>

Archív famózních zpráv

Na ostrovech Tonga nalezli 2700 let staré tetovací nástroje

6. 3. 2019

CANBERRA (Famous) – Archeologové nalezli na ostrovech Tonga nejstarší tetovací pomůcky. Uhlíková zkouška čtyř kostěných nástrojů, které sloužily k vpravení pigmentu do hlubších vrstev lidské kůže, prokázala stáří 2 700 let. Tolik tedy mají zatím nejstarší objevené tetovací nástroje, které lidé používali ve starověku. Hroty byly vyrobeny z kostí ptáků a také člověka.

Čtyři veganské dny v měsíci zásadně omezí záněty ve střevech a podpoří zdravé bakterie

6. 3. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Přejít na plně rostlinnou stravu je pro mnohé osoby velmi těžké. Ale je to ideální řešení u osob s chronickými střevními záněty. Vědci z Kalifornie teď prokázali, že přitom stačí dodržovat aspoň občasné veganské půsty. Stačí čtyři dny v měsíci a zanícení střev se zásadně omezí, a naopak se výrazně posílí střevní mikroflóra.

Lidé s roztroušenou sklerózou konzumující limonády mají pětkrát častěji vážné postižení

6. 3. 2019

BOCHUM (Famous) – Němečtí neurologové varují před konzumací slazených perlivých nápojů. Tzv. limonády vážně poškozují lidské zdraví. Naprosto vyhnout by se jim pak měli osoby s roztroušenou sklerózou. Jedinci, kteří pijí denně sladké perlivé nápoje, pětkrát častěji končí s velmi vážným fyzickým postižením než ti, kteří pijí čistou vodu a neslazený čaj.

PR oddělení britské královské rodiny vytáhlo do boje proti nenávistníkům na sociálních sítích

6. 3. 2019

LONDÝN (Famous) – PR oddělení britské královské rodiny, které spravuje také sociální sítě reprezentující královnu, prince z Walesu a prince Williama a Harryho, se rozhodlo vytáhnout do boje proti lidem šířícím nenávist a pomluvy. Odborníci na média pracující pro Buckinghamský palác, Clarence House a Kensingtonský palác vyzvali uživatele Instagramu, Twitteru a Facebooku, aby projevovali zdvořilost, vlídnost a úctu, jinak budou blokováni a mazáni.

Fňukající R Kelly vybuchl v agresivní amok během televizního interview

6. 3. 2019

CHICAGO (Famous) – Rapper R. Kelly souhlasil s televizním interview, v němž se chtěl hájit proti obviněním ze znásilnění několika žen včetně nezletilých. Dvaapadesátiletý hudebník ale naprosto nezvládl své emoce, nejprve začal fňukat, ale s pokračujícím dotazováním moderátorky jeho vztek vzrostl, až začal agresivně řádit a řvát: „Já tady bojuju o svůj zkurvený život.“ Nakonec ho musel uklidnit jeho asistent.

Rita Orová je v šoku. Poprvé dostala kopačky ona

6. 3. 2019

LONDÝN (Famous) – Zpěvačka Rita Orová v posledních letech ochutnala intimní zahrádku rozkoší desítek slavných mužů. A byla zvyklá na to, že pravidla hry určuje sama a hru samotnou ukončuje ona. Jenže teď si vylámala zuby, když propadla kouzlu herce Andrewa Garfielda. Představitel Spidermana jí dal po čtyřech měsících divokého randění kopačky. Měl plné zuby její potřeby činit intimní veřejným.

Kylie Jennerová se v jednadvaceti stala dolarovou miliardářkou, porazila i Zuckerberga

6. 3. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Modelka Kylie Jennerová je nejmladší dolarovou miliardářkou, která majetek nezdědila po předcích. Americká hvězda před čtyřmi roky jako sedmnáctiletá dívka založila vlastní značku kosmetiky Kylie Cosmetics a podle odborníků samotná značka má hodnotu 900 milionů dolarů. Tím, že se miliardářkou stala v jednadvaceti, porazila i dosavadního držitele rekordu Marka Zuckerberga.

Bývalý Meghan Markleové se po rozchodu s ní vyspal s jejím agentem

6. 3. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Bývalá herečka Meghan Markleová přitahuje bisexuály. Ne, že by to něco znamenalo o princi Harrym, ale před deseti roky dost koukala na to, s kým se její bývalý po rozchodu vyspal. Tehdy ještě naprosto neznámá herečka se rozešla s jiným naprosto neznámým hercem. A on si zlepšil náladu a zřejmě i sebevědomí tím, že se vyspal s Meghaniným hereckým agentem.

Keith Flint v sobotu slavil v oblíbené hospodě osobní rekord na pět kilometrů

6. 3. 2019

LONDÝN (Famous) – Hudebník Keith Flint je typickým představitelem depresivního člověka, který se jeden den na veřejnosti směje a druhý den spáchá sebevraždu. Okolí se často domnívá, že smích je známkou osobního pocitu štěstí. Často však zakrývá vnitřní neštěstí. Devětačtyřicetiletý Flint tak sice s osobním trenérem slavil a smál se, ale v pondělí ráno už ho v jeho domě nalezli bez známek života.

Zkažené zuby zvyšují riziko agresivní rakoviny tlustého střeva

5. 3. 2019

NEW YORK (Famous) – Řádná ústní hygiena je nezbytná nejen pro zdraví zubů a oběhové soustavy. Ale stále častěji vyplývají další a další souvislosti mezi zkaženými zuby, záněty dásní a zdravotními komplikacemi jinde v těle. Ví se, že zhoršená ústní hygiena také zvyšuje riziko demence. Vědci z New Yorku teď prokázali, že osoby mající zkažené zuby častěji onemocnění agresivní formou rakoviny tlustého střeva.

Mezi muži jsou nejpromiskuitnější gayové, mezi ženami sportovkyně

5. 3. 2019

CAMBRIDGE (Famous) – Britští sexuologové provedli analýzu pohlavního života sedmi tisíc dospělých a vztáhli počet jejich sexuálních partnerů k různým vlastnostem. Z analýzy vyplývá, že u žen působí pozitivně na počet partnerů za život především to, zda jsou fit a sportují. Čím více je žena aktivní, tím více má sexuálních partnerů. Mezi muži jsou nejpromiskuitnější gayové, až jedenáctkrát víc než heterosexuální muži. A mezi heterosexuálními muži pak nejvíce partnerek za život vystřídají muži nejbohatší a nejchudší.

Únava v lidech zvyšuje sobecké chování

5. 3. 2019

PROVO (Famous) – Lidé myslí tím méně na obecné dobro a tím více na vlastní prospěch, čím více jsou unavení a hůře spí. Sociální psychologové z Utahu prokázali, že lidé jsou sobci, kteří nechodí k volbám a nechtějí pomáhat potřebným, o to víc, čím jsou unavenější a hůře spí. Škodí přitom příliš dlouhá pracovní doba, práce na směny a nedostatek spánku.