>

Archív famózních zpráv

Dva Italové vyjeli na moře dokázat, že je Země placatá. Zachránila je loď s uprchlíky z Afriky

11. 9. 2020

BENÁTKY (Famous) – Itálie se před víkendem baví příběhem páru z Benátek, který prodal auto a odjel na Sicílii, aby si tam koupil malou loďku a vyjel na moře hledat konec placatého světa. Zmíněná dvojice patří k lidem, kteří odmítají fakt, že je Země kulatá. Cesta k okraji světa ale skončila velmi brzy, když jejich loď nedaleko ostrova Lampedusa začala mít problémy. Před utopením dvojici zachránilo plavidlo, které pomáhá uprchlíkům z Afriky.

Lidé nadměrné konzumaci alkoholu mají sníženou schopnost empatie

11. 9. 2020

SUSSEX (Famous) – Součástí kultury Západu se staly páteční pijatyky. Lidé po práci často zamíří rovnou do barů a hospod, aby si tam takzvaně vylili mozek z hlavy. Krom toho, že si doslova likvidují mozkové buňky, poškozují si tím také některá důležitá centra. Především centrum empatie neboli soucitu s druhými. Neurologové z Anglie prokázali, že mozky lidí, kteří se pravidelně nárazově opíjejí nadměrným množstvím alkoholu, mají poškozenou oblast zpracovávající empatii.

Jedinou kulturně univerzální barvou je červená

11. 9. 2020

MOHUČ (Famous) – Barvám se přisuzuje psychologický význam. Jak na nás jednotlivé části světelného spektra působí, ovlivňuje celá řada faktorů. Krom vrozených biologických také kulturní. Jediná barva mající napříč kulturami univerzální význam je červená. A to proto, že je to barva související s výraznými fyziologickými reakcemi těla na silné emoce. Lidé zrudnou, když jsou naštvaní, nebo když jsou zamilovaní.

Brad Pitt a Angelina Jolie kvůli zhoršujícím se vztahům zrušili rodinné psychoterapie

11. 9. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Vztah Brada Pitta a Angeliny Jolie na jaře zrůžověl jako koruny rozkvetlých stromů. Tak dobře spolu bývalí manželé nevycházeli posledních pět let. Ale v červenci se vše zlomilo a jejich komunikace opět začala chladnout. Po několika měsících dokonce přerušili společné rodinné terapie, které měly pomoci napravit pošramocenou důvěru a vztahy Brada s dětmi.

Kate Winsletová: Lituji spolupráce s Romanem Polanskim a Woodym Allenem

11. 9. 2020

LONDÝN (Famous) – Kate Winsletová se veřejnosti omluvila za to, že v minulosti natáčela filmy s režiséry Romanem Polanskim a Woodym Allenem. První z mužů zneužíval nezletilou dívku, za což by byl v USA odsouzen už před čtyřiceti roky, kdyby byl býval neutekl do Evropy, kde se před americkou prokuraturou ukrývá. Druhý z nich je dlouhodobě obviňován dcerou Dylan, že ji jako holčičku zneužíval. Nicméně to mu nikdy nebylo prokázáno. Britská herečka se za oba filmaře v minulosti stavěla. Proč obrátila, není jasné. Nicméně tento týden prohlásila, že lituje faktu, že je její jméno umělecky spojováno s muži, kteří nemají čistý kredit a jsou spojováni s pohlavním zneužíváním nezletilých.

Eminem: Vetřelec, co se mi vloupal do domu, mě chtěl zabít

11. 9. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Rapper Eminem má jako slavný muž bohaté zkušenosti s pomatenými fanoušky, kteří ho pronásledují a špehují. V dubnu tohoto roku během karantény ale musel čelit přímo ve svém domě vetřelci, který mu vyhrožoval zabitím. Dotyčný jménem Matthew Hughes byl do září ve vazbě a tento týden s ním začal soudní proces.

Gisele Bündchenová: Na deprese a úzkosti jsou nejlepší meditace a dýchání

11. 9. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Supermodelka Gisele Bündchenová se řadu let věnuje holotropnímu dýchání a transcendentálním buddhistickým meditacím. A prý díky tomu netrpí depresemi a úzkostmi. Než přitom tyto techniky duševní hygieny pro sebe objevila, úzkosti a panické ataky mívala velmi často.

Princ William: Jsem šťastný, že jsou děti zase ve škole

11. 9. 2020

LONDÝN (Famous) – Domácí vzdělávání v době karantény musel řešit také britský princ William s manželkou Kate. Pět měsíců byli zavření s třemi malými potomky, přičemž dva z nich už chodí do školy. Starší syn následníka britské koruny prince Charlese na jaře přiznal, že je to pro něj a manželku velmi náročné jako pro miliony rodičů po celém světě. A teď je prý velmi šťastný, že se o vzdělávání prince George a princezny Charlotte stará školství.

Zdravá a silná střevní mikroflóra brání řídnutí kostí a úbytku svalové hmoty

10. 9. 2020

BOLOŇA (Famous) – Štíhlí svalnatí lidé se silnými kostmi mají zdravou a silnou střevní mikroflóru. Ale platí to i naopak. Zdravá a silná střevní mikroflóra je prevencí křehnutí kostí a úbytku svalové tkáně. Tvrdí to vědci z nejstarší univerzity světa, která se nachází v Boloni. Jejich poznatky budou využitelné při cestách do vesmíru.

WWF: Za posledních padesát let poklesly populace divokých zvířat o dvě třetiny

10. 9. 2020

NEW YORK (Famous) – Světový fond na ochranu přírody vydal další znepokojivou zprávu o stavu divoké přírody na naší planetě. Populace divoce žijících zvířat čítají jen kolem pětatřiceti procent stavu, který měly na Zemi na konci šedesátých let minulého století. Vědci označují takový pokles početnosti za katastrofu. Způsobenou člověkem.

Osmnáctiletému Thajci se do penisu zakousl metrový had, když seděl na toaletní míse

10. 9. 2020

BANGKOK (Famous) – Osmnáctiletý vysokoškolský student Siraphop Masukarat z Thajska zažil noční můru většiny mužů tohoto světa. V poklidu při vykonávání velké potřeby na toaletní míse sledoval videa ve svém chytrém telefonu, když najednou ucítil strašlivou bolest ve špičce penisu. Když z mísy vyskočil, z pohlavního orgánu mu visel přes metr dlouhý had a všude stříkala krev. Pohotový mladík hada sevřel do dveří toalety, aby se plaz pustil.

V poloze při spánku se může odrážet socioekonomické postavení

10. 9. 2020

LONDÝN (Famous) – Psychologové vědí, že poloha při spánku naznačuje některé vlastnosti člověka. Sebevědomí a nebojácní lidé častěji spávají na zádech s roztaženýma nohama a rukama. Naopak úzkostní lidé se raději na boku schoulí do polohy plodu v děloze. A tuto polohu nejčastěji zaujímají také lidé, kteří vydělávají málo. Není divu, mají více starostí se zajištěním každodenních potřeb a poloha, kterou zaujímali v děloze, jim poskytuje pocit matčina bezpečí.