>

Archív famózních zpráv

Kofein může snižovat množství tělesného tuku a riziko diabetu typu 2

17. 3. 2023

EXETER (Famous) – Kofeinové nápoje bez umělých sladidel a cukru – tedy černá káva – nejsou špatnou volbou při snaze zbavit se nadbytečných tukových zásob. Podle fyziologů z Exeterské univerzity totiž kofein pomáhá snižovat množství břišního tuku a předcházet diabetu typu 2. Je třeba však mít kofeinu v krvi poměrně vysoké množství.

Trapné vtipy otců jsou dobré pro zdravý vývoj psychiky dětí

17. 3. 2023

AARHUS (Famous) – Nejapné vtipy a žertíky otců se staly kulturním fenoménem, na němž jsou založeny romány i filmy. Ale podle dánských psychologů mají tyto trapárny význam pro zdravý vývoj lidské psychiky. Děti se totiž učí, co je to trapas a jak se se ztrapněním vypořádat. To je podle expertů z Aarhusu zocelí, protože si uvědomí, že ztrapnění není tak hrozná věc.

Alexander Skarsgård: Švédové jsou navenek zdvořilí, ale v hloubi duše jsme zvířata

17. 3. 2023

LONDÝN (Famous) – Herec Alexander Skarsgård propaguje nový film Infinity Pool, v němž se ukazuje nejen zcela nahý, ale dokonce s erekcí. V souladu se svou rolí se snaží vypadat trochu jako sexuální zvíře. V rozhovoru pro deník The Guardian tvrdil, že ačkoli jsou Švédové navenek zdvořilí, v hloubi duše jsou to zvířata. Alexander také prohlásil, že sice nebalí každou sukni, na druhou stranu je pravda, že to někdy dělá.

Hugh Grant zkritizoval příšerný hlas Drew Barrymoreové: Slyšel jsem psy štěkat lépe

17. 3. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Herec Hugh Grant vyrazil minulý týden do Kalifornie, aby mohl předat Oscara jednomu z letošních oceněných. Za Atlantikem zůstal několik dní a stará se o mediální propagaci svých filmů. V rámci toho poskytl rozvor časopisu Wired, v němž vzpomněl na spolupráci s Drew Barrymoreovou. S tou se potkal v roce 2007 při filmování snímku Hudbu složil, slova napsal. Americká herečka podle britské hvězdy při zpěvu kvílí hůř než štěkající pes.

Frankfurt a Mnichov chce zrušit koncerty Rogera Waterse, protože je antisemita

17. 3. 2023

MNICHOV (Famous) – Spoluzakladatel skupiny Pink Floyd Roger Waters vyjadřuje hlasitě svou nenávist vůči Izraeli. Na antisemitismus, který se začal extrémně šířit v USA, jsou ale velmi citliví v Německu, kde má v plánu koncertovat. Města jako Frankfurt nad Mohanem či Mnichov však hodlají jeho vystoupení zrušit. Waters vyhrožuje žalobami.

Keanu Reeves: Když mám hlad, jsem vzteklý

17. 3. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Herec Keanu Reeves svým fanouškům na internetu přiznal, že není žádný pan Dokonalý. Má prý mnoho chyb, ale mezi jeho největší patří vzteklost kvůli hladu. Kdykoli mu kručí v břiše, je extrémně nevrlý a je lepší se mu vyhnout. Přitom hladovky drží velmi často kvůli postavě, kterou si pěstuje pro filmové role.

Martina Navrátilová kvůli rakovině odkládá adopci

17. 3. 2023

MIAMI (Famous) – Slavná tenistka českého původu Martina Navrátilová se loni dozvěděla, že má rakovinu hrdla v 1. stadiu a k tomu i rakovinu prsu. Pražská rodačka však tvrdila, že je rozhodnutá onemocnění porazit. Její manželka Julia Lemigovová však teď přiznala, že kvůli onkologickému onemocnění poslaly k ledu plány na adopci dítěte.

Bratr princezny Diany se pustil do Donalda Trumpa: Byl pro ni horší než natržený anál

16. 3. 2023

LONDÝN (Famous) – Hrabě Charles Spencer se pustil do Donalda Trumpa, který hodlá vydat knihu své korespondence, již vedl se slavnými osobnostmi. Kontroverzní americký politik se v rámci propagace své publikace nechal slyšet, že mu do zadku lezla řada slavných osobností, zatímco dnes už se půlka z nich od něj odklání. Mezi těmi, kteří mu prý lezli do zadku, měly být třeba královna Alžběta II. nebo princezna Diana. Její bratr hravě Spencer ale teď prohlásil, že pro Dianu byl Trump příjemný méně než natržený konečník.

Brian Cox: Meghan Markleová dobře věděla, do čeho jde

16. 3. 2023

LONDÝN (Famous) – Skotský herec Brian Cox se netají tím, že je stejně jako jeho zesnulý kolega Sean Connery antimonarchista. Rád by se dožil toho, že hlavou zemí Britských ostrovů bude volený prezident. Nicméně filmová a divadelní hvězda absolutně neschvaluje skuhrání své kolegyně Meghan Markleové kvůli životu v britské královské rodině. Podle Coxe moc dobře věděla, do čeho jde, a prince Harryho použila k tomu, aby se stala slavnou.

Vědci bojují proti první farmě na chobotnice, kterou chtějí budovat u Kanárských ostrovů

16. 3. 2023

LAS PALMAS (Famous) – U Kanárských ostrovů má vzniknout první farma na chobotnice. Tito hlavonožci jsou vyhledávanou pochoutkou mnoha národů pojídajících dary moře. Dosud přitom inteligentní měkkýši pocházeli pouze z odchytů divoce žijících populací. Ale španělští podnikatelé je chtějí začít chovat ve velkém. Ovšem k velké nelibosti vědců. Ti poukazují na fakt, že snaha chovat chobotnice hromadně na malém prostoru je barbarská a bude působit těmto živočichům značné utrpení. Také metoda usmrcování ledovou vodou je podle vědců nepřípustná.

V Jemenu zemřel „rohatý“ muž, který měl mít 140 let

16. 3. 2023

SANÁ (Famous) – Neoficiálně nejstarší muž světa, který proslul dvěma výraznými kožními rohy na čele, zemřel ve věku 140 let. Tvrdí to jemenská média. Obyvatel Arabského poloostrova ale nikdy své skutečné datum narození nedoložil, takže jeho věk, který by byl rekordní, není oficiálně uznáván.

Vzteklý Jamie Foxx vyrazil čtyři členy štábu, Cameron Diazová jen zírá

16. 3. 2023

LONDÝN (Famous) – Herečka Cameron Diazová se po devíti letech vrací před filmovou kameru. V roce 2014 oznámila, že si dá pauzu a bude se věnovat manželovi, s nímž si později pořídila dceru Raddix. Loni se hvězda filmu Prázdniny do Hollywoodu vrátila. Jejím prvním projektem je snímek Zpátky v akci s Jamiem Foxxem. Ten je nejen představitelem hlavní role, ale také producentem. Ovšem značně prchlivým. Dostal teď záchvat vzteku a vyhodil čtyři důležité členy štábu. Celé natáčení je tím ohroženo, protože s arogantním Foxxem nikdo nechce pracovat.