>

Archív famózních zpráv

Jordánská princezna Haya, šestá manželka dubajského šejcha, spala s ženatým bodyguardem

20. 11. 2020

LONDÝN (Famous) – Jordánská princezna Haya v roce 2018 utekla do Londýna od svého manžela dubajského šejcha Mohammeda al-Maktúma. Je jeho šestou a nejmladší ženou a ve Spojeném království se před manželem už dva roky ukrývá, aby se mohla rozvést. U soudu, který řešil péči o jejich společné potomky, vyhřezl veřejně její milostný poměr s bodyguardem. Ten se kvůli princezně rozvedl, ačkoli ona ho po útěku z Dubaje nechala.

Když každý člověk pošle denně o jeden email míň, klesne emise CO2 o stovky tisíc tun ročně

20. 11. 2020

LONDÝN (Famous) – Budete-li příště odpovídat na email kamarádům pouhým „haha“, pak si to raději rozmyslete. Každý odeslaný email totiž spotřebovává energii a je fyzicky přítomen na serverech, které jsou poháněny další elektrickou energií. Každá jedna datová informace doslova žere elektřinu a produkuje skleníkové plyny. Kdyby každý člověk poslal o jeden email denně méně, roční produkce oxidu uhličitého do atmosféry klesne o stovky tisíc tun.

Vědci vytvořili světovou mapu včel a čmeláků čítající přes dvacet tisíc druhů

20. 11. 2020

JÜN-NAN (Famous) – Mezinárodní tým vědců vytvořil celosvětovou mapu distribuce druhů všech druhů včel a čmeláků včetně jejich početnosti. Tato skupina blanokřídlého hmyzu, která se živí nektarem a pylem, má v planetárním ekosystému nezastupitelnou roli. Ještě větší význam má pro věčně hladového přemnoženého člověka. Přitom populace divoce žijících včel a čmeláků v posledních letech klesají, mnohde mizí úplně. V rámci ochrany řady druhů a obnovy jejich populací je světová mapa zahrnující na dvacet tisíc druhů nezbytnou pomůckou.

Belgický Oudenburg předvánočně ozářily stovky modrobílých „penisů“

20. 11. 2020

OUDENBURG (Famous) – Evropská civilizace je silně falocentrická. Penis je téměř denně žhavým tématem. A lidé už ho vidí ve všem. Falický tvar ale některé stále pobuřuje. Své o tom teď ví starosta belgického Oudenburgu. V rámci předvánoční výzdoby nechal po městě instalovat světýlka v bílé a modré barvě – symboly města i Evropské unie. Válec tvořený bílými světýlky doplňuje modrá koule nahoře. Navzdory mnoha stížnostem, že se jedná o penis, radnice výzdobu rušit nebude.

V Aljašském městě Utqiaġvik se rozloučili se sluncem na dalších 66 dní temna

20. 11. 2020

BARROW (Famous) – Nejsevernějším městem Aljašky je Utqiaġvik známý pod anglickým názvem Barrow. Lidé žijící v této zemi ledu a sněhu se tento týden – stejně jako každý rok ve stejný den – rozloučili se sluncem. Hvězda se nad obzorem mihla na pouhých čtyřiatřicet minut. A dalších šestašedesát dní nebude vycházet vůbec. Naopak za půl roku bude v této oblasti nad obzorem nonstop dva měsíce.

Angelina Jolie podepsala smlouvu jako režisérka filmu Unreasonable Behaviour

20. 11. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Angelina Jolie před časem prohlásila, že by se v budoucnosti chtěla častěji stavět za kameru do role režisérky. A na její křeslo usedne při práci na snímku Unreasonable Behaviour (Nerozumné chování) o britském válečném fotografovi Donu McCullinovi. Bývalá manželka Brada Pitta se pochlubila fanouškům, že právě podepsala smlouvu o spolupráci s produkcí.

Mel Gibson: Smrtonosná past 5 začala vznikat

20. 11. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herec Mel Gibson rozvášnil fanoušky filmů Smrtonosná past. Hlavní hrdina těchto akčních trháků totiž veřejně prohlásil, že začal s režisérem Richardem Donnerem pracovat na čtvrtém pokračování. Pátá Smrtonosná past se začne natáčet příští rok a do kin by mohla vstoupit na jaře 2022.

Spike Lee bude režírovat muzikál o Viagře

20. 11. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herec a režisér Spike Lee se pouští do nového muzikálového projektu. Hodlá stvořit hudební snímek o vynálezu léku na poruchu erekce, který pod obchodní značkou Viagra na konci devadesátých let představil farmaceutický gigant Pfizer. Okolnosti vývoje modré pilulky a jejího uvedení na trh i celosvětový ohlas by měl podle třiašedesátiletého Leea ve filmové podobě vydělat po světě miliardy.

Alžběta II. se na oficiálně fotce k oslavě 73. výročí svatby rozplývá nad přáním od pravnoučat

20. 11. 2020

LONDÝN (Famous) – Královna Alžběta II. se coby jednadvacetiletá princezna stala manželkou dánského a řeckého prince Philipa. Od roku 1947 tedy uběhlo třiasedmdesát let a britská vladařka s manželem v pátek 20. listopadu slaví další výročí uzavření manželství. Na oficiální fotce z Buckinghamského paláce, která oblétla světová média, se společně dojímají nad přáním od pravnoučat prince George a princezny Charlotte. Potomci prince Williama připravili praprarodičům pestrobarevné překvapení.

Silně znečištěný vzduch ve městech zvyšuje riziko Alzheimerovy choroby až dvakrát

19. 11. 2020

NEW YORK (Famous) – Silně znečištěný vzduch z dopravy a průmyslu vážně poškozuje nervovou soustavu. A škodí nejen při vývoji mozku dětí, ale škodí také dospělým, a především stárnoucí populaci. Z výzkumu stárnoucích žen vyplývá, že u těch, které pobývají dlouhodobě v prostředí s vyšší koncentrací škodlivých plynů, prachových částic a dalších nečistot ve vzduchu, výrazně rychleji degraduje nervová tkáň v mozku. Ve srovnání s ženami žijícími na čistém vzduchu na venkově jsou ženy v silně znečištěných městech ohroženy dvakrát více Alzheimerovou chorobou.

Princ William vítá vyšetřování Martina Bashira a okolností rozhovoru jeho matky pro BBC

19. 11. 2020

LONDÝN (Famous) – Před pětadvaceti roky princezna Diana poskytla rozhovor televizi BBC, v pořadu Panorama během interview s Martinem Bashirem prohlásila, že v manželství s princem Charlesem jsou tři. Narážela na jeho vztah s Camillou Parkerovou-Bowlesovou. Sama přitom přiznala poměr s armádním kapitánem Jamesem Hewittem. V posledních měsících se ale na veřejnost dostává pozadí vzniku rozhovoru. Princezna byla prý vydírána samotným Bashirem. Manipulovat s ní mělo více lidí z BBC. A případ tak začalo vyšetřovat britská státní zastupitelství. Mlčet nevydržel princ William, Dianin starší syn a budoucí král. „Je to krok správným směrem. Nezávislé vyšetřování by mělo nastolit pravdu,“ prohlásil a podpořil v práci soudce Lorda Dysona.

Tažní ptáci doplatí na klimatickou změnu mezi prvními

19. 11. 2020

EXETER (Famous) – Tažní ptáci doplatí na klimatickou změnu mezi prvními. Nejen kvůli tomu, že se „pozdě“ vracejí na hnízdiště, kde začíná jaro stále dříve. Ale také proto, že žijí rychle a umírají mladí. Tento životní styl je pro rychlou ekologickou adaptaci naprosto nevhodný. Podobně ohroženi jsou všichni migrující živočichové, ale ptáci nejvíce.