>

Archív famózních zpráv

One Direction už se zřejmě nikdy neobnoví, skončil jejich eshop

5. 9. 2018

LONDÝN (Famous) – Když členové skupiny One Direction v roce 2016 odcházeli na sólovou dráhu, tvrdili, že je to pouze dočasný krok. Jenže dva roky poté Harry Styles, Liam Payne, Louis Tomlinson a Niall Horan už nemají chuť spolu koncertovat či nahrávat novou hudbu. A producenti na počátku září zrušili také eshop této skupiny. Podle fanoušků je to jasná známka toho, že One Direction už se nikdy nevrátí.

Lék na bolest diklofenak zvyšuje riziko mrtvice a infarktu o padesát procent

5. 9. 2018

AARHUS (Famous) – Všichni lidé užívající dlouhodobě nesteroidní lék na bolest diklofenak by se měli mít na pozoru. Při chronickém užívání totiž o padesát procent zvyšuje riziko infarktu či mrtvice. Je tedy zvláště nebezpečný pro osoby, u nichž je riziko kardiovaskulárních onemocnění vysoké nebo už nějakou takovou chorobou trpí.

Voliči konzervativní pravice častěji umírají předčasně na alkohol, drogy či sebevraždou

5. 9. 2018

WASHINGTON DC (Famous) – Američtí sociologové zjistili, proč v posledních prezidentských volbách v USA zvítězil Donald Trump. V USA totiž větší část populace čelí předčasnému úmrtí. A regiony, kde lidé umírají mladší kvůli drogám, alkoholu, zbraním, sebevraždám a nezdravému životnímu stylu, volí častěji republikány, tedy konzervativní pravici.

Více než 1,4 miliardy lidí čelí nemocem kvůli nedostatku pohybu

5. 9. 2018

CURYCH (Famous) – Světová zdravotnická organizace tvrdí, že nedostatek pohybu je novou epidemií současné civilizace. Pětina celkové populace lidí na planetě totiž necvičí a nesportuje dost na to, aby jejich tělo fungovalo zdravě. Následkem toho pak čelí nebo budou čelit vážným chorobám.

Jennifer Anistonová: Chlapi mě nezajímají

5. 9. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Jennifer Anistonová se po rozchodu s manželem Justinem Therouxem cítí skvěle jako svobodná žena bez závazků. A poslední, co ji v uplynulých dvou letech zajímá nejvíce, jsou muži. Naopak na randění nemá náladu a zaměřuje se především na práci a vlastní zájmy.

Steve Guttenberg potvrdil, že natočí další Policejní akademii

5. 9. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Herec a producent Steve Guttenberg potvrdil fanouškům Policejní akademie, že se můžou těšit na nový díl jejich oblíbené filmové ságy. Další pokračování komedií z osmdesátých a počátku devadesátých let vznikne po čtyřiadvaceti letech.

Star Trek Quentina Tarantina bude naprosto čirá šílenost

5. 9. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Režisér Quentin Tarantino byl osloven, aby režíroval novou verzi filmu Star Trek. A producenti mu přitom v kreativním smyslu nechali volnou ruku. Autor slavných snímků Pulp Fiction či Kill Bill se rozhodl silně vtisknout příběhu z vesmíru svůj rukopis. Herec Karl Urban, který se v novém Star Treku objeví, tvrdí, že se diváci můžou těšit na naprosto čirou šílenost.

Cher: Nic v mém životě nebylo plánované či žádané

5. 9. 2018

NEW YORK (Famous) – Zpěvačka a herečka Cher je prý typickým příkladem člověka, který žije spontánně a nic od života neočekává a nežádá. Ačkoli má za sebou hvězdnou filmovou i hudební kariéru, není to výsledek promyšlených plánů a velkého úsilí. Všechno k ní tak nějak přišlo samo a ona pouze žila a dělala to, co jí zrovna bylo nabídnuto.

Lidé se snaží bránit nevěře nejčastěji sexem s partnerem, ale nefunguje to

4. 9. 2018

FREDERICTON (Famous) – Člověk není bohužel monogamní druh. Bohužel proto, že monogamní vztahy jsou dokonalým vynálezem pro funkční společnost. Ale lidé se podvádějí, protože je k tomu nutí jejich evolucí vyšlechtěná biologická podstata. Jenže člověk má na rozdíl od jiných savců také vědomí a vůli, takže může bojovat s nutkáními podvádět partnera. Metod je několik. Nejčastěji se snaží lidé zvýšit frekvenci pohlavní styků se stálým partnerem. Bohužel podle autorů výzkumu není žádná z metod skutečně účinná.

Lidé z umělého oplození šestkrát častěji trpí vysokým krevním tlakem

4. 9. 2018

BERN (Famous) – Švýcarští vědci odhalili vztah mezi umělým oplozením a trvalými zdravotními následky takto počatého jedince. Lidé vzešlí z laboratorního oplození šestkrát častěji trpí závažnou formou hypertenze, tedy velmi vysokého krevního tlaku, který vážně poškozuje oběhovou soustavu a zvyšuje riziko předčasného úmrtí.

Nejsmrtelnější plastickou operací je modelace pozadí

4. 9. 2018

CAMBRIDGE (Famous) – Riziko úmrtí při plastické operaci je velmi nízké. Přesto jsou mezi zákroky prováděnými ryze kvůli estetice takové, při nichž pacienti umírají častěji. Podle Americké asociace plastických chirurgů je nejrizikovějším zákrokem tzv. brazilské pozadí. Pomocí implantátů či tuku se modelují široké a vystouplé hýždě. Umírá při tom každá třítisící žena, která si nechá zákrok provést.

Jen pět procent mužů má penis delší než sedmnáct centimetrů

4. 9. 2018

LEXINGTON (Famous) – Zatímco kultura antická uctívala penis malý jako symbol inteligence a ctnosti, zatímco ten nadprůměrný byl projevem primitivismu, dnešní západní kultura je posedlá falusem velkých rozměrů. Nasvědčují tomu také mediální prezentace a chování mužů na seznamkách. Těch s pyjem nadprůměrným, tedy větším než sedmnáct centimetrů, je ale v populaci jen velmi málo. Pětadevadesát procent mužů má penis dlouhý do sedmnácti centimetrů.