>

Archív famózních zpráv

Vysokoškolačky, jejichž rodiče mají univerzitní diplom, jdou do prváku ve větším stresu

29. 6. 2020

BOCHUM (Famous) – Snažit se naplnit očekávání druhých je vždy cestou do psychického pekla. A důkazem je i výzkum psychologů z Bochumi. Němečtí experti totiž prokázali, že studentky, které mají vysokoškolsky vzdělané rodiče, jdou na univerzitu ve stresu a studují pod větším psychickým tlakem než jejich kolegyně, které mají rodiče s nižším stupněm vzdělání. Právě obava z toho, že dívky či mladé ženy nenaplní očekávání a neuspějí jako jejich rodiče, je stresující.

Johnny Depp nesplnil soudní příkaz, hrozí zamítnutí jeho žaloby proti deníku The Sun

29. 6. 2020

LONDÝN (Famous) – Herec Johnny Depp se zřejmě svým ignorantstvím připraví o žalobu proti deníku The Sun, který žaluje kvůli poškozování dobrého jména. Britský list o něm v roce 2018 totiž napsal, že bije manželky. Depp tvrdí, že nic takového mu nikdo nedokázal a žádá odškodnění. Vrchní soud v Londýně mu ale teď nařídil, aby předložil u soudu smsky z roku 2015 jako důkazní materiál. Neučinil tak, proto mu teď soud oznámil, buď smsky dodáte, nebo žalobu smeteme se stolu.

Neustálé napomínání partnera výrazně zhoršuje jeho zdraví

29. 6. 2020

EASTON (Famous) – Máte partnera, co na vás pořád vidí chyby, něco mu neustále vadí a od rána do večera vás kritizuje? Pak se s ním rozejděte. Podle psychologů z Pensylvánie vás totiž velmi brzy přivede do hrobu. Z jejich výzkumu vyplývá, že lidé žijící s partnerem, který je neustále nespokojený s chováním svého protějšku, umírají dříve.

Zvýšená radioaktivita nad Skandinávií pochází z ruské elektrárny, tvrdí Nizozemci

29. 6. 2020

AMSTERDAM (Famous) – V atmosféře nad Skandinávií je zvýšená hladina radioaktivních prvků pocházejících z lidské produkce. Podle nizozemských vědců jsou to prvky z paliva, které používají některé ruské jaderné elektrárny. Ačkoli Rusko oficiálně popírá, že by v jejich podnicích došlo k nějakému úniku. Nizozemská agentura tvrdí, že muselo dojít k poškození palivových článků v elektrárnách Kola nebo Leningrad.

Steve Bing zanechal oběma potomkům dopis na rozloučenou

29. 6. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Filmový producent a finančník Steve Bing minulý týden spáchal sebevraždu. Pohled na jeho tělo podle koronera nebyl nic hezkého. Přátelé amerického multimilionáře odhalili, že Bing trpěl dlouhodobě depresemi, ale během karantény se jeho stav výrazně zhoršil. Zanechal po sobě dvě dospělé děti. Než si vzal život, oběma napsal rukou vzkaz.

Sacha Baron Cohen pronikl v přestrojení na setkání ultrapravičáků a donutil je zpívat rasistické tex

29. 6. 2020

OLYMPIA (Famous) – Komikovi a recesistovi Sachovi Baronu Cohenovi se v sobotu podařil další husarský kousek. Pronikl na setkání amerických ultrapravicových milicionářů Washington Three Percenters. V přestrojení se dostal až na pódium před přítomné a donutil je zpívat s ním rasistické texty namířené proti Baracku Obamovi, Hillary Clintonové a dalším. Video z akce se dostalo na YouTube a sociální sítě.

Neverland Michaela Jacksona zřejmě budou muset zdemolovat

29. 6. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Budovy na ranči Neverland, který patřil popovému králi Michaelu Jacksonovi, zřejmě budou muset zdemolovat. Nemovitost je totiž neprodejná. Poté, co zpěvák v roce 2009 zemřel, snaží se správci jeho pozůstalosti objekt prodat. Ale marně. Loni v únoru se přihlásil kupec, když pak zveřejnili dokument Leaving Neverland, rozmyslel si to. Podle realitních makléřů je ranč neprodejný, protože je příliš zkompromitován pedofilní kauzou Michaela Jacksona. Budovy, v nichž slavný hudebník žil, zřejmě lehnou, aby se podařilo prodat areál alespoň pro realizaci nového projektu.

Rowlingová smazala z Twitteru chválu na Stephena Kinga poté, co podpořil transženy

29. 6. 2020

EDINBURGH (Famous) – Americký spisovatel Stephen King se nechal vtáhnout do transfobní kauzy kolem Joanne K. Rowlingové. Vyjádřil totiž na Twitteru podporu jejímu příspěvku o násilí páchaném na ženách. Autorka románů o Harrym Potterovi se hned pochlubila, že její názory podporuje tak uznávaný autor a poděkovala mu. Krátce poté King musel čelit útokům transgender osob a fanoušků, kteří podporují práva transgender komunity. Situaci uklidnil tím, že souhlasil s tvrzením, že transženy jsou ženy. Rowlingová ihned poté smazala z Twitteru příspěvky, v nichž Kinga vynáší do nebes.

Rolling Stones chtějí žalovat Trumpa za zneužití jejich hudby na předvolebních akcích

29. 6. 2020

WASHINGTON DC (Famous) – Donald Trump dostal poslední varování od advokátů skupiny Rolling Stones. Ti ho opakovaně upozornili na to, že nesouhlasí s užíváním jejich originální hudební tvorby či jakýchkoli jejich částí na jeho předvolebních mítincích. Členové skupiny Rolling Stones totiž s politikou amerického prezidenta nesouhlasí, ačkoli jako Britové se americké politiky aktivně neúčastní. Trump jejich hudbu zneužívá dál, proto se spojili s americkou organizací pro ochranu autorských práv BMI a jejich advokáti nachystali žalobu.

Katy Perry: Před třemi roky jsem chtěla skočit

28. 6. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka Katy Perry přišla pár dní před porodem dcery s bizarním přiznáním. Prý v roce 2017 chtěla ukončit svůj život skokem z výšky. Rozešla se totiž s Orlandem Bloomem – s nímž je teď zasnoubená a čeká dceru – a k tomu její album Witness bylo komerčně propadákem. Prodala se jen desetina nákladu předchozího alba Prism.

Kate Middletonová: Princ Louis porazil prince George, který to nedokáže rozdýchat

28. 6. 2020

LONDÝN (Famous) – Vévodkyně z Cambridge pohovořila o tom, jak její děti tráví karanténu. Princové George a Louis a princezna Charlotte se učí pěstovat rostliny. Podle Kate Middletonové dostali na jaře semínka slunečnice a soutěží v tom, kdo bude mít největší rostlinu a která nejdříve vykvete. Zatím vítězí princ Louis, což prý princ George těžko snáší a je nevrlý.

Půda z Amazonie je nebývale bohatá na mikroorganismy a především houby

28. 6. 2020

LONDÝN (Famous) – Britští pedologové vysvětlili, proč je Amazonie tak druhově bohatý ekosystém. Vše totiž začíná v půdě. Jediná lžíce substrátu z amazonského pralesa obsahuje na osmnáct set různých mikroskopických forem života. A čtyři stovky z toho tvoří právě houby. Tyto organismy žijí v tzv. mykorrhize (formě symbiózy s kořeny rostlin). Podporují rostliny, dodávají jim vláhu, živiny a zvyšují jejich obranyschopnost výměnou za výživu.