>

Archív famózních zpráv

Ženský orgasmus se vyvinul zřejmě z původního spouštěče ovulace

2. 10. 2019

VÍDEŇ (Famous) – Vědci se dlouhodobě přou kvůli teorii o původu ženského orgasmu. Mužské sexuální vyvrcholení je totiž provázeno ejakulací. Jeho funkce je tak jasná. Muž musí mít orgasmus, aby varlata začala vylučovat spermie. U žen je přitom evoluce orgasmu velmi analogická. Tedy že původně ženské vyvrcholení souviselo s vylučováním vajíček. Naznačuje to výzkum biologů z Vídně. Výzkumem savců, kteří ovulují v závislosti na kopulaci, zjistili, že léky bránící dosažení orgasmu u nich brání ovulaci.

Studenti spící méně než sedm hodin mají o padesát procent horší prospěch

2. 10. 2019

BOSTON (Famous) – Moderní technologie narušují spánkovou hygienu u řady lidí dneška, bohužel nejvíc u dospívajících. Ti přitom nejvíce doplácejí na nedostatečně dlouhý a přerušovaný spánek. Především proto, že jejich nervová soustava není plně vyvinutá a potřebuje denně více než sedm hodin spánku. Vědci z Massachusetts teď prokázali, že studenti spící méně než sedm hodin denně mají o padesát procent horší studijní výsledky. Spánek je podle výzkumu daleko podstatnější pro prospěch než pravidelné cvičení a sport.

Asteroidy proletující těsně kolem Země jsou zřejmě sondy mimozemšťanů

2. 10. 2019

NEW YORK (Famous) – Astrofyzik James Benford z USA tvrdí, že naši Zemi dlouhodobě monitorují mimozemšťané. Dělají to pomocí sond, které umisťují na objekty blízce proletující kolem Země. Ty přitom odborníci označují obecně jako asteroidy a monitorují především kvůli možné srážce s planetou.

Plemena králíků s převislýma ušima jsou hluchá a trpí bolestmi, je to týrání zvířat

2. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Vysoká škola veterinární Royal Veterinary College v Londýně tvrdí, že chov plemen králíků s převislýma ušima, známých jako plemeno beran, je týráním zvířat. Vědci této prestižní veterinární školy totiž prokázali, že většina králíků tohoto plemene trpí obrovskými bolestmi a je kvůli deformovaným uším hluchá.

Ed Sheeran loni utratil na soukromých výdajích 500 milionů

2. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Ed Sheeran umí peníze nejen vydělávat, ale také pěkně utrácet. Podle účetních si totiž loni nechal vyplatit jako mzdu na soukromé výdaje 17,1 milionu liber – asi 500 milionů korun. Za den tak v průměru utratil 1,4 milionu korun. Ačkoli takové přepočty jsou ilustrativní, protože Ed investoval velké částky jednorázově do renovace svého panství v Suffolku.

Alec Baldwin nebyl na svatbě své neteře Hailey Bieberové

2. 10. 2019

NEW YORK (Famous) – Justin Bieber a Hailey Bieberová rozená Baldwinová si v pondělí 30. září vystrojili svatbu. Oslavili tak po roce uzavření sňatku, k němuž došlo 13. září 2018. Dvojice pozvala na přepychovou veselku do Jižní Karolíny 150 přátel a příbuzných, mezi nimiž ale nebyl vidět Haileyin slavný strýc herec Alec Baldwin. O smečku sociálními sítěmi a focením selfie posedlých mladíků totiž nestál. A tak zůstal s manželkou Hilariou, která čeká jeho páté dítě, doma.

Otec Beyoncé Knowlesové má rakovinu prsu

2. 10. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Rakovina prsu je přibližně stokrát častější u žen než u mužů. Jenže ani u mužské části populace se nejedná o výjimečné nádorové onemocnění. A problematičtější v jejich případě bývá proto, že pánové málokdy vědí, že nádor v prsu mít můžou. Takže první příznaky podceňují a přicházejí se léčit, až je dost pozdě. Rakovinu prsu má také Mathew Knowles, otec slavné zpěvačky Beyoncé Knowlesové, jíž byl mnoho let manažerem.

Debbie Harryová: Dodávala jsem partnerovi heroin do nemocnice

2. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Zpěvačka Debbie Harryová ze skupiny Blondie věří, že publikací svých pamětí o skandální minulosti si vydělá pořádné jmění. A tak sedla, sepsala vše, na co si ze své kariéry bohaté na drogy a sexuální úlety vzpomněla, a vše teď vychází pod titulem Face It. V knize mimo jiné přiznává, že svému bývalému příteli Chrisi Steinovi donášela heroin do nemocnice, v níž trávil tři měsíce kvůli závažnému onemocnění.

Princ Harry zveřejnil dlouhý emotivní útok na média, která prý cíleně likvidují jeho manželku

2. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Britský princ Harry se definitivně stal hollywoodskou celebritou a odklonil od britské královské rodiny. Na svém soukromém profilu na Instagramu totiž zveřejnil velmi emotivní útok na média. Osobní útok, citově – nikoli fakticky – zabarvený má působit na veřejnost, aby se jeho a manželky Meghan zastala. Harry žádá fanoušky, aby tlačili na média, která se prý snaží zničit jeho manželku tak, jak se snažila zničit jeho matku Dianu. Princ navíc v textu přiznal, že zažalovali vydavatele listu Mail On Sunday kvůli tomu, že zveřejnil dopis, který Meghan poslala svému otci Thomasi Markleovi.

Vědci z Floridy vyšlechtili „magické bakterie, produkují psilocybin z lysohlávek

1. 10. 2019

MIAMI (Famous) – Vědci z Floridy pomocí genetické úpravy vyšlechtili nový kmen bakterie E. coli, která dokáže produkovat psilocybin. Tedy psychoaktivní látku, kvůli níž lidé po tisíciletí užívají lysohlávky alias magické houbičky. Psilocybin se totiž jeví jako velmi účinný a rychlý lék na deprese a jeho výzkumu jako antidepresiva se věnuje zvýšená pozornost. Takže vyvstala otázka, jak se bude získávat bez chemické syntézy. Odpovědí jsou bakterie.

Požití alkoholu a kokainu zároveň vytváří agresivně sebevražednou kombinaci v mozku

1. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Odborníci na závislosti varují před užíváním kokainu a alkoholu dohromady. Kokain je silný stimulant, zatímco alkohol silný depresant. Jejich protichůdné účinky v mozku vytvářejí obrovský stres, který se navenek projevuje agresivním a impulzivním chováním s tendencí k sebepoškozování. Právě užití obou látek výrazně zvyšuje riziko násilné sebevraždy či úmrtí následkem vážného zranění, které si člověk způsobí impulzivním chováním.

V Antarktidě se oddělil obří ledovec o rozloze 1 636 čtverečních kilometrů

1. 10. 2019

BRUSEL (Famous) – Satelitní snímky ze Sentinelu 1 odhalily nový obří ledovec, který se v Antarktidě oddělil od Ameryho šelfového ledovce v Prydzově zálivu. Je to největší kus ledu vážící kolem 315 miliard tun, který se v této oblasti oddělil za poslední půlstoletí. Vědci mu dali označení D28 a budou ho pečlivě monitorovat kvůli námořní dopravě.