>

Archív famózních zpráv

Ozzy Osbourne: Mám velké bolesti a musím na čtvrtou operaci páteře

14. 9. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvák Ozzy Osbourne před lety spadl do šachty domácího výtahu a vážně si poranil záda. Musel kvůli tomu několikrát na reoperaci, navzdory tomu stále užívá mnoho léků na bolest, které mu poškozují zdraví. Léky však nejsou dost účinné a frontman skupiny Black Sabbath se trápí dál. Proto teď oznámil, že půjde již na čtvrtý chirurgický zákrok, který mu snad od bolestí zad uleví.

Sezení déle než deset hodin denně zvyšuje riziko demence

13. 9. 2023

PHOENIX (Famous) – Dlouhodobý nedostatek pohybu je spojen se zvýšeným rizikem demence. Starší dospělí trávící deset a více hodin denně sezením nebo nečinností mohou počítat s vyšším rizikem vzniku demence. Na rozvoj tohoto onemocnění mají vliv krom genetických dispozic také vlivy z prostředí – znečištění vzduchu, nedostatek spánku, nezdravá strava, kouření, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatek pohybu.

Bílkoviny v mateřském mléce jsou nezbytné pro zdravá střeva dítěte

13. 9. 2023

PEKING (Famous) – Savci jsou na planetě již více než tři stovky milionů let. U této skupiny živočichů jsou mláďata po narození závislá na mateřském mléce jako jediném zdroji živin a všech důležitých látek, které je mají ochránit před útoky z vnějšího světa (infekcemi, chorobami apod.). Dnes víme, že mateřské mléko je ideální potravinou v životě člověka a kojení je nejlepší způsob výživy kojenců. Ale ne vždy je možné. Při vývoji umělé výživy se pátrá po tom, co by měla obsahovat, aby byla aspoň podobně dobrá jako mateřské mléko. Z nových výzkumů vyplývá, že pokud má podporovat zdravou střevní mikroflóru novorozence, pak musí obsahovat bílkoviny osteopontin a κ-kasein.

Lidé podporují LGBT+ víc tam, kde těmto vyhrožují muslimští imigranti

13. 9. 2023

AMSTERDAM (Famous) – Staré rčení praví, nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. A podle nizozemských a britských sociologů je to dost pravdivé v dnešním kontextu multikulturních společností a imigrace. Podle jejich experimentálních výzkumů totiž platí, že lidé, kteří mají konzervativní názory, budou podporovat gaye, lesbičky a další příslušníky sexuálních minorit tím spíš, pokud těmto lidem ve společnosti vyhrožují muslimští imigranti. Ti se totiž stávají úhlavními nepřáteli číslo jedna, takže ti, na které útočí (ale jsou příslušníky původní kultury), se stávají vlastně „přáteli“, které je třeba chránit.

Ženy, které právě porodily, častěji vidí obličeje v běžných předmětech

13. 9. 2023

BRISBANE (Famous) – Pareidolie je stav, kdy lidé vidí obličeje v náhodných předmětech nebo světelných vzorcích. Podívají se do nebe a v oblacích vidí obličej Alberta Einsteina, na palačince Pannu Marii a ve vzorku koberce třeba Usámu bin Ládina. Nejčastěji se s tímto jevem setkávají ženy, které právě porodily. Potvrzují to nejnovější výzkumy.

Pete Davidson bral ketamin každý den po dobu čtyř let

13. 9. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Komik Pete Davidson, který v minulosti randil třeba s Arianou Grandeovou, Kate Beckinsaleovou či Kim Kardashianovou, přiznal, že užíval po dobu čtyř let denně dávku ketaminu. Toto veterinární anestetikum je zakázanou psychedelickou drogou. Nicméně zároveň je ketamin testován mnoha pracovišti světa jako silné a rychle účinkující antidepresivum, které pomáhá také při odvykání různých závislostí.

Liam Payne dovolenou u Komského jezera předčasně ukončil pobytem v nemocnici

13. 9. 2023

COMO (Famous) – Britský zpěvák Liam Payne má poněkud pohroužené zdraví ledvin. Před pár týdny kvůli těžké infekci tohoto filtračního orgánu musel zrušit některé ze svých koncertů. Teď se ledviny ozvaly znova. A to během dovolené, kterou trávil u Komského jezera v Itálii. Liama převezla záchranka do nemocnice, kde musel být přijat na lůžkové oddělení a bude tam prý trávit šest dní.

Princezna z Walesu skotačila na trampolíně a zranila si ruku

13. 9. 2023

LONDÝN (Famous) – Princezna z Walesu se tento týden objevila na veřejnosti se zavázanými prsty na ruce. Manželka prince Williama a budoucí královna Spojeného království přiznala ve věznici v hrabství Surrey, že si hrála s dětmi na trampolíně a nešikovně spadla, takže si prsty poranila. Kate má s Williamem desetiletého George, osmiletou Charlotte a pětiletého Louise.

Taylor Swiftová si odnesla v rámci jednoho ročníku MTV VMA nejvíc cen v historii

13. 9. 2023

NEW YORK (Famous) – Taylor Swiftová je hudebnicí, která představuje tvrdou konkurenci pro téměř každého dnešního umělce tohoto oboru. Je také držitelkou řady rekordů a nový vytvořila včera večer v Prudential Center v New Jersey. Na předávání MTV Video Music Awards totiž přišla s jedenácti nominacemi. Devět z nich si odnesla a je první v historii předávání těchto cen, kdo za jediný večer nasbíral tolik sošek.

Genetické důkazy: Kouření zrychluje stárnutí

12. 9. 2023

MILÁN (Famous) – Genetická analýza u téměř půl milionu lidí odhaluje, že kouření zkracuje koncová ramena chromozomů – telomery – v bílých krvinkách našeho imunitního systému. Což je genetickým důkazem zrychleného stárnutí kuřáků. Délka telomer je totiž jasným ukazatelem toho, jak rychle stárneme a jaká je schopnost našich buněk opravovat se a regenerovat.

Lidé soucítí s roboty především v trapných situacích, do nichž se robot dostane

12. 9. 2023

TOJOHAŠI (Famous) – Lidé jsou schopni soucítit nejen s lidmi a zvířaty, což bylo v minulosti dokázáno, ale empatii už projevují také vůči robotům. Tvrdí to autoři z Japonska, kteří se zabývali výzkumem empatie u uživatelů virtuální reality. Lidé projevují soucit s roboty především v trapných situacích, do nichž se tato umělá inteligence dostane.

Kurkuma by mohla být lékem na zažívací potíže

12. 9. 2023

BANGKOK (Famous) – Kurkuma je při léčbě zažívacích potíží stejně účinná jako syntetické léky. Účinnou látkou v kurkumě, sušeném prášku z kořene kurkumovníku dlouhého, je kurkumin. Ten má silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti a je také prevencí rakoviny.