>

Archív famózních zpráv

Princ Louis bude mít šest kmotrů a kmoter

9. 7. 2018

LONDÝN (Famous) – Vévoda a vévodkyně z Cambridge zveřejnili seznam kmotrů a kmoter, které požádali o účast na křtu jejich syna prince Louise. Nejmladší ze tří dětí prince Williama bude mít šest duchovních příbuzných, kteří se zavážou, že na něj budou dohlížet, kdyby přišlo o rodiče.

Rakovinu způsobující sekvence DNA přeskočila na člověka z rostlin

9. 7. 2018

ADELAIDE (Famous) – Odpůrci geneticky modifikovaných druhů zemědělských plodin mají o důvod víc bít na poplach. Australští vědci totiž prokázali, že sekvence DNA známé jako L1, které souvisejí se vznikem některých typů rakoviny, jsme získali z rostlin. Před 150 miliony let se savčí DNA infikovala těmito elementy, které dnes můžou u člověka vyvolat nádorové onemocnění.

V generaci Z se k bisexualitě hlásí už deset procent osob

9. 7. 2018

LONDÝN (Famous) – Po generaci mileniálů začíná dospívat a sexuálně žít generace X. To jsou ročníky, které si už jako batolata hrála s mobilem. Je jim tedy do čtyřiadvaceti let a rozhodně si nemyslí, že člověk musí být buď heterosexuál, nebo gay. Deset procent z této generace se hlásí k bisexualitě, ale šedesát procent z nich si myslí, že sexuální orientace je fluidní a člověk může být do jisté míry přitahován oběma pohlavími a navíc se to může během života měnit.

Vanilka zvyšuje účinnost antibiotik i u rezistentních bakterií

9. 7. 2018

HEIDELBERG (Famous) – Němečtí vědci tvrdí, že voňavá a tolik oblíbená vanilka může pomoci v boji s rezistentními kmeny bakterií. Ty jsou odolné vůči antibiotikům, takže infikovaného člověka nelze úspěšně vyléčit. Jenže vanilin obsažený ve vanilce, jíž dává nezaměnitelné aroma, zvyšuje účinnost antibiotik a pomáhá jim proniknout do bakteriální buňky.

Bisfenol A způsobuje Crohnovu chorobu a chronické záněty střev

9. 7. 2018

AUSTIN (Famous) – Bisfenol A je látka, kterou výrobci plastů přidávají do umělé hmoty, aby zvýšili její odolnost a pružnost. Do roku 2011 byla v EU také součástí kojeneckých lahví, je součástí barelů na vodu a obsažen třeba v pokladních účtenkách či stvrzenkách z bankomatu. Podle amerických vědců bisfenol A poškozuje střevní mikroflóru a vyvolává zánětlivá onemocnění – Crohnovu chorobu či ulcerózní kolitidu.

Pobyt v zeleni a divoké přírodě je skutečně lékem na stres, choroby srdce a diabetes

9. 7. 2018

NORWICH (Famous) – Pobyt a především pohyb v přírodě a zelených částech měst je prevencí řady onemocnění. Prokázali to vědci z University of East Anglia, kteří analyzovali data zahrnující tři stovky milionů lidí z dvaceti zemí světa. Ze studie vyplývá, že lidé pobývající často venku, na čerstvém vzduchu v zeleni a především divoké přírodě jsou více chráněni před negativními účinky stresu, chorobami srdce a cév, vysokým krevním tlakem a diabetem typu 2.

Opilí muži nejsou k ženám agresivnější než ti střízliví, jen usilovněji žadoní o sex

9. 7. 2018

NEW HAVEN (Famous) – S poměrně překvapivými výsledky přišli psychologové z Yaleovy univerzity, kteří provedli experimentální výzkum chování mužů vůči ženám pod vlivem alkoholu. Zjistili totiž, že muži nejsou po konzumaci většího množství etanolu agresivnější. Ti, kteří jsou agresivní opilí, jsou totiž agresivní i střízliví. Nicméně opilí mužové ve srovnání se střízlivými skutečně více dotírají kvůli sexu.

Vibrace automobilu na nerovné dálnici uspí čilého člověka už po patnácti minutách

8. 7. 2018

MELBOURNE (Famous) – Australští vědci tvrdí, že nerovné povrchy dálnic ve spojení s rychlou jízdou po nich jsou skutečně zabijáky. Při rychlé jízdě na nerovném povrchu totiž auto velmi rychle vibruje a tyto vibrace prokazatelně vyvolají ospalost i u velmi čilého a odpočatého jedince už po patnácti minutách. Po hodině a půl jízdy je riziko havárie již velmi vysoké.

Pruhy zebrám nijak nepomáhají v ochlazování

8. 7. 2018

LUND (Famous) – Měla to být vědecká hypotéza, od tohoto roku je to ale jen babská pověra. Proč totiž mají zebry zvláštní pruhy, neumí vysvětlit zatím nikdo. A tak se uvažuje třeba o tom, že jim pomáhají v úniku před predátory, nebo že jim pomáhají se ochlazovat. Právě teorie o chladícím účinku pruhů je podle švédských odborníků nesmysl.

Čím okázalejší svatba, tím vyšší riziko rozvodu

8. 7. 2018

ATLANTA (Famous) – Svatba je bez pochyby společenskou událostí, jejíž slavnostnost má pomoci páru uvědomit si, jak vážným krokem do života uzavření sňatku je. Pořádání svateb a svatební salóny či dokonce magazíny jsou v posledních letech výnosným byznysem. Ale dvojice, které nechtějí za veselku utratit životní úspory a nepotřebují udělat na příbuzné a přátele dojem, se můžou radovat. Podle vědců z Georgie totiž platí, že čím okázalejší svatba je, tím pravděpodobněji se manželé rozvedou.

V Louvru otevřeli výstavu o Beyoncé a Jayi Zetovi

8. 7. 2018

PAŘÍŽ (Famous) – Zpěvačka Beyoncé Knowlesová a její manžel Jay Z se občas cítí jako králové showbyznysu. A trochu tomu nahrává i fakt, že o nich vznikla výstava v nejznámější obrazárně světa. V pařížském Louvru mají jakousi metaexpozici, v níž jsou k vidění záběry z klipu Beyoncé a Jaye Zeta, v nichž se objevují právě obrazy z Louvru.

Tom Hardy bude trojnásobným otcem

8. 7. 2018

LONDÝN (Famous) – Herec Tom Hardy bude trojnásobným otcem. S manželkou Charlotte Rileyovou totiž prý čekají druhého potomka. Mají spolu dvouleté dítě a britský hezoun má z předchozího vztahu s Rachael Speedovou desetiletého syna Louise.