>

Archív famózních zpráv

Monolity ze Stonehenge pocházejí z lomu vzdáleného jen pětadvacet kilometrů

30. 7. 2020

LONDÝN (Famous) – Vědci se dlouho přou nad stářím i původem kruhu megalitů známých jako Stonehenge. Pravěká svatyně u Salisbury v anglickém hrabství Wiltshire každý rok během slunovratu láká na unikátní podívanou. Nejnovější výzkumy kamenů a okolních lomů dokazují, že lidé dopravili monolity na jejich dnešní místo z oblasti vzdálené jen pětadvacet kilometrů.

Peníze skutečně přinášejí klidnější spánek

30. 7. 2020

ATLANTA (Famous) – Nedostatek peněz na provoz běžného životního stylu působí obrovskou zátěž na psychiku. A ta se projevuje také v horším spánkovém režimu. Epidemiologové z USA to potvrdili experimentálně. Mezi lidmi žijícími na hranici chudoby spí osm hodin denně o dvacet procent méně osob než mezi lidmi vydělávajícími čtyřnásobek životního minima.

Obézní dvacátníci dvakrát častěji ve stáří trpí demencí

30. 7. 2020

NEW YORK (Famous) – Obezita je podstatný rizikový faktor pro rozvoj Alzheimerovy choroby a jiných typů demence. Tvrdí to epidemiologové z New Yorku. Podle nich totiž lidé, kteří jsou obézní už jako dvacátníci, trpí v pokročilém věku demencí dvakrát častěji. Prevencí Alzheimerovy choroby je zdravá strava, aktivní životní styl plný pohybu a udržování tělesného tuku na minimu.

Elon Musk se soudil s Amber Heardovou kvůli zmraženým embryím

30. 7. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Amber Heardová přeskočila z chorobného manželství s Johnnym Deppem do vztahu s Elonem Muskem. Miliardáře prý přesvědčila, aby si nechali připravit embrya, která zmrazí a použijí později. Jenže pár měsíců po vytvoření zárodků se rozešli a Elon žádal okamžité zničení embryí. Když to Amber odmítla, zažaloval ji.

Angelina si před erotickou scénou v Mr. & Mrs. Smith sundala kalhotky, tvrdí její bodyguard

30. 7. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Když se Brad Pitt a Angelina Jolie potkali při natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith, bylo prý celému štábu ihned jasné, že z nich budou milenci. Od první scény to mezi nimi jiskřilo tak, jak se to nevidí často. Angelina navíc Brada od počátku balila, i když byl tehdy ženatý s Jennifer Anistonovou. Tu kvůli ní nakonec opustil. Angelinin bývalý bodyguard zavzpomínal na rok 2005, kdy snímek vznikal. A odhalil, že herečka si před natáčením erotické scény s Bradem tajně stáhla kalhotky.

Demi Mooreová: Učím se sebelásce

30. 7. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Demi Mooreová věří, že ve svých minulých vztazích a manželstvích selhávala jako partnerka jednoduše proto, že se neměla dost ráda. Proto se teď prý intenzivně učí zdravé sebelásce, která není postavena na sobectví, ale na sebeúctě. Osmapadesátiletá hvězda filmu Duch se prý v minulosti snažila ostatním zalíbit a popírala svou pravou podstatu.

Instagram cenzuroval Madonnin účet. Nikoli kvůli nahotě, kvůli koronaviru

30. 7. 2020

NEW YORK (Famous) – Zpěvačka Madonna zuří. Cenzoři z Instagramu totiž zablokovali jeden z příspěvků na jejím profilu. Popová královna se tam nedávno ukázala nahoře bez, ačkoli si prsa kryla rukou a nebyly vidět bradavky. Nicméně poměrně odvážný snímek prošel. Zato video o koronaviru a pandemii cenzoři zastavili, protože prý v něm šířila „nepravdivé“ informace.

Heidi Klumová: Krása stojí na selském rozumu

30. 7. 2020

NEW YORK (Famous) – Supermodelka Heidi Klumová věří, že být krásná či krásný není zase tak složité. Nejde totiž podle ní o umělou dokonalost, ale o dodržování zdravého životního stylu. Podle německé krásky stačí mít zdravý selský rozum a jde to samo. A není třeba ani žádných drahých kosmetických přípravků. Ona totiž používá především kokosový olej.

Britové se vysmívají kampani o hubnutí s obézním Jamiem Oliverem

30. 7. 2020

LONDÝN (Famous) – Britský premiér Boris Johnson je obézní. Stejně jako většina Britů. Ale vláda si uvědomuje, že je potřeba epidemii obezity řešit, protože léčba následků odčerpává ze státní pokladny miliardy liber každý rok. Jenže pro kampaň si zvolil komickou postavu. Komickou v tom smyslu, že má teď sama problémy s nadváhou. Slavný televizní kuchař Jamie Oliver v pořadu televize Channel 4 kázal o tom, jak mají Britové zdravěji jíst. Ti se mu teď vysmívají, že s podbradkem a pneumatikou na břiše to působí pokrytecky.

Hra na hudební nástroje nijak nezlepšuje schopnost dětí číst, psát a počítat

29. 7. 2020

TOJOAKE (Famous) – Mnozí rodičové posílají své děti na lekce hry na hudební nástroje, protože věří, že se tím celkově zlepší kognitivní funkce potomka. Podle japonských psychologů je to mýtus. Hra na housle či klavír je sice pro mozek náročná, ale nijak nezlepšuje schopnost dítěte číst, psát a počítat a nezlepšuje ani výsledky ve škole.

Úspěšné vztahy stojí na vzájemné oddanosti, intimitě a sexuálním uspokojení

29. 7. 2020

LONDON (Famous) – Kanadští psychologové použili umělou inteligenci při vyhodnocení výzkumu kvality vztahu u jedenácti tisíc párů. Zaměřili se na to, co úspěšné vztahy, v nichž jsou oba partneři spokojení a šťastní, definuje. A z výsledků je jasné, že jsou to vzájemná oddanost partnerovi a pocit intimity ve vztahu.

Rodičovství je zřejmě prevencí předčasné degradace mozku ve stáří

29. 7. 2020

SYDNEY (Famous) – Australští neurologové tvrdí, že ačkoli je rodičovství především v prvních letech života dítěte extrémně náročné na nervovou soustavu, v pozdějším věku má pozitivní ochranný účinek na mozek. Lidé, kteří mají potomky, mají totiž v sedmdesáti letech více šedé kůry v mozku než ti, kteří zůstanou celý život bezdětní.