>

Archív famózních zpráv

Stellu McCartneyovou zesměšňují kvůli ódě na Joaquina Phoenixe, že nosí jeden smoking

8. 1. 2020

LONDÝN (Famous) – Návrhářka Stella McCartneyová se trochu rozjela ve svém příspěvku na Instagramu, v němž tvrdila, že je herec Joaquin Phoenix hrdina zachraňující tuto planetu, protože se rozhodl nosit během zimní sezóny přebírání různých filmových cen jediný smoking. Samozřejmě z její dílny. Britové však slavnou designérku zesměšňují, protože jim připadne praštěné tvrdit o někom, že je hrdina a zachraňuje planetu jen proto, že si luxusní a zcela nový oblek vzal více než jednou.

Rejsci můžou přenášet virus Borna způsobující zánět mozkových blan

8. 1. 2020

REGENSBURG (Famous) – Virus Borna napadá centrální nervovou soustavu teplokrevných živočichů a způsobuje u nich zánět mozkových blan. Epidemiologové z Německa tvrdí, že původce encefalitidy se šíří Evropou také v tělech rejsků. Lidé by tak měli být opatrní při manipulaci s těmito drobnými hmyzožravci, kteří se na podzim a v zimě natahují do domácností.

Intuice při sázení je o dvacet procent přesnější než racionální rozhodování

8. 1. 2020

READING (Famous) – Pokud není možné odhadování výsledků založit na jasných faktech a je závislé na řadě proměnných, které jsou nepředpověditelné, pak funguje intuice mnohem spolehlivěji než úsudek. První pocit je potom o dvacet procent častěji správným než promýšlení kvůli případným pochybnostem. Platí to u sázení ve sportu.

Přípravky s kyselinou listovou a zinkem nijak nezlepšují plodnost mužů

8. 1. 2020

SAN DIEGO (Famous) – Švédští vědci nedávno publikovali výsledky experimentálního výzkumu, v němž prokázali, že pestrou stravou lze v krátkém čase výrazně zlepšit kvalitu spermatu mužů. Jenže neplatí to o doplňcích stravy z lékárny. Když totiž muži místo listové zeleniny zvolí tablety s kyselinou listovou a zinkem, kvalita spermatu se u nich nezlepší. Doplňky stravy podle amerických vědců nemají vůbec žádný účinek. Ačkoli se ví, že strava bohatá na potraviny obsahující kyselinu listovou a zinek zvyšuje kvalitu spermatu.

Nejdéle volně žijící nosorožec Fausta zemřela o Vánocích ve věku sedmapadesáti let

8. 1. 2020

DODOMA (Famous) – Nosorožci dvourozí se ve volné přírodě dožívají věku mezi sedmatřiceti a třiačtyřiceti roky. V národním parku Ngorongoro v Tanzanii však žila samice Fausta sedmapadesát let. Loni 27. prosince zemřela přirozenými důsledky stáří. V zoologických učebnicích bude známá jako nejdéle žijící nosorožec světa.

Timothée Chalamet bude hrát Boba Dylana

8. 1. 2020

NEW YORK (Famous) – Čtyřiadvacetiletý Timothée Chalamet patří k největším talentům americké herecké generace do třiceti let. Prokázal to rolemi ve filmech Dej mi své jméno, Král či Beautiful Boy. A tak mu producenti svěřili další velký úkol. Tentokrát prokáže talent imitovat skutečnou postavu dějin. Před kamerkou si zahraje Boba Dylana v biografickém snímku.

Princ Harry chce žít v Kanadě trvale

8. 1. 2020

LONDÝN (Famous) – Britský princ Harry se loni na podzim odebral trávit několik týdnů soukromé dovolené do Kanady. S manželkou Meghan a synem Archiem na ostrově Vancouver strávili také Vánoce. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu, kteří mají dlouhodobě problém smířit se s posláním členům britské královské rodiny, se chtějí od svých příbuzných ještě více distancovat. Harry totiž zosnoval, že budou s Meghan v Kanadě pobývat trvale.

Harvey Weinstein byl obviněn ze znásilnění také v Los Angeles

8. 1. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Na začátku newyorského procesu, v němž Harvey Weinstein stojí před soudem jako obviněný ze znásilnění, se rozhodlo losangeleské státní zastupitelství obvinit tohoto producenta ze stejného zločinu. V kalifornském procesu by přitom mohly proti Weinsteinovi svědčit také Salma Hayeková či Charlize Theronová.

Rumunští sirotci mají po třiceti letech stále menší mozek než západní děti

7. 1. 2020

LONDÝN (Famous) – Britští neurologové prokázali, že pobyt v kojeneckém ústavu, dětském domově či sirotčinci má doživotní zhoubný vliv na mozek člověka. Srovnali totiž mozky rumunských sirotků, které na počátku devadesátých let adoptovaly britské rodiny, s průměrným britským dítětem. Adoptovaní Rumuni, kteří začínali v děsivých sirotčincích diktátora Ceaușeska, mají stále až o deset procent menší mozek. Trauma z dětství vede k trvalému poškození tohoto orgánu.

Britská astronautka: Mimozemšťané určitě existují, možná jsou už i na Zemi

7. 1. 2020

LONDÝN (Famous) – Britská astronautka Helen Sharmanová, která pobývala na vesmírné stanici Mir, tvrdí, že existence mimozemského života je zcela jistá věc. Vůbec o ní nepochybuje, a dokonce si myslí, že už nějaké formy života z jiných planet pobývají na Zemi. Jenom jsou ve formě bytí, kterou neumíme úplně pochopit.

Amatéři, kteří začnou trénovat na maratón a uběhnou ho, omládnou cévy o pět let

7. 1. 2020

LONDÝN (Famous) – Kardiologové z Londýnské univerzity tvrdí, že běh na dlouhé tratě má skutečně omlazující vliv na cévy a srdce. Vyšetřili stovku amatérů, kteří nikdy neběhali, před začátkem tréninku a přípravy na maratón. Po odběhnutí tohoto závodu vyšetření prokázalo, že cévy všech běžců omládly o pět let ve srovnání s obdobím před tréninkem. A krevní tlak se snížil stejně jako při užívání léků.

Američanovi s nádorem na penisu velikosti květáku zachránila život policie díky šacování

7. 1. 2020

HUNTINGTON (Famous) – Devětatřicetiletý Američan může děkovat policii za zadržení a šacování, které na něm provedla. Policisty totiž vyděsil útvar velikosti květáku, který muž ze Západní Virginie měl v rozkroku. Nejednalo se však o zbraň či drogy, ale nádor na penisu, který vytvořily pohlavně přenášené viry. Policie odvezla zadrženého na urologii, kde ho dlouze a náročně léčili.