>

Archív famózních zpráv

Američanka si z nudy v lockdownu prohlížela Google Maps. Objevila ostrov ve tvaru penisu

21. 2. 2021

SYDNEY (Famous) – Nová Kaledonie má nový turistický tahák. Ostrov ve tvaru penisu. Leží v prstenci korálového ostrova Ouvéa na východ od ostrova Nová Kaledonie. Objevila ho Američanka Joleen Vultaggio ze státu Michigan, která se nudila lapená v lockdownu. Procházela na Google Maps ostrovy v Melanésii.

Skotka při hádce na ulici ukousla muži kus jazyka, když ho vyplivl, sezobl ho racek

21. 2. 2021

EDINBURGH (Famous) – Některé soudničky zní jako hodně praštěné výmysly sjetých bulvárních novinářů. Leč i málo pravděpodobné události jsou událostmi možnými. Ve skotském Edinburghu se na ulici pohádal muž se ženou. Útočník šel na dotyčnou s pěstí, ona ho prý v sebeobraně začala líbat. Tím ho zmátla, takže jí do úst strčil jazyk. To neměl dělat. Žena se pomstila tím, že mu kus orgánu ukousla. Zaskočený muž kus jazyka vyplivl, v tu chvíli prolétal kolem mořský racek, který krvavou návnadu sebral a sežral.

Brýle třikrát snižují riziko nákazy virem SARS-CoV-2

21. 2. 2021

DILLÍ (Famous) – Lidé, kteří nosí brýle, se nakazí virem SARS-CoV-2 třikrát méně než běžná populace bez brýlí. Podle autorů průzkumu je to tím, že se tito lidé méně často dotýkají očí a vzácněji si je mnou na veřejnosti, kde hrozí přenos koronaviru způsobujícího onemocnění COVID-19.

Robbie Williams prodává dům v Anglii, který je posedlý duchy

21. 2. 2021

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Robbie Williams se rozhodl prodat svůj dům v Anglii. Ačkoli je pověstný tím, že ho fascinují UFO a duchové, zemřelí v jeho starobylé nemovitosti ve starém rodném Albionu ho už štvali. Britský hudebník nabídl budovu ze sedmnáctého století trhu s realitami a bude pobývat buď v Kalifornii, nebo u Ženevského jezera ve Švýcarsku.

Harry Styles: Čím víc se snažím, tím je to větší hrůza

21. 2. 2021

LONDÝN (Famous) – Zpěvák a herec Harry Styles je na svých sedmadvacet velmi vyzrálý muž. Přišel už na staré dobré vesmírné pravidlo, jakmile se člověk příliš snaží a příliš tlačí na pilu, dopadá to hrozně. Bývalý člen skupiny One Direction přiznává, že když se příliš snaží při práci na své hudbě, stvoří ty nejhorší písničky.

Harry a Meghan jsou konečně minulost, královna se může soustředit na Sedm statečných

21. 2. 2021

LONDÝN (Famous) – Britská královna Alžběta II. se definitivně rozloučila s vnukem Harrym jako aktivním členem rodiny. Zůstává samozřejmě nadále součástí rodiny, ale už není členem formálně jako představitel státu. Harry s manželkou Meghan svůj odchod poznamenali ještě nepříliš inteligentním vyjádřením tisku, který Britové kritizují jako zbytečné kopání do čtyřiadevadesátileté vladařky. Nicméně ona hodila kauzu Harry a Meghan za hlavu a kouká dopředu. Už před časem oznámila, že zredukuje počet pracujících členů rodiny, kteří budou žít z peněz daňových poplatníků, na sedm. A tak se teď zaměří na činnost takzvané Velkolepé sedmičky neboli Sedm statečných.

V jižním Atlantiku poprvé spatřili a vyfotili bílého tučňáka patagonského se žlutou kresbou

20. 2. 2021

BRUSEL (Famous) – Belgický fotograf divokých zvířat Yves Adams jako první člověk spatřil a svým přístrojem zachytil zvláštní formu leucismu u tučňáka patagonského. Jedinec byl totiž celý bílý bez známé černé a šedé kresby. Ale měl výrazné žluté skvrny na hlavě a hrudi. Podle expertů je to proto, že žlutý pigment zřejmě vzniká jinak než pět známých skupin barviv v peří.

Delfíni mají podobné osobnostní rysy jako lidé¨

20. 2. 2021

HULL (Famous) – Delfíni mají podobné osobnostní rysy jako lidé a jiní primáti, ačkoli se evoluce těchto dvou skupin obratlovců rozdělila před pětadevadesáti miliony let. A také navzdory tomu, že tito kytovci žijí trvale ve vodě. Podobnost mezi námi a delfíny se projevuje především v jejich velké zvídavosti a také ve společenskosti, a to i ve vztahu k jiným živočišným druhům.

Princezna Eugenie vzdala synovým jménem poctu dědovi Philipovi

20. 2. 2021

LONDÝN (Famous) – Princezna Eugenie zveřejnila jméno svého prvorozeného syna. S manželem Jackem Brooksbankem se rozhodli pro August Philip. Druhé přízvisko je poctou dědovi vévodovi z Edinburghu, manželovi britské královny Alžběty II. Princ Philip je přitom zrovna v nemocnici se zdravotními potížemi, které rodina tají. V sobotu 20. února ho na klinice navštívil nejstarší syn a následník trůnu princ Charles.

Kim Kardashianová podala žádost o rozvod

20. 2. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Kim Kardashianová před víkendem potvrdila to, o čem se už několik měsíců spekuluje. Že se chce osvobodit z manželství s rapperem Kanyem Westem, které bylo poslední dva roky skutečným vězením. Hudebník totiž trpí psychickou poruchou, která mu ubírá soudnost a brání v kritickém myšlení. Americká celebrita Kim přestala jeho veřejné šílenosti snášet a rozešla se s ním. Tento týden požádala o legální ukončení vztahu. Prý se s manželem dohodli na všech podmínkách a rozvod proběhne velmi rychle.

Královna odebrala Harrymu a Meghan všechny čestné role a tituly

19. 2. 2021

LONDÝN (Famous) – Buckinghamský palác v pátek 19. února vydal prohlášení britské královny Alžběty II. Ta v textu vysvětluje, že se její vnuk princ Harry alias vévoda ze Sussexu rozhodl zůstat jako civilista v USA a neplnit roli aktivně pro stát pracujícího člena britské královské rodiny. Tudíž jemu a jeho manželce Meghan byly s okamžitou platností ještě tentýž den odebrány všechny čestné tituly a role, které jim královna v posledních třech letech předala. Zaniká jim také formální právo užívat titul Jeho/Její královská výsost. Harry a Meghan nezareagovali nijak překvapivě. Povýšeně královně ve svém vlastním oficiálním prohlášení vzkázali: Služba je univerzální, sloužit může každý.

Před 42 000 let se přepólovalo magnetické pole Země. A možná kvůli tomu vymřeli neandertálci

19. 2. 2021

SYDNEY (Famous) – Před dvaačtyřiceti tisíci let došlo na Zemi k velmi dramatické události. Magnetické póly Země si vyměnily svou polohu. To provázalo úplný zánik magnetického obalu, který chrání planetu před proudem radiace z vesmíru. V danou chvíli byl život vystaven proudu částic, který měl smrtící či karcinogenní účinky. Je tak tedy možné, že právě tato událost přispěla k vymření neandertálců.