>

Archív famózních zpráv

Kevin Spacey zuří: Nikdy jsem nikomu nenabídl skok v kariéře výměnou za sex

4. 5. 2024

LONDÝN (Famous) – Britská televize Channel 4 natočila dvoudílný dokument Spacey Unmasked (Spacey odhalen), v němž tvůrci tvrdí, že herec a principál Kevin Spacey nejen obtěžoval mladé muže, ale sex si prý vynucoval také slibem, že to dotyčnému pomůže v jeho kariéře. Spacey ale dokument odsoudil a tvrdí, že o něm šíří lži, protože on nikdy nikomu nenabídl postup v kariéře výměnou za sex.

Karel III. rok po korunovaci obdržel korunovační svitek

3. 5. 2024

LONDÝN (Famous) – Poprvé v historii Spojeného království byl korunovační svitek vyroben z papíru a nikoli pergamenu. Může za to Karel III., který si nepřál, aby jeho listina o korunovaci byla vyrobena z živočišné kůže. Dostal ji rok poté, co byl obřadně pomazán ve Westminsterském opatství a korunován s manželkou Kamilou. Ve středu v Buckinghamském paláci předala Jejich Veličenstvům svitek Antonia Romeová, úřednice korunní kanceláře.

Hnízda čmeláků se v důsledku změny klimatu přehřívají a hynou

3. 5. 2024

GUELPH (Famous) – Čmeláci jsou velké chlupaté včely, které dokážou pracovat i při velmi nízkých teplotách. Zatímco včela medonosná začne vyletovat z kolonie ven a opylovat až kolem deseti stupňů Celsia, čmeláci to zvládnou i při teplotách kolem pěti stupňů. A opylují tedy květy i ve studených jarních dnech. Mají nezastupitelnou funkci v ekosystému, z něhož však rychle mizí. Čmeláků ubývá kvůli pesticidům, změně životního prostředí i změně klimatu. A podle kanadských vědců jejich kolonie často hynou proto, že se v létě hnízdo přehřeje.

Ukrajinská modelka žijící v Rusku dostala pokutu za výrok, že Rusové jsou zrůdy

3. 5. 2024

KRASNODAR (Famous) – Ukrajinská modelka z OnlyFans se musela omluvit za urážku Rusů a Putinových ozbrojených sil, když prohlásila, že Rusové jsou lidé extrémně oškliví. Sedmadvacetiletá Olja Kasjaněnková ve videu zveřejněném na internetu prohlásila, že ukrajinské ženy jsou krásnější než ruské a že ruští lidé jsou zrůdy.

Orangutan si vyléčil velkou ránu na tváři bylinami, vědci žasnou

3. 5. 2024

LIPSKO (Famous) – Užívání léčivých bylin je staré zřejmě stovky tisíc let a předchází dokonce samotný druh Homo sapiens. Nasvědčuje tomu pozorování jedince orangutana sumaterského v Indonésii, který si podle vědců sám vyléčil velkou ránu na tváři pastou, kterou si připravil z léčivých rostlin. Je to poprvé, kdy byl zaznamenán případ, že si zvíře ve volné přírodě léčí zranění léčivou rostlinou.

Chris Hemsworth lituje, že sdílel svou genetickou dispozici k Alzheimerově chorobě

3. 5. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Chris Hemsworth lituje toho, že sdílel s veřejností fakt, že mu lékaři diagnostikovali genetické dispozice pro rozvoj Alzheimerovy choroby. Tyto nevýhodné geny sice zvyšují riziko, že bude ve stáří trpět tímto typem demence, ale neznamená to, že se choroba rozvine určitě. Jenže bulvár se tématu uchopil po svém, stejně tak uživatelé sociálních sítí, a udělali z australského herce nemocného, který už pomýšlí na odchod do důchodu. To čtyřicetiletého svalovce naštvalo a měl teď potřebu to světu říct.

Rosie O’Donnellová potvrdila, že vznikne třetí řada And Just Like That

3. 5. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Rosie O’Donnellová oznámila, že se připojí k obsazení seriálu And Just Like That, volného pokračování úspěšného Sexu ve městě. Rosie se objeví v chystané třetí sérii. Tím O’Donnellová potvrdila spekulace, že bude mít populární pořad skutečně třetí řadu. A také se spekuluje o tom, že jako lesbička bude hrát lesbickou milenku Mirandy Hobbsové, kterou hraje Cynthia Nixonová, rovněž lesbička.

Ozzy Osbourne zoufale touží získat Oscara

3. 5. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Rocker Ozzy Osbourne se léčí s Parkinsonovou chorobou a trpí chronickými následky zranění páteře. Třebaže ho zdraví zrazuje, stále doufá, že bude schopen ještě veřejného vystupování. A nejen to. Věří, že jeho hudba bude použita ve filmu a získá za ni Oscara. To je jediná cena, kterou by totiž ještě rád získal.

Brad Pitt se ukázal s Ines De Ramonovou na veřejnosti

3. 5. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Brad Pitt a přítelkyně Ines De Ramonová si užili romantickou procházku po pláži v Santa Barbaře. Je to vzácný okamžik, kdy se hollywoodský herec s novou partnerkou ukázal na veřejnosti a držel ji intimně kolem krku. Brad a Ines randí od roku 2022. Na pláži v Santa Barbaře se drželi blízko sebe a užívali si šálek kávy a mořský vánek.

Britney Spearsová ukázala pohmožděnou a oteklou nohu po hotelovém dramatu

3. 5. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Britney Spearsová ztropila scénu v hotelu Chateau Marmont v Los Angeles. Měla takový záchvat, že dokonce museli zavolat záchranku a vyvedli ji v dece polonahou, přičemž si kryla holé poprsí polštářem. Zpěvačka ve čtvrtek na Instagramu ukázala svou zhmožděnou a oteklou nohu. Zranění si prý způsobila při hádce s přítelem, přičemž obvinila i svou matku Lynne, že vše zbytečně zdramatizovala.

Tvář 75 tisíc let staré neandrtálské ženy odhalili v dokumentu společnosti Netflix

2. 5. 2024

LONDÝN (Famous) – Tvář pětasedmdesát tisíc let staré neandrtálské ženy byla rekonstruována odborníky z rozbitých kousků její lebky a v novém dokumentu společnosti Netflix pak pomocí počítačových technologií obnovili její pravděpodobnou vizáž. Mužně vypadají obličej patřil ženě, která byla objevena v iráckém Kurdistánu v roce 2018. Dotyčná dostala jméno Shanidar Z.

Ledově vychlazený půllitr piva opravdu chutná nejlépe, potvrdil výzkum

2. 5. 2024

PEKING (Famous) – Vědci z Číny zjistili, proč pivo chutná nejlépe vychlazené do pěti stupňů Celsia. Při koncentraci vodného roztoku etanolu kolem pěti procent se totiž při této teplotě začnou molekuly etanolu chovat jinak. Jejich uspořádání zřejmě ovlivňuje chuť nápoje. Proto i pivo chutná nejlépe vychlazené na teplotu do pěti stupňů Celsia.