>

Archív famózních zpráv

Justin Bieber má vlasy jako růžovou cukrovou vatu

25. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvák Justin Bieber se rozhodl před koncem roku pro malé oživení svého porostu hlavy. S manželkou Hailey sáhli po růžovém přelivu. Kanadský hudebník nový odstín připomínající cukrovou vatu představil o víkendu v Beverly Hills, kde stále přebývá v domě, který se mu nedaří už více než rok prodat.

Ayahuasca vyvolává v mozku stav spánku a bdělosti zároveň

25. 11. 2019

LEEDS (Famous) – Nápoj amazonských šamanů zvaný ayahuasca obsahuje psychedelickou drogu dimetyltryptamin (DMT). Ta je přitom silnější než kyselina lysergová (LSD) nebo psilocybin z lysohlávek. Podle nejnovějších experimentálních výzkumů v mozku aktivuje alfa a théta vlny zároveň. Takže mozek svým způsobem bdí a spí zároveň. Je to jako vidět se zavřenýma očima či snít s otevřenýma.

Nárůst násilí střelnou zbraní kopíruje zvětšující se sociální nerovnost

25. 11. 2019

WASHINGTON DC (Famous) – Od roku 2014 se v USA výrazně rozevřely sociální nůžky. Na jedné straně bohatí výrazně zbohatli, ale na straně druhé přibylo výrazně chudých Američanů. Jenže v této zemi může téměř každý vlastnit střelnou zbraň. Proto od roku 2014 značně vzrostl počet násilí střelnou zbraní. Nejčastěji se ho dopouštějí právě velmi chudí mladí občané. Ze zoufalosti.

Léčba rakoviny výrazně zvyšuje riziko úmrtí na choroby srdce

25. 11. 2019

PITTSBURGH (Famous) – Léčba rakoviny je enormně velkou zátěží pro tělo i psychiku. A když člověk zhoubné onemocnění porazí, nemá vyhráno. Lidé po úspěšné léčbě rakoviny totiž umírají šestkrát častěji na choroby srdce a cév než jedinci, kteří nádorové onemocnění neměli. Mladí lidé po rakovině přitom odcházejí ze světa živých kvůli těžkému infarktu či mrtvici až desetkrát častěji.

Vegani mají až pětkrát kvalitnější erekci

25. 11. 2019

NEW YORK (Famous) – Vegani o sobě rádi prohlašují, že jsou lepšími milenci. Ačkoli strava sama o sobě nemůže ovlivnit schopnosti při sexu, může ovlivnit erekci. Vyplývá to z experimentu amerického urologa Aarona Spitze, který pracoval pro dokument televize Netflix. Při pokusech s mladými atlety prokázal, že vynechání masa už na jediný den má pozitivní vliv na erekci následující noc a ráno. Je tři až pětkrát delší než u mužů, kteří večeřeli maso.

Hibernace těla v patnácti stupních Celsia by mohla zachránit život při těžkém krvácení

25. 11. 2019

BALTIMORE (Famous) – Vědci z Marylandu se chystají příští rok na sérii experimentů s hibernací. Chtějí prudce zchladit těla tak, aby se zastavila činnost mozku a metabolismus buněk, ale jedinec byl stále živý. Metoda by totiž mohla pomáhat těm, kteří těžce krvácí či mají jiná vážná zranění vyžadující operaci během několika málo minut. Lékaři ale na takové zákroky potřebují většinou spíš hodiny.

Za hmyzí apokalypsu může také noční osvětlení

24. 11. 2019

BOSTON (Famous) – Průmyslová revoluce má zásadní vliv na živou přírodu na celé planetě. Základem ekosystému všude na Zemi je hmyz. Jenže právě tato, druhově nejpočetnější a biomasou největší, skupina živočichů v posledních třiceti letech extrémně rychle mizí. Může za to z velké části zemědělství a užívání pesticidů, ale také noční osvětlení. Hmyz se stovky milionů let vyvíjel v prostředí, kde jediným zdrojem světla bylo Slunce. Noční osvětlení je novinka, jíž se nedokáže dost rychle přizpůsobit. A tak u lamp a jiných zdrojů nočního záření umírají miliony tun hmyzu každý rok.

Psi mají ve třech rocích biologicky padesát

24. 11. 2019

SAN DIEGO (Famous) – Většina lidí věří, že pes během jednoho roku astronomického zestárne o sedm let vývojových. Je to desetiletí staré tvrzení vycházející ze studie, v níž veterináři vzali průměrnou délku života člověka a průměrnou délku života psa. Bylo to sedmdesát ku deseti. Jenže podle expertů z Kalifornie je stárnutí u psů velmi nerovnoměrné a už ve třech letech mají biologicky padesát, zatímco v deseti ještě ani ne sedmdesát.

Princ William přemlouvá královnu, aby svého syna Andrewa vyřadila z rodiny trvale

24. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Po svém nešťastném interview pro BBC se princ Andrew dozvěděl od své matky královny Alžběty II., že oficiálně jako člen britské královské rodiny končí. Zatím. Musel se vzdát všech oficiálních rolí a také honoráře čtvrt milionu liber ročně. Sám Andrew v oficiálním prohlášení uvedl, že končí jako představitel státu v dohledné budoucnosti. Zdroje z Buckinghamského paláce ale tvrdí, že jeho bratr princ Charles, a především synovec princ William chtějí, aby byl oficiálně z rodiny vyškrtnut nadobro.

Chris Martin: Ve škole mě šikanovali kvůli mým názorům

24. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Chris Martin byl prý ve škole šikanován spolužáky. Když mu bylo kolem čtrnácti let, začal vyjadřovat své nekonformní názory. Vrstevníci se ale na něj začali dívat jako na podivína a šikanovali ho. Ale nelituje toho, protože mu právě tohle zacházení pomohlo zažehnout v sobě vášeň pro umění a začít tvořit.

Justin Timberlake byl vyfocen, jak se drží za ruce s Alishou Wainwrightovou

24. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Justin Timberlake vyrazil v pátek večer s kolegy na skleničku. A zatímco si užívali na balkóně, sedmatřicetiletý hudebník a herec se držel za ruku s kolegyní Alishou Wainwrightovou. Dvojici také vyfotili ve chvíli, kdy levá Alishina ruka ohmatávala Justinovo pravé koleno. Justinova sedmatřicetiletá manželka Jessica Bielová byla doma se synem.

Imelda Stauntonová bude hrát Alžbětu II. v páté a šesté řadě seriálu The Crown

23. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Možností hrát královnu Alžbětu II. ve veleúspěšném britském seriálu The Crown byly poctěny Caire Foyová a Olivia Colmanová. Mladší z obou hvězd představovala současnou britskou královnu v prvních dvou sériích, které se točí kolem její vlády v padesátých a šedesátých letech. Olivia pokrývá ve třetí a čtvrté řadě následujících dvacet let. A v poslední dekádě dvacátého století se objeví v této roli třiašedesátiletá Imelda Stauntonová.