>

Archív famózních zpráv

Lidské tělo neumí držet hladinu glukózy na uzdě odpoledne a večer

11. 5. 2018

BIRMINGHAM (Famous) – Vědci z Alabamy už vědí, proč je pro člověka skutečně ideální sníst nejvíce z denního energetického přísunu v době od časného rána do časného odpoledne. Vyplývá to z cirkadiánních rytmů a biologických hodin, protože tělo dokáže držet hladinu glukózy v krvi na uzdě právě v tomto období. Odpoledne pak dochází k útlumu a konzumace většího množství energeticky bohaté potravy včetně nápojů má negativní vliv na metabolismus.

Brouci se chovají bisexuálně omylem

11. 5. 2018

LEEDS (Famous) – Ačkoli u tisíců druhů ptáků či savců byla homosexualita a bisexualita prokázána jako sexuální orientace, u brouků zřejmě nejde o chování záměrné. Jinými slovy, to, že se brouci chovají bisexuálně – někteří samci souloží také se samci – je omyl, nikoli touhou po příslušnících stejného pohlaví. Někteří samci se prostě spojí omylem, nejsou homosexuální.

Ženy neprojevují zájem o muže pohazováním vlasů

11. 5. 2018

DAYTON (Famous) – Na světě existuje kolem dvou tisíc jazyků, přesto si lidé celé planety ve zlomku vteřiny porozumějí i bez jejich používání. Univerzálním jazykem všech příslušníků druhu Homo sapiens je totiž řeč těla. Tu náš mozek analyzuje ve zlomku vteřiny. Psychologové se výzkumem unikátního stylu komunikace zabývají už více než století, přesto se šíří určité mýty o jednotlivých projevech. Třeba že pohazování vlasy u ženy je projevem zájmu o muže. V naprosté většině případů nikoli.

Zázvor výrazně omezuje zvracení při infekci žaludku a střev

11. 5. 2018

NEAPOL (Famous) – Zázvor patří už tisíce let k oblíbeným druhům koření a léčiv. Pomáhat může ale nejen při chřipce a nachlazení, ale také při těžkých infekcích trávicí soustavy provázených těžkým zvracením. Podle vědců z Neapole totiž zázvor výrazně omezuje zvracení a snižuje tak riziko vážné dehydratace.

Čína dostala zákaz vysílání Eurovize kvůli cenzuře duhových vlajek a gayů

11. 5. 2018

PEKING (Famous) – V Číně je hudební soutěž národů známá jako Eurovize poměrně populární. Přenášela ji tam letos televize Mango, ale v prvním semifinálovém večeru sáhla k cenzuře vystoupení irského zpěváka Ryan O’Shaughnessyho. V jeho vystoupení se totiž objevují duhové vlajky a dva gay tanečníci. Mango TV je v rámci cenzury rozmazala a neodvysílala ani vystoupení albánského zástupce. Evropská vysílací unie Číně ihned poté odebrala licenci a zakázala jí vysílání.

Helena Bonhamová Carterová bude hrát princeznu Margaret v seriálu The Crown

11. 5. 2018

LONDÝN (Famous) – Herečka Helena Bonhamová Carterová je oblíbenkyní britské královské rodiny. Hrála totiž velmi věrohodně matku královny Alžběty II. ve filmu Králova řeč. Teď ale Helena dostala nabídku neméně zajímavou, představovat ve třetí a čtvrté řadě seriálu The Crown královninu mladší sestru princeznu Margaret.

Mel B se prozradila, že je tou ze Spice Girls, s níž měl Justin Timberlake poměr

11. 5. 2018

LONDÝN (Famous) – Zpěvačka Mel B není zrovna dobrou herečkou, když má zakrývat pikantní minulost. V britském pořadu Loose Women ji doslova grilovali otázkami o jejím sexuálním životě. A moderátorky zajímalo, jestli není náhodou tou členkou Spice Girls, s níž měl mít poměr Justin Timberlake. Rudé tváře a nervozita Mel B hovořily samy za sebe.

Daniel Craig dostane za pětadvacátou bondovku 540 milionů

11. 5. 2018

LONDÝN (Famous) – Přípravy na natáčení pětadvacáté bondovky vrcholí. Popáté se jako agent 007 bude prezentovat herec Daniel Craig a už prosáklo, kolik za to dostane. Produkce ho přesvědčila ke čtvrté repríze role v přepočtu za 540 milionů korun. A bude to zřejmě jeden z nejvyšších honorářů příštích dvou let.

Krém s kurkumou může léčit poruchu erekce

10. 5. 2018

NEW YORK (Famous) – Kurkuma je nejen chutné koření, ale především léčivá bylina používaná po tisíce let. Je to téměř všelék a blahodárně působí jako antioxidant, prevence rakoviny či chorob oběhové soustavy. Podle newyorských vědců účinná látka z kurkumy – kurkumin – nejenže zvyšuje libido mužů, ale také může zlepšit prokrvení penisu. A první testy krému s kurkuminem jsou velmi slibné. Po natření podbřišku výrazně zlepšují erekci penisu.

Frajírci chlubící se luxusem jsou skutečně víc sexy, ale pro manželství je ženy nechtějí

10. 5. 2018

ANN ARBOR (Famous) – Muži chlubící se na sociálních sítích fotkami drahých aut nebo pánové pohazující na baru klíči luxusního vozu jsou pro ženy skutečně sexuálně přitažlivější. Jenže tihle frajírci mají šanci jen tehdy, když si chce žena užít jednorázový vášnivý sex. Do vztahu a manželství je naprostá většina nechce a obloukem se jim vyhýbá. Dotyční samečci tak slouží k jedinému účelu.

Mileniálové kvůli strachu z intimity začínají souložit později než jejich rodiče

10. 5. 2018

LONDÝN (Famous) – Ačkoli konzumace porna roste a sledují ho i děti před pubertou, neznamená to nutně, že vede ke snižování věku, kdy začínají mladí lidé souložit. Naopak. Věk, kdy prožijí první párový sex, je o dost vyšší než u jejich rodičů. Podle odborníků se mileniálové intimity bojí a možná právě řeší své sexuální pudy masturbací u porna či online sexem.

Mnohaletý výzkum prokázal: Bobří hráze čistí vodu řek

10. 5. 2018

EXETER (Famous) – Bobři se vracejí do krajiny a zpomalují tekoucí vodu řek. Jejich hráze ale nejsou ekologicky příznivé jen pro živočichy a rostliny, které z naší krajiny kvůli intenzivnímu zemědělství a napřimování koryt mizí. Mnohaletý výzkum vědců z Exeteru prokázal, že bobří přehrady fungují jako intenzivní čističky vody. Jednak zachycují splavovanou půdu z polí, ale především vodu čistí a zbavují fosforu a dusíku.