>

Archív famózních zpráv

Posedlý fanoušek se snažil doručit Seleně Gomezové pugét ve tvaru penisu

6. 9. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka Selena Gomezová je poslední týdny terčem penisových útoků. Nejdříve její účet na Instagramu zaplavily fotky s pyjem Justina Biebera, minulý pátek jí zase chtěl posedlý fanoušek věnovat kytici, jejíž tvar připomínal mužský pohlavní orgán.

Žena žalující Ushera kvůli pohlavnímu herpes mu vyhrožuje zveřejněním domácího porna

6. 9. 2017

NEW YORK (Famous) – Quantasia Sharptonová žaluje zpěváka Ushera, i když ji pohlavním herpetem nenakazil. Jenže v době, kdy s ní měl sex, prý už sám nakažený byl a neřekl jí o tom. Ve hře o velké peníze teď vypočítavá Američanka vytáhla poměrně slušný trumf. Prý má soukromou nahrávku jejich společné soulože.

Tom Ford: Myslím, že se má abstinence pozitivně odráží na mých návrzích

6. 9. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Americký návrhář Tom Ford věří, že jeho abstinence se pozitivně odráží na tom, jak dnes vypadají jeho módní návrhy. Šestapadesátiletý designér většinu života bojoval se závislostí na alkoholu, který konzumoval v míře větší, než je zdravé. Pod vlivem etanolu pak často také pracoval.

Dennis Rodman: Kim Čong-un je skvělý kamarád, s nímž rád zpívám karaoke

6. 9. 2017

LONDÝN (Famous) – Basketbalista Dennis Rodman se na pozadí událostí v KLDR musel opět nechat slyšet, jak skvělým kamarádem je s vůdcem této země. Komunistický diktátor Kim Čong-un je podle slov amerického sportovce skvělým otcem a jeho usměvavým kamarádem, s nímž si při návštěvě Pchjongjangu vždy rád zazpívá karaoke.

Meghan Markleová naznačila, že s princem Harrym uvažují o svatbě

6. 9. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Meghan Markleová, poskytla první rozhovor o svém vztahu s princem Harrym. Ten přitom musel interview schválit a podle odborníků na britskou královskou rodinu obsah jasně vypovídá o tom, že se plánuje oficiální potvrzení zásnub. Britský princ tedy uvažuje o tom, že si americkou herečku vezme.

Pšeničné klíčky a včelí vosk můžou pomoci s nespavostí

6. 9. 2017

TOKIO (Famous) – Japonští vědci tvrdí, že pšeničné klíčky a včelí vosk jsou bohatým zdrojem látky, která by mohla pomoci lidem majícím potíže s usínáním. Alkanol zvaný oktakosanol totiž dokáže snižovat hladinu stresových hormonů v těle a navozovat klidný spánek. Blahodárným vedlejším účinkem tohoto mastného alkoholu je to, že snižuje hladinu nezdravého cholesterolu v krvi.

Vysocí lidé za mnohé ze svých výhod platí vysokou daň cévní trombózou

6. 9. 2017

LUND (Famous) – Být nadprůměrné výšky má nesporné výhody. Zvláště mužům pomáhá k většímu úspěchu u žen. Jenže podle švédských vědců výška postavy souvisí také s nespornými nevýhodami. A to zdravotními. Kupříkladu lidé nadprůměrné výšky trpí mnohonásobně více žilní trombózou, která může mít fatální následky.

Většina párů nepotřebuje manželskou poradnu, stačí jí pořádně se vyspat

6. 9. 2017

COLUMBUS (Famous) – Kvalitní spánek je pro fyzické i psychické zdraví člověka tím nejdůležitějším v jeho životě. A potvrzuje to další výzkum z Ohia. Zatímco řady jiných z minulých let dokázaly, že kvalitní spánek v noci je nezbytný pro udržování normální postavy, prevenci diabetu, rakoviny a chorob oběhové soustavy, nejnovější studie podtrhuje jeho význam v psychologii člověka a především párovém životě. Psychologové z USA totiž prokázali, že většina párů majících problémy ve svém vztahu prostě není dost vyspaná.

Kachny dokážou létat až ve výšce 6 800 metrů

6. 9. 2017

EXETER (Famous) – Dlouhodobě se ví, že nejvýše během tahu létají ptáci z řádu vrubozobých, kam patří husy, kachny či labutě. Právě tito velikáni opeřené říše dokážou dosáhnout běžně šesti kilometrů nad mořem. Ale britští vědci popsali vůbec nejvyšší dosaženou letovou výšku u kachen. Druh jménem husice rezavá vystoupá při přeletu Himalájí až do nadmořské výšky 6 800 metrů.

Před miliardami let vznikla na Zemi zárodečná polévka bílkovin, z nichž se vytvořil život

6. 9. 2017

ATLANTA (Famous) – Před miliardami let byly oceány i sladkovodní jezera zárodečnou polévkou plnou bílkovin. Z nich pak vznikly první živé organismy a nastartovala se evoluce živé přírody, jak ji známe dnes. Vědci z Georgie přitom prokázali, že vznik prvních peptidů, z nichž se skládají dlouhé řetězce bílkovinných molekul, byl poměrně snadný. Vodní systémy v té době obsahovaly dost látek, z nichž mohly peptidy vzniknout. A to díky procesům, k nimž dochází na Zemi dodnes, avšak v té době byly intenzivnější.

Psi jsou si vědomi sami sebe

6. 9. 2017

NEW YORK (Famous) – Newyorští etologové tvrdí, že nejlepší zvířecí přítel člověka si uvědomuje sám sebe. Prokázali to v několika psychologických testech s tím, že i psi mají jistý koncept já. Nedokážou se sice rozeznat v zrcadle, ale to proto, že nejsou tvory vizuálními. Schopnost poznat se je přitom v říši zvířat velkou výjimkou. Ale psí já bylo potvrzeno s testy vzorky moče. Pes dobře pozná svou moč, a když je upravena lidskou manipulací, pozná ji přesto, ačkoli její analýze věnuje velmi dlouhý čas. Protože je zmatený.

V době bronzové objevovaly svět ženy, zatímco muži zůstávali doma

5. 9. 2017

MNICHOV (Famous) – Ženy doby bronzové byly zřejmě mnohem emancipovanější, než jsou ty dnešní. Zatímco dnes si myslíme, že objevovateli a dobyvateli neosídlených končin planety byli muži, v době bronzové to neplatilo. Naopak pánové zůstávali doma, udržovali statky a starali se o potomky, zatímco ženy cestovaly do vzdálených oblastí.