>

Archív famózních zpráv

Matty Healy: Jsem hetero a zženštilý

15. 5. 2020

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Matty Healy si myslí, že lidé si představují jeho sexualitu jako mnohem divočejší, než jaká ve skutečnosti je. Frontman skupiny 1975 sice zpívá o lásce dvou mužů, sám jí ale neholduje. Prý je heterosexuální, jenom trochu zženštilý.

Rod Stewart škemrá o životopisný film, jaký má kolega Elton John

15. 5. 2020

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Rod Stewart přiznal, že většinu života tak trochu soutěžil s kolegou Eltonem Johnem. Pětasedmdesátiletý britský hudebník se samozřejmě vždy považoval za lepšího umělce. Ale zatímco po nápadu natočit životopisný snímek o Eltonovi producenti hned skočili, Rod musí o podobný film žebrat. Zato už má v merku herce, který by ho měl představovat.

Hailey Bieberová: Kvůli hormonální antikoncepci mám akné

15. 5. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Modelka Hailey Bieberová tvrdí, že za její explozivní výskyt akné na obličeji může hormonální antikoncepce. Ani v pubertě prý dcera Stephena Baldwina neměla takový problém s pupínky ve tváři jako nyní, kdy má nitroděložní tělísko. To má bránit mechanicky i hormonálně početí potomka při sexu s manželem Justinem Bieberem.

Mezi symptomy COVID-19 patří nově i halucinace a slyšení hlasů

15. 5. 2020

SYDNEY (Famous) – Onemocnění COVID-19 má celé spektrum symptomů. Někdo jich má více, někdo pouze jeden, silní jedinci je prožívají velmi slabě nebo se u nich vůbec navenek neprojeví. Mezi nejčastější patří horečka, suchý kašel a bolest svalů. A pak jsou tu ty vzácnější, třeba bolest varlat, ztráta čichu a chuti a nově také psychóza. Australští vědci tvrdí, že asi čtyři procenta nemocných s COVID-19 zažívají jisté formy psychotických symptomů. Nejčastěji je provázejí auditorní halucinace (postižený slyší hlasy).

Manželství prodlužuje život, protože manželé mají zdravější životní styl

15. 5. 2020

MANOA (Famous) – Psychologové z Havaje tvrdí, že šťastné manželství prodlužuje život. Není to nijak nové a objevné zjištění, s podobnými závěry přicházejí dlouhodobě pracoviště z celého světa. Podle havajských odborníků je to ale způsobeno tím, že lidé ve šťastném manželství žijí zdravěji. Ve srovnání s lidmi, kteří žijí sami, totiž častěji cvičí, chodí na procházky a mají zdravější stravu.

Harvardova univerzita: Nepleťte si jablka a hrušky, SARS-CoV-2 není chřipka a je 5x smrtelnější

15. 5. 2020

BOSTON (Famous) – Koronavirus je pětkrát smrtelnější než sezónní chřipka. Tvrdí to epidemiologové z Harvardovy univerzity. Ti také vyzvali politiky i veřejnost, aby nepletli jablka a hruštičky a nesrovnávali pořád chřipku a COVID-19. Toto onemocnění je totiž pečlivě sledováno, zatímco úmrtnost na sezónní chřipku se jen odhaduje. Srovnání úmrtnosti na COVID-19 na výletní lodi s úmrtností na viry chřipky z výletní lodi v době epidemie chřipky dokazuje, že SARS-CoV-2 je pětkrát smrtelnější. Je také dvakrát nakažlivější.

V přírodě se hromadí toxické látky z klimatizací. Vůbec se nerozpadají

15. 5. 2020

LONDÝN (Famous) – Měly zachránit ozónovou vrstvu a být řešením v klimatizacích a chladících zařízeních, kde se do konce osmdesátých let používaly freony. Ty přitom způsobily ztenčení ozónové vrstvy a otevření děr nad póly. Jenže perfluoralkylkarboxylové kyseliny jsou časovanou bombou. Hromadí se v přírodě, vůbec se nerozpadají, v těle ji má každý člověk a každý živočich na světě. Vědci je teď dokonce objevili ve značném množství v ledovcích v Arktidě. Přitom tyto kyseliny jsou pro živočichy toxické, zřejmě i karcinogenní a snižují plodnost.

V jednatřiceti letech zemřela náhle rakouská princezna Marie, pravnučka císaře Karla I.

15. 5. 2020

HOUSTON (Famous) – Poslední rakousko-uherský císař Karel I. po sobě zanechal osm potomků. Jeho nejmladší syn arcivévoda Rudolf Rakouský byl neméně plodný a měl rovněž osm potomků. Jeho dcera arcivévodkyně Marie Anna teď oplakává smrt své dcery. Teprve jednatřicetiletá princezna Marie Petrovna provdaná ruskému šlechtici z rodu Golicynů na počátku května zemřela. Zanechala po sobě dvouletého syna.

Slunce je nejméně aktivní za více než sto let, to může vést i k výraznému ochlazení

14. 5. 2020

EDINBURGH (Famous) – Lidé se svou činností spolehlivě starají o destrukci života na Zemi, a tedy i o destrukci vlastní. Konzumací a rozežraností tvoří prudkou změnu klimatu, na kterou většina života na planetě není připravena. Ovšem Slunce už toho – s jistou nadsázkou řečeno – mělo zřejmě dost. A tak svou činnost snížilo na historické minimum. Geofyzikové a astronomové něco takového za svého života nepozorovali, je to totiž nejnižší aktivita za posledních sto let. Dokonce tak nízká, že může pomoci omezit vzestup globální průměrné teploty.

Pobyt na čerstvém vzduchu a slunci ochrání před koronavirem nejspolehlivěji

14. 5. 2020

PAŘÍŽ (Famous) – O prevenci COVID-19 se vedou stále spory. Na tom, co před koronavirem SARS-CoV-2 a chorobou, kterou vyvolává, ochrání nejspolehlivěji, se neshodnou ani vědci. Nicméně z dosavadních výzkumů poměrně jednoznačně vyplývá, že nejlepší prevencí je fyzicky se viru zcela vyhnout. A že lidé s vysokou hladinou vitaminu D onemocní po infekci vzácněji. Z toho vyplývá jedno, že by se lidé měli co nejvíce pohybovat venku na čerstvém vzduchu vzdáleni od ostatních lidí a vystavovat svou kůži slunci.

Elon Musk prodává dalších pět domů v Kalifornii celkem za 2,5 miliardy korun

14. 5. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Majitel automobilky Tesla Elon Musk prodává další nemovitosti v Kalifornii. Dva týdny poté, co oznámil, že se zbaví veškerého hmotného majetku, umístil na trh s realitami pět staveb v celkové hodnotě 2,5 miliardy korun (97,5 milionu dolarů). Před dvěma týdny přitom začal prodávat dva domy v Bel Air celkem za 39,5 milionu dolarů (asi miliardu korun).

Matka z Británie pije smoothie s přítelovým spermatem, aby se chránila proti koronaviru

14. 5. 2020

LONDÝN (Famous) – Dvaatřicetiletá Tracy Kissová ze Spojeného království se pochlubila deníku The Sun se svou prevencí koronaviru. Nedopuje se ani vitaminem C, ani vitaminem D ze sluníčka, ale popíjí ovocné smoothie obohacené o partnerovo sperma. Její přítel jí dávky v době, kdy nejsou spolu, mrazí do zásobníku na led. A Tracy si pak kostky rozpouští v ranním mixu z ovoce a chia semínek.