>

Archív famózních zpráv

Švábi američtí tak rychle mutují v nové kmeny, že je už nezničí žádná chemická látka

3. 7. 2019

WEST LAFAYETTE (Famous) – Zoologové už přes padesát let obdivují DNA švábů, protože je velmi plastická a umožňuje tomuto druhu extrémně rychle se přizpůsobovat změnám vyvolaným člověkem. Bohužel to nedokážou statisíce živočichů a rostlin, kteří vymírají kvůli lidské civilizaci. Švábům americkým se v ní ale daří skvěle. A stále líp. Dokonce teď zmutovali tak, že už je nezničí absolutně žádný jed užívaný jako insekticid. Dezinsektoři jsou tak v boji s nimi naprosto neschopní. A švábi – alespoň ti američtí – vítězí v zápasu s člověkem nekonečno k nule.

Dubajský emír žaluje svou manželku Háju, která utekla do Londýna a skrývá se tam i s dětmi

3. 7. 2019

LONDÝN (Famous) – Dubajský emír Muhammad bin Rašíd Al Maktúm se snaží získat zpět své dvě děti, které má s šestou manželkou, jordánskou princeznou Hájou bint al-Husajnovou. Ta totiž letos na jaře uprchla do Spojeného království, k němuž má velmi blízko. Hája s sebou unesla syna Zaída a dceru Al Džalilu, které má s Al Maktúmem. Ten teď podal u Vrchního soudu v Londýně žalobu, aby děti získal zpět. Hája už předtím britské úřady požádala o rozvod s dubajským emírem. Tomu se přitom pokusily utéct také dcery Šamsa a Latífa. Obě odvlekl a vězní v Dubaji.

Londýnská univerzita: Až padesát procent mužů mladších padesáti let má problémy s erekcí

3. 7. 2019

LONDÝN (Famous) – Porucha erekce jako potíž mužů je historicky přisuzována věku po padesátce. Po staletí platí, že pánové starší půlstoletí mají prostě problémy dosáhnout ztopoření a udržet si ho během soulože. Jenže podle urologů z Londýnské univerzity zažije poruchu erekce z jakéhokoli důvodu polovina mužů mladších padesát let. To je poměrně šokující odhalení dokazující to, v jak špatné kondici dnes mladí muži mají oběhovou soustavu a že mají také sníženou hladinu testosteronu v krvi.

Klasické banány už vyžadují 60 postřiků za rok, a stejně je decimují choroby

3. 7. 2019

PAŘÍŽ (Famous) – Nejstarší pamětníci banánů právem skuhrají, že tyto plody nechutnají tak, jako chutnaly v první polovině minulého století. Původní odrůda Gros Michel totiž byla nejen větší, ale také sladší a voňavější. Jenže ji zcela zatlačilo houbové onemocnění zvané fusariové vadnutí či panamská choroba. Takže od padesátých let pěstitelé vysazovali nově vyšlechtěnou odrůdu Cavendish, která se dlouho jevila jako odolná. Dokud Fusarium nezmutovalo a nezačalo ničit i tuto varietu. Dnes už pěstitelé musejí aplikovat na plantáže až šedesát postřiků, čím se banány staly nejpesticidovějším ovocem na našem trhu. A přesto Fusarium stále vítězí a šíří se světem.

Joan Collinsová: Není dokonalý? Bez vysvětlení ho odřízněte!

3. 7. 2019

LONDÝN (Famous) – Herečka Joan Collinsová své zkušenosti s pěti manželstvími a mnoha vztahy zúročila v reklamě na britského mobilního operátora. Ten ji odvezl do Saint Tropez a posadil na luxusní jachtu, z níž pak rozdává moudra o vztazích. Vtipná reklama samozřejmě míní především vztahy s operátorem, ale Joan tento vztah přirovnává k poměru s muži. A radí tak všem, aby nezůstávali ve vztahu jen proto, že mají strach ze samoty. Naopak, když protějšek není tím pravým, Joan radí: „Odřízněte ho bez vysvětlení.“

Brad Pitt: Producenti mě už nechtějí, jsem moc starý

3. 7. 2019

LOS ANGELES (Famous) – V devadesátých letech byl nejžádanější mužskou tváří v Hollywoodu. Brad Pitt pak ještě na počátku milénia skákal z filmu do filmu a ve svém diáři stěží hledal skulinky volna. Pětapadesátiletý exmanžel Jennifer Anistonové a Angeliny Jolie se ale dnes dívá na svůj herecký harmonogram a volna je náhle více než pracovních dní. Hvězda filmu Tenkrát v Hollywoodu totiž už nepatří mezi mladé svěží tváře. A pociťuje na vlastní kůži tvrdou realitu filmového byznysu. Kina plní mladíci.

Quentin Tarantino: Myslím, že jsem s filmováním skončil

3. 7. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Quentin Tarantino se svým posledním snímkem Tenkrát v Hollywoodu nadchl filmovou kritiku, která hovoří o nejlepším díle tohoto tvůrce. On sám ho vnímá jako vrchol své tvorby. A protože se řídí heslem, že v nejlepším se má přestat, přiznal teď, že s režií i produkcí filmů končí. Tvůrčí potenciál už hodlá ventilovat jen psaním knih a divadelních her.

James Franco byl předvolán k výslechu v kauze Depp versus Heardová

3. 7. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Herec a režisér James Franco je vtažen do civilní žaloby, kterou podal Johnny Depp proti Amber Heardové. Hvězda Pirátů z Karibiku žaluje svou bývalou manželku za poškození dobrého jména a křivá obvinění, za což hodlá vysoudit padesát milionů dolarů. Franka teď advokáti zastupující Deppa nechali předvolat jako svého svědka proti Heardové.

Ben Whishaw se před prázdninami rozešel a hledá si nového muže na seznamce celebrit

3. 7. 2019

LONDÝN (Famous) – Herec Ben Whishaw je opět nezadaný. Představitel technologa Q z bondovky Skyfall či Spectre se krom natáčení pětadvacátého příběhu o agentovi 007 zabývá brouzdáním v seznamce Raya, která je určena pro celebrity, VIP a bohaté. Ačkoli to osobně jakkoli nekomentoval, vytvořením profilu na seznamce potvrdil spekulace, že se rozešel s přítelem Markem Bradshawem.

Většina kokainu obsahuje lék na odčervení prasat, který způsobuje hnití kůže a genitálií

2. 7. 2019

LONDÝN (Famous) – Evropský kokain je velmi nekvalitní. Je totiž extrémně ředěný a nejčastěji léčivem zvaným levamisol. Jenže tento lék je pro použití člověkem od roku 2000 zakázán a v Evropě je registrován pouze jako přípravek na odčervení prasat. Pravidelné užívání levamisolu u člověka snižuje hladinu bílých krvinek a vede ke kolapsu imunitního systému, kokainistům tak po čase začne odumírat kůže, uši, nos či dokonce genitálie.

Američan přiznal rodičům, že je gay. Oba v tu chvíli přiznali, že jsou rovněž homosexuální

2. 7. 2019

NEW YORK (Famous) – Bruce a Joanne Hamiltonovi se vzali v roce 1994 a zplodili spolu dva syny. Mladší z nich, třiadvacetiletý Tyler jim před dvěma roky přiznal, že je gay. V tu chvíli už se rodiče rozváděli a měli pocit, že nemají co skrývat. Matka Joanne už měla navíc vztah se ženou, tak přiznala, že je lesbička. A protože otec Bruce si nemusel hrát na heterosexuála, přiznal, že je celý život gay. Jediným heterosexuálem rodiny zůstal Tylerův o rok starší bratr.

Harry a Meghan žádají, aby lidé snížili svou uhlíkovou stopu. Přitom ji sami mají extrémně vysokou

2. 7. 2019

LONDÝN (Famous) – Británie se vysmívá pokrytcům Harrymu a Meghan. Hrají si na ekology a tvrdí, že jim je drahá planeta Země a její osud. Je, ale jen pokud se to netýká jejich osobního pohodlí. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu vyzvali veřejnost, aby omezila létání, a tím spalování fosilních paliv, a snížila svoji uhlíkovou stopu. Přitom oni dva ji mají extrémně vysokou. Zbytečně. Pomineme-li jejich oficiální cesty při zastupování státu, pak totiž létají soukromými letadly a první třídou, i když jsou to cesty soukromé.