>

Archív famózních zpráv

Ovce dávají přednost submisivním slabším beranům

5. 4. 2021

MONTEVIDEO (Famous) – Zoologové se dosud domnívali, že evoluce vytvořila konkurenční boje mezi samci k tomu, aby vyselektovala nejsilnější jedince a že ti jsou samicemi upřednostněni jako zdroj kvalitní genetické informace. Ale neplatí to zřejmě u všech druhů. Silné konkurenční boje o samice probíhají i mezi berany. Jenž bahnice dávají přednost submisivním slabším jedincům. Zřejmě proto, že nejsou takoví hrubiáni.

Amazonský prales se prý zrodil ve chvíli, kdy začali vymírat dinosauři

5. 4. 2021

PANAMÁ (Famous) – Před šestašedesáti miliony let do karibské oblasti udeřil obří asteroid, který vyvolal globální katastrofu vedoucí k rychlému vymření dinosaurů. Jedna epizoda dějin života na Zemi skončila, ale započala se tím nová. Podle odborníků z Panamy se právě po úderu asteroidu zrodil dodnes největší pralesní ekosystém planety v oblasti Amazonie.

Do domu rappera Draka vtrhla šílená žena ozbrojená nožem

5. 4. 2021

TORONTO (Famous) – Rapper Drake je prý otřesený a uletěl soukromým letounem z domovského Toronta do Los Angeles. Minulý týden ho totiž v jeho domě na severu amerického kontinentu napadla šílená žena ozbrojená nožem. Čtyřiatřicetiletý hudebník byl prý sice chvíli v šoku, ale incident rychle hodil za hlavu. Ihned zpřísnil zabezpečení svého torontského domu.

Rod Stewart svoje páčo modeloval majonézou

5. 4. 2021

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Rod Stewart postavil svou image v osmdesátých letech na mohutném účesu. Rockerské ježaté páčo vyžadovalo hodně péče a on do něj pravidelně aplikoval majonézu, kterou vtíral ručníkem. Podle odborníků to vysvětluje, proč měl slavný herec vždy tak zdravé a silné vlasy.

Kate Winsletová: Znám spoustu slavných herců, kteří tají homosexualitu kvůli kariéře

4. 4. 2021

LONDÝN (Famous) – Herečka Kate Winsletová tvrdí, že diskriminaci a šíleným tlakům v Hollywoodu nečelí jen ženy, ale také homosexuální muži. Ona sama zná bezpočet slavných mužů, kteří hrají hlavní role v největších kasovních trhácích, ale svou sexuální orientaci veřejně tají a ukazují se se ženami. Mnozí se raději i oženili. Kdyby se totiž přiznali k homosexualitě, v rolích velkých milovníků by skončili.

Armie Hammer se kvůli sexuálnímu skandálu vzdal své divadelní role na Broadwayi

3. 4. 2021

NEW YORK (Famous) – Armie Hammer měl v březnu 2020 stanout na prknech newyorské Broadwaye ve hře The Minutes jako představitel jedné z hlavních postav. Jenže premiéru překazila pandemie COVID-19. Armiemu se na jaře začal hroutit svět. Rozešla se s ním manželka a na konci roku na něj jeho milenky veřejně práskly, že má sexuálně sadistické až kanibalistické sklony. A tak přišel o roli ve filmu i seriálu. Teď oznámil, že se vzdává i role v divadelním představení The Minutes. Prý proto, aby se pro dobro své rodiny mohl zaměřit na své zdraví. Zřejmě se tedy hodlá léčit na psychiatrii.

Zemědělci mají o pětinu nižší produkci než před šedesáti roky. Více pesticidů ničemu nepomáhá

3. 4. 2021

BALTIMORE (Famous) – Výnosy zemědělské produkce jsou o pětinu nižší než před šedesáti roky. Nejvíce poklesla produktivita zemědělských ploch v tropických a subtropických oblastech Ameriky a Afriky. Přitom užívání pesticidů je ve srovnání s obdobím před šedesáti roky několikanásobně vyšší. Nadužívání pesticidů ani hybridní a geneticky upravené plodiny nepomáhají trend zvrátit. Podle odborníků za pokles produktivity půdy může globální změna klimatu. Za ni můžou lidé.

Ženy jsou citlivější na nepříjemné pachy v druhé polovině menstruačního cyklu

3. 4. 2021

KRAKOV (Famous) – Ženy podléhají velkým fyziologickým změnám v průběhu měsíčního menstruačního cyklu. To se výrazně odráží také v jejich psychickém rozpoložení a chování. A mnohé z těchto stavů vědomě nemůžou ovlivnit. Kupříkladu několik dní v měsíci jsou přecitlivělé na nepříjemné pachy proto, že v druhé polovině menstruačního cyklu je jejich imunitní systém oslaben a ony jsou tak vysoce náchylné k infekčním onemocněním. Aby se nákaze vyhnuly, zbystří se jejich čich odhalující nebezpečně páchnoucí potraviny. Bohužel jim mnohdy v tuto část cyklu může být nepříjemný i silnější tělesný pach partnera.

Vědci z Harvardovy univerzity odhalili molekulu, která zvrátí ztrátu vlasů při chronickém stresu

2. 4. 2021

BOSTON (Famous) – Vědci z Harvardovy univerzity odhalili molekulární mechanismus ztráty vlasů při chronickém stresu. Potvrdili, že za stresovou alopecii může skutečně hormon kortizol. Ale nepřímo. Popsali bílkovinu, která aktivuje kmenové buňky ve vlasové cibulce při obnově vlasu. Přitom tato bílkovina se přestane tvořit právě proto, že jsou buňky zodpovědné za její produkci blokovány kortizolem.

V Iráku se narodil chlapeček se třemi penisy, je prvním zdokumentovaným případem

2. 4. 2021

MOSUL (Famous) – Iráčtí lékaři odoperovali před rokem tříměsíčnímu kojenci, který měl kýlu v šourku, dva nadbytečné penisy. Chlapec se narodil se třemi pohlavními orgány. Je to vůbec první zdokumentovaný případ trifalie. S pravděpodobností jedna k pěti milionům se rodí chlapci s dvěma penisy. Velmi vzácně jsou oba stejně velké a funkční. Ale na světě je několik mužů, kteří mají oba pyje funkční, plně vyvinuté a odmítají to chirurgicky řešit.

Madonna se pohádala se scenáristkou svého životopisného filmu

2. 4. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Královna popu před nedávnem fanouškům oznámila, že začala pracovat na životopisném filmu. Chce v něm předložit svou verzi dosavadního osobního i profesního života, který byl často dokumentován médii. Madonna je velmi nespokojená s tím, co se o ní píše a vysílá. Jenže teď se nepohodla ani se scenáristkou, kterou si pro projekt najala. Diablo Codyová oznámila, že spolupráci se slavnou zpěvačkou ukončila.

Mena Suvariová: Ztratila jsem se v sexu, drogách a násilnických vztazích

2. 4. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Mena Suvariová vydává knižní paměti. Dvaačtyřicetiletá hvězda Americké krásy v nich odhaluje svůj pohled na to, co mnozí její fanoušci znají pouze jako skandální články z bulváru. Hollywoodská kráska přiznává, že po velkém úspěchu na konci devadesátých let a počátku nového milénia o ni filmaři ztratili náhle zájem a těžko se s tím smiřovala. Na čas ztratila samu sebe v závislosti na sexu, užívání drog a ve vztazích, které byly často velmi násilnické. „Nikoho ale neobviňuji. Beru to jako osobní cestu a snažím se z toho vyjít dospělejší,“ tvrdí Mena, která s manželem Michaelem Hopem čeká prvního potomka.