>

Archív famózních zpráv

Nevyspání a únava se projevují v mozku stejně jako opilost etanolem

7. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Ačkoli pod vlivem etanolu v krvi nesmíme sedat za volant a přijít do zaměstnání, nevyspaní a unavení tak činíme většinou denně. Přitom podle vědců z Kalifornie únava a nevyspání působí stejné zpomalení myšlení, ztrátu paměti a koncentrace jako konzumace alkoholu.

Sia zveřejnila nahou fotku, s níž se pokoušeli obchodovat hackeři

7. 11. 2017

NEW YORK (Famous) – Australská zpěvačka a textařka Sia Furlerová zveřejnila snímek, na němž je zcela nahá. Nechtěla se chlubit, ale pouze překazit výhodný obchod skupině hackerů, kteří jí snímek ukradli a snažili se prodat na internetu.

V anglickém Dorsetu nalezli zuby nejstaršího lidského předka z období křídy

7. 11. 2017

DORSET (Famous) – V jihoanglickém Dorsetu nalezli zuby savce z období křídy, který mezi masožravými dinosaury přežíval díky tomu, že byl schopen žít výlučně v noci. Amatérský zoolog by řekl, že tento teplokrevný obratlovec vypadal jako krysa, ačkoli s hlodavci neměl nic společného. Malý ostrými zoubky opatřený savec byl ale předkem člověka.

Občasné hladovky skutečně omlazují

7. 11. 2017

CAMBRIDGE (Famous) – Vědci z Harvardovy univerzity dokázali, že střídání běžného režimu stravování krátkými hladovkami skutečně omlazuje organismus. Testovali účinky režimu známého jako 5:2, kdy člověk pět dní v týdnu jí normálně, ale dva dny omezí konzumaci na minimum. Tento jídelníček výrazně prodlužuje životnost buněčných energetických továren – mitochondrií. Taková buňka pomaleji stárne a stárnutí se nakonec projeví na celé tkáni a organismu.

Ženské vagíně a sexualitě prospívají česnek, zelený čaj a losos

7. 11. 2017

SYDNEY (Famous) – Nevyvážená západní strava škodí nejen postavě, metabolismu a oběhové soustavě, ale také ženskému sexuálnímu zdraví. Mnoho žen na tzv. Západě má potíže s vaginálním zdravím a sníženým libidem. K dosažení rovnováhy a nápravě zdravotního stavu pohlavních orgánů může pomoci vyřazení určitých potravin a zvýšení konzumace jiných.

Ozzy Osbourne: Příští rok vyjedu na poslední turné svého života

7. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Rocker Ozzy Osbourne ještě nedávno tvrdil, že raději umře, než by měl přestat koncertovat a odejít na odpočinek. Po skončení letošního turné skupiny Black Sabbath zvaného The End Tour ale oznámil, že odejde do důchodu. Jeho fanoušci se však předtím dočkají poslední šňůry sólových koncertů. Po nich se už bude věnovat jen jednotlivým nárazovým akcím.

Elton John: Drogy ze mě udělaly zrůdu

7. 11. 2017

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Elton John je rád, že se mu podařilo zbavit se za pět minut dvanáct závislosti na omamných látkách. Drogy a alkohol ho prý totiž připravovaly o jeho lidskou stránku, takže z něj byla jen zrůda. Sedmdesátiletý hudebník tvrdí, že všechno se začalo hroutit ve chvíli, kdy dosáhl vrcholu své kariéry.

Meek Mill jde za mříže na dva roky

7. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Rapper Meek Mill bude koukat na nebe přes mříže cely minimálně čtyřiadvacet měsíců. Tedy pokud za dobré chování bude propuštěn v polovině výkonu trestu. Americký soud ho totiž poslal do vězení za porušení podmínky, v níž byl od roku 2009.

Dustin Hoffman před čtyřiceti roky osahával prso Meryl Streepové

7. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Šťouralové z USA zkoumají, jak sexuální skandály hollywoodských mužů přiživit, a nimrají se ve starých kauzách a vytahují na světlo i to, co bylo dávno zapomenuto. A čemu se dnes už smějí i „oběti“ jejich sexuálních útoků. A tak se teď objevil na internetu rozhovor s Meryl Streepovou z roku 1979. Poskytla ho magazínu Time a vzpomněla v něm na to, jak jí kolega Dustin Hoffman na prvním setkání sáhl na prso. Ona mu to ale dávno odpustila, protože se za to prý dávno omluvil.

Sean Diddy Combs: Přezdívka Brother Love byl vtip

7. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Rapper a producent Sean Combs zvaný Diddy si dopřál neobvyklý narozeninový dárek. Vystřelil si ze svých fanoušků. V den, kdy mu bylo osmačtyřicet, totiž na sociálních sítích napsal, že ruší všechny předchozí přezdívky jako P. Diddy či Puff Daddy a bude napříště znám jako Love neboli Brother Love. Jenže. Prý to byl pouze vtip.

Nikoli čas strávený na sociálních sítích, ale kvalita příspěvku odhaluje psychické problémy

6. 11. 2017

TAMPA (Famous) – Sociální sítě jsou zlo, které působí mladým deprese a činí je neschopnými komunikovat mezi sebou v reálném prostředí. Dočteme se v posledních letech téměř denně. Ne každý odborník s tím ale souhlasí. A zajímavé důkazy o tom, že to nejsou sociální média, co škodí, ale to, jak jsou používána, přináší psychologové z Floridy.

Zdravá střevní mikroflóra chrání před téměř všemi nemocemi souvisejícími se stárnutím

6. 11. 2017

GRONINGEN (Famous) – Zdravá střevní mikroflóra chrání člověka téměř před všemi chorobami souvisejícími s postupujícím věkem. Nevyvážená skladba mikrobiomu tlustého střeva je zodpovědná za chronické záněty, které se šíří tělem a vyvolávají téměř všechna onemocnění známá jako choroby stáří – mezi nimi Alzheimerovu chorobu, některé typy rakoviny nebo choroby oběhové soustavy.