>

Archív famózních zpráv

Mladiství, kteří kouří elektronické cigarety, třikrát častěji propadnou tabákovým cigaretám

11. 1. 2021

SAN DIEGO (Famous) – Elektronické cigarety nejsou zdravější alternativou kouření. Jejich užívání souvisí s rozvojem onemocnění dýchací i oběhové soustavy. Ale podle kalifornských odborníků jsou bohužel také svodem ke kouření tabákových cigaret. Teenageři, kteří začnou kouřit elektronické cigarety, třikrát častěji končí jako kuřáci tabáku.

Doba kamenná trvala na různých místech světa různě dlouho

11. 1. 2021

LIPSKO (Famous) – Starší dobu kamennou označujeme jako paleolit. Ten se někdy dělí na pět etap, přičemž u středního paleolitu se občas používá pro Afriku pojem střední doba kamenná. Podle učebnic skončila zhruba před čtyřiceti tisíci let. Nové objevy v Senegalu a na západním pobřeží Afriky ale naznačují, že tomu nebylo u všech populací člověka stejně. A že tedy některé populace byly výrazně izolovány od jiných a vyvíjely se různě rychle.

Nejstarší orangutan světa zemřel ve věku jednašedesáti let

11. 1. 2021

PORTLAND (Famous) – Většina orangutanů žijících ve volné přírodě se dožívá věku maximálně kolem čtyřiceti let. A jsou to v tu dobu již pořádní kmeti. Orangutanka Inji držená v Oregonské zoo se dožila jednašedesáti let. Podle odborníků byla tedy v přirovnání k lidskému stáří více než stoletou stařenkou. Zemřela tento týden po podání uspávací injekce.

Nejmenší ulice světa měří jen dva metry na délku a najdete ji ve Skotsku

11. 1. 2021

EDINBURGH (Famous) – Uděláte tři kroky a projdete celou ulici Ebenezer Place. Měří totiž jen 205 centimetrů a je to nejkratší ulice světa. Tvořená je vchodem do hotelu s jediným číslem popisným a najdete ji ve skotském městečku Wick. Roh kónické budovy se stal samostatnou ulicí v roce 1887.

Lidé, kteří měli za život orální sex s více než devíti partnery, mají čtyřikrát častěji rakovinu úst

11. 1. 2021

BALTIMORE (Famous) – Lidé, kteří měli za život orální sex s deseti a více partnerů, mají 4,3krát častěji rakovinu úst a krku vyvolanou infekcí HPV. Některé kmeny lidského papilomaviru jsou totiž karcinogenní. Promiskuitní lidé, kteří provozují orální sex s velkým počtem osob, jsou nakažení HPV mnohokrát častěji než lidé monogamní.

Joan Collinsová se nechala očkovat ve stejný den jako britská královna

11. 1. 2021

LONDÝN (Famous) – Britská herečka Joan Collinsová jako sedmaosmdesátiletá spadá do věkové kategorie první vlny očkování ve Spojeném království. O sedm let starší britská královna se nechala očkovat na hradě Windsor v sobotu 9. ledna. A hvězda seriálu Dynastie se fanouškům na Instagramu pochlubila, že si oxfordskou vakcínu společnosti Astra Zeneca nechala aplikovat stejný den jako vladařka, která z ní před lety učinila nositelku šlechtického titulu dáma.

Michael B. Jordan potvrdil, že žije ve vztahu s Lori Harveyovou

11. 1. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Herec Michael B. Jordan loni začal randit s Lori Harveyovou. Odmítal se však k ní přihlásit veřejně s tím, že nechce zatím své soukromí sdílet s fanoušky. Ale v novém roce názor změnil a na svém profilu na Instagramu zveřejnil fotku, na níž se objímá a líbá se čtyřiadvacetiletou modelkou.

Sarah Jessica Parkerová: Samanthu přeobsadit nehodláme

11. 1. 2021

NEW YORK (Famous) – Herečka Sarah Jessica Parkerová fanoušky Sexu ve městě během víkendu poškádlila ukázkami z chystaného pokračování slavného seriálu. Jak již bylo dopředu oznámeno, do projektu se nevrátí Kim Cattrallová, která ztvárnila výraznou postavu Samanthy Jonesové. Kim a Sarah Jessica se nikdy neměly v lásce, kvůli pokračování seriálu si vjely do vlasů a ošklivá hádka přiměla Cattrallovou definitivně z projektu odstoupit. Parkerová ale teď prohlásila, že nahrazovat Kim jinou herečkou nebudou. Samantha ze seriálu prostě zmizí.

Arnold Schwarzenegger: Donald Trump je nejhorší prezident v dějinách USA

11. 1. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Nebývale ostře zkritizoval Donalda Trumpa herec a republikánský politik Arnold Schwarzenegger. Podle něj je odstupující republikánský prezident Trump nejhorší hlavou Bílého domu v dějinách USA. Jeho fanatické podporovatele, kteří násilně vtrhli do Kapitolu, přirovnal k nacistům.

Lidé prožívají lockdown spokojeně, když vypnou televizi a odloží mobil

10. 1. 2021

IPSWICH (Famous) – Lidé jsou šťastnější v době trvání lockdownu, když se dokážou odpoutat od mobilů, tabletů či televize a jdou do přírody. Psychologové z Anglie a Rakouska sledovali několik set osob v dubnu minulého roku během prvního lockdownu. Pomocí technologií měřili jejich hladinu štěstí a zjišťovali, kde se v danou chvíli nacházejí a co dělají. Osoby, které trávily více času venku a méně sledováním televize, mobilů či tabletů, byly výrazně šťastnější než ty, které naopak seděly doma a čas si krátily civěním na displeje a obrazovky.

Ani jednovaječná dvojčata nejsou stoprocentně geneticky identická. Kvůli mutacím

9. 1. 2021

REYKJAVÍK (Famous) – Ani jednovaječná dvojčata nejsou stoprocentně geneticky identická. Zjistili to islandští genetikové, když srovnali DNA tří set párů jednovaječných dvojčat. Některá se liší značně, jiná jen minimálně. Důvod? Mutace a epigenetické změny v DNA, ke kterým dochází po celou dobu vývoje a života dvojčat od chvíle, kdy se jejich zárodečný shluk buněk rozpadne na dvě samostatná embrya.

Nicki Minaj zaplatí deset milionů Tracymu Chapmanovi za porušení autorských práv

9. 1. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Tracy Chapman tvrdí, že mu Nicki Minaj ukradla část jeho originální hudební skladby. Slavná rapperka to popírala, ale protože by soud s Chapmanem prohrála, její advokáti jí doporučili dohodnout se mimosoudně. A tak teď musí zpěvákovi zaplatit 450 tisíc dolarů neboli deset milionů korun.