>

Archív famózních zpráv

Cirkusový medvěd rozsápal svého chovatele poté, co si tento zapomněl sundat roušku

16. 10. 2020

MOSKVA (Famous) – Odpůrci nošení roušek budou mít další virální zprávu na víkend. Budou moci tvrdit, jak nebezpečné nošení roušek je. Nicméně Valentin Bulich z Moskvy za ni skutečně zaplatil životem. Osmadvacetiletý krotitel medvědů totiž v roušce vešel do klece jednoho svého svěřence. Ten ho se zakrytými ústy nepoznal a na místě ho rozsápal.

Děti z lesních školek mají zdravější mikrobiom, silnější imunitu a netrpí ekzémy a astmatem

16. 10. 2020

HELSINKY (Famous) – Vědci z Finska teď opět – jsou dalším týmem světa – prokázali, že kontakt malého dítěte s hlínou a divokou přírodou je pro jeho zdraví nezbytný. Děti z lesních školek, které se hrabou v hlíně a listí, totiž mají zdravější mikrobiom ve střevech i na kůži. Mají silnější imunitní systém a jsou chráněny před astmatem, ekzémem, alergiemi či diabetem typu 1.

Krávy dávají přednost živému lidskému hlasu před nahrávkami

16. 10. 2020

VÍDEŇ (Famous) – Dáváme kravám sluchátka a tím máme více mléka, tvrdí Škopková v letní komedii Slunce, seno a pár facek, když popisuje Pláničkovu metodu zvyšování dojivosti skotu. Krávy skutečně dojí více, jsou klidnější a mají chutnější maso, když slyší lidské hlasy. Ale vídeňští vědci prokázali, že přímou komunikaci s živým člověkem sluchátka nenahradí. Reprodukované hlasy a hudba nevyvolají tak silný účinek jako živý lidský hlas ve spojení s hlazením.

Během posledních 150 tisíc let vyhladila klimatická změna tři druhy člověka

16. 10. 2020

NEAPOL (Famous) – Máme se současné klimatické změny obávat? A může skutečně vést k vymření druhu Homo sapiens, který byl navzdory mnoha klimatickým změnám v minulosti schopen přežít? Těžko říct. Jisté je však jedno. Na prudké klimatické změny v minulosti doplatily hned tři druhy člověka – vzpřímený, heidelberský a neandertálský.

Protilátky proti SARS-CoV-2 po šesti až deseti týdnech z krve mizí

16. 10. 2020

MONTREAL (Famous) – Pomoci pacientům s velmi těžkými symptomy onemocnění COVID-19 by mohlo podávání protilátek, které se získávají ze séra uzdravených osob. Jenže stále častěji vyplývá na povrch, že protilátky proti viru SARS-CoV-2 v krvi začnou po dvou měsících mizet. Šest až deset týdnů po prvních symptomech už je odebírání plazmy u většiny osob k ničemu. Plazma neobsahuje dost protilátek, mnohdy žádné.

Armie Hammer požádal o střídavou péči a žádá soud, aby nařídil manželce návrat do USA

16. 10. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herec Armie Hammer před měsícem požádal manželku Elizabeth Chambersovou, aby se ihned vrátila do USA s jejich dvěma dětmi. V červenci tohoto roku dvojice oznámila, že se rozešla a bude se rozvádět. Hammer v žádosti o rozvod uvedl, že hodlá přijmout jenom střídavou péči, o žádné jiné formě výchovy nechce ani slyšet. Soud teď navíc poprosil o pomoc, aby nařídil Chambersové urychlený návrat do USA, protože se několik měsíců neviděl s dětmi.

Nicki Minaj má syna

16. 10. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Rapperka Onika Tanya Marajová-Pettyová alias Nicki Minaj před dvěma týdny porodila prvního potomka, kterého počala s manželem Kennethem Pettym. Americká hvězda tajila pohlaví i jméno potomka. Ve čtvrtek poděkovala na Instagramu všem slavným přátelům, kteří jí k porodu blahopřáli. Vyzradila, že má chlapečka. Jméno dítěte však stále zveřejnit nechce.

Marc Jacobs natočil během karantény dokument o svém životě v izolaci

16. 10. 2020

NEW YORK (Famous) – Americký módní návrhář Marc Jacobs natočil během karantény dokument. Jeho tématem je on sám a těžkosti, jimž čelil během izolace v hotelu Mercer, kam se na počátku pandemie zavřel se svým spolupracovníkem Nickem Newboldem. Snímek A New York Story nahrál na YouTube a volně k zhlédnutí je od středy 14. října.

Sharon Stoneová: Emočně zralí muži neexistují

16. 10. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Sharon Stoneová ve dvaašedesáti vzdala hledání partnera. Na světě totiž nejsou muži přiměřeného fyzického stáří, kteří by zároveň byli mentálně dost vyspělí, aspoň tak jako ona. Na nezralé chudáčky prý není zvědavá a raději dožije na vlastní pěst. Hvězda Základního instinktu se totiž nepotřebuje starat o ufňukané děcko, a o sebe se s přehledem postará sama.

Sinéad O’Connorová: Trpím paralyzující agorafobií, nejsem schopná si ani nakoupit

15. 10. 2020

DUBLIN (Famous) – Zpěvačka Sinéad O’Connorová na Twitteru požádala fanoušky o pomoc. Tentokráte se přiznala, že trpí agorafobií, tedy hrůzou z venkovních otevřených prostor. Prý má tak vážnou formou poruchy, že si ani není schopná dojít na nákup. A své příznivce, kteří ji stále čtou a pozorují na sociálních sítích, žádala o přímou pomoc.

Britney Spearsová slaví dílčí úspěch v boji s otcem Jamesem

15. 10. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka Britney Spearsová se letos v srpnu dozvěděla, že bude nejméně do února příštího roku svěřencem svého otce Jamese. Ten spravuje její majetek, ale protože je Britney nesvéprávná, rozhoduje zásadně také o jejím soukromém životě. A to ji jako osmatřicetiletou ženu dost štve. Proto žádá soud, aby poručnictví zrušil. Tento týden dosáhla aspoň dílčího úspěchu, když jí soud potvrdil, že má právo na dalšího advokáta, který bude prostředníkem mezi ní a otcem.

Timothée Chalamet oslavuje, jeho sestra Pauline získala první velkou roli u HBO

15. 10. 2020

NEW YORK (Famous) – Timothée Chalamet si svým výkonem ve filmu Dej mi své jméno práci ve filmu a televizi zajistil. Prokázal velký herecký talent a producenti se o něj perou. Jeho starší sestra ale zatím takové štěstí neměla. I když má o čtyři roky více, málokdo Pauline Chalametovou zná. Přitom s herectvím začala dříve než Timothée. To by se mohlo konečně změnit, protože Pauline získala větší roli v seriálu HBO a její bratr to náležitě oslavuje.