>

Archív famózních zpráv

Hollywoodští filmaři oživí Jamese Deana ve filmu o válce ve Vietnamu

7. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Američtí producenti z Magic City Films se rozhodli použít technologii CGI ke vzkříšení herce Jamese Deana. Ten zemřel tragicky v roce 1955 během autonehody. Bylo mu pouhých čtyřiadvacet let, přesto se stihl velmi výrazně zapsat do dějin kinematografie. Pětašedesát let po své smrti bude promlouvat z filmového plátna v novém filmu. Díky speciálním počítačovým efektům a umělé inteligenci bude hrát s živými herci.

Ewan McGregor žádá soud, aby z něj učinil svobodného muže před dokončením rozvodu

7. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Producentka Eve Mavrakisová se z médií nedávno dozvěděla, že její bývalý partner Ewan McGregor, s nímž je v rozvodovém řízení, se teď cítí mnohem lépe než v manželství s ní. Byl v něm dvaadvacet let, ale předloni se rozhodl začít nový vztah s kolegyní Mary Elizabeth Winsteadovou. Ještě do Vánoc chce být britský herec svobodným mužem. Žádá proto soud, aby z něj a Eve učinil svobodné jedince před dokončením rozvodu.

Sharon Stoneová žaluje raperku kvůli písni Sharon Stoned

7. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Herečku Sharon Stoneovou známe především jako hvězdu filmů Total Recall či Základní instinkt. V USA ji díky raperce Chanel West Coast znají od loňska také jako Sharon Zhulenou. Tak totiž jednatřicetiletá raperka nazvala svůj song. Tedy anglicky Sharon Stoned. Sharon Stoneová byla původně nadšená a chtěla dokonce vystupovat v klipu, teď ale jednatřicetiletou Chelseu Dudleyovou žaluje kvůli komerčnímu zneužívání jejího „dobrého“ jména.

Janet Jacksonová nemá sílu na výchovu syna

7. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka Janet Jacksonová přiznala, že pořídit si dítě v jednapadesáti bylo rozhodnutí velmi odvážné. Nejen kvůli možným zdravotním následkům pro dítě, ale také kvůli tomu, že už je její tělo příliš opotřebováno na to, aby mělo dost síly a vitality na péči o energické batole. Výchova dvouletého Eissy, jehož má s exmanželem Wissamem Al Manou, je tak pro ni velmi unavující.

Ženy bez čichového centra v mozku navzdory tomu mají vynikající čich

7. 11. 2019

TEL AVIV (Famous) – Izraelští neurologové zjistili, že některé levoruké ženy nemají na spodině čelní části koncového mozku olfaktorický bulbus neboli čichový hrbolek. A přesto mají velmi silný a dobrý čich. Olfaktorický bulbus – jak se dočteme v každé lékařské učebnici – je zodpovědný za to, že poznáme podle vůně jahody, kávu či zkažená vejce. Jenže všechno je možná jinak. Možná že tato část mozku identifikaci jednotlivých pachů vůbec neřídí.

Nespavost zvyšuje riziko infarktu o pětinu

7. 11. 2019

PEKING (Famous) – Nespavost a nedostatek spánku jsou velmi zhoubné pro zdraví srdce a cév. Nekvalitní a nedostatečně dlouhý spánek souvisejí se zvýšeným rizikem rakoviny, diabetu, obezity a také infarktu a mrtvice. Z rozsáhlého výzkumu vyplývá, že nespavost zvyšuje riziko srdečně-cévních příhod o pětinu.

Společný vzpřímeně chodící předek lidí a velkých primátů dostal jméno podle Dunaje

7. 11. 2019

MNICHOV (Famous) – Zbytky kostry primáta staré dvanáct milionů let zapadly do mozaiky evoluce lidoopů a pomohly spojit vývojovou větev člověka s větví velkých primátů, jakými jsou gorily, šimpanzi a orangutani. Vědci teď našeho společného předka, který dokázal skákat po větvích jako orangutan a chodit vzpřímeně po dvou jako lidé, nazvali po římském bohu řek Danubiovi, který dal zase jméno největší evropské řece Dunaji.

Vědci po téměř dvaceti letech objevili nový kmen HIV

7. 11. 2019

NEW YORK (Famous) – Molekulární biologové potvrdili, že tři osoby z Demokratické republiky Kongo, které se nakazily virem HIV, jsou nositeli zcela nového kmene. Je to po devatenácti letech další dosud neznámý kmen viru, který při nepotlačování vhodnou medikací způsobuje onemocnění AIDS. Identifikace kmene pomůže zlepšit testování na HIV a také následnou léčbu.

Žena alergická na penicilin dostala anafylaktický šok, když měla sex s mužem, který ho požil

7. 11. 2019

BALTIMORE (Famous) – Lidé se smrtelnou alergií na některé léky a potraviny by si měli dávat pozor také na soulož s partnery, kteří tyto léky či potraviny pozřeli. Alergeny takového milence jsou hojně zastoupeny v jeho tělesných tekutinách a můžou se dostat sliznicemi do těla. To se stalo ženě z Marylandu, která po souloži s manželem, jenž užíval penicilin, dostala anafylaktický šok a málem zemřela.

Ralph Lauren: Nenávidím módu a trendy

6. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Návrhář Ralph Lauren přiznal, že ačkoli miluje oděvní design, nenávidí módu. Tedy nenávidí to, co je pro módu, lépe řečeno módnost, typické. Tedy trendy. Osmdesátiletý americký návrhář totiž vždy pracoval tak, aby jeho dílo bylo nadčasové a nepodléhalo časově omezené trendovosti.

Kouření dvakrát zvyšuje riziko deprese a schizofrenie

6. 11. 2019

BRISTOL (Famous) – Kouření není zhoubné jen pro zdraví dýchací a oběhové soustavy, ale zvyšuje také riziko rozvoje některých psychiatrických onemocnění. Paradoxně lidé s depresemi často sáhnou po cigaretě, ačkoli právě kouření dvakrát zvyšuje riziko rozvoje deprese. A také o 127 procent zvýší riziko rozpolcení osobnosti – tzv. schizofrenie.

Lidé jsou schopni říct atraktivnímu protějšku téměř cokoli, když je pravděpodobný sex

6. 11. 2019

NEW YORK (Famous) – Lidé jsou tvorové sexuální a odolat svádění atraktivního protějšku je pro nemonogamního člověka náročné. Psychologové z New Yorku v experimentálním výzkumu odhalili, proč se lidé někdy chovají jako blázni, dělají se lepšími a souhlasí s něčím, co odporuje jejich přesvědčení, když flirtují s atraktivním protějškem. Chovají se tak tím spíš a jsou ochotni říct téměř cokoli a změnit svůj životní názor, pokud je velmi pravděpodobné, že by mohlo dojít na sex.