>

Archív famózních zpráv

Andie MacDowellová chce, aby jí říkali, že je šedivějící šarmantní, jako to říkají mužům

27. 5. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Andie MacDowellová už před lety přestala své vlasy trápit syntetickými barvami a hrdě nosí šediny. Ale považuje za nespravedlivé, že se zralým šedivějícím mužům dostává obdivu a hovoří se o nich jako o šarmantních švihácích. Ona chce být tedy obdivována jako šarmantní zralá žena.

Céline Dionová zrušila zbytek světového turné po Evropě

27. 5. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Céline Dionová zrušila celé světové turné kvůli pokračujícímu boji se syndromem ztuhlé osoby (SPS). Pětapadesátiletá zpěvačka trpí neurologickou poruchou, která se vyznačuje progresivní svalovou ztuhlostí a opakujícími se epizodami svalových křečí. Od srpna se chtěla pokračovat v evropské části turné Courage World Tour. Ale bohužel to není možné.

Latríny ve starozákonním Jeruzalémě obsahují nejčastějšího parazitického prvoka střev

26. 5. 2023

CAMBRIDGE (Famous) – Nová analýza výkalů odebraných ze dvou jeruzalémských latrín z období starověkého Judského království odhalila stopy jednobuněčného mikroorganismu Giardia duodenalis (lamblie střevní), což je nejběžnější parazitický prvok lidských střev. Objev je nejstarším důkazem o nákaze lidí tímto bičíkovcem, který však nepůsobí závažné průjmy.

Ketamin je při léčbě deprese lepší než elektroléčba

26. 5. 2023

BOSTON (Famous) – Psychofarmakologové z Massachusetts prokázali, že veterinární sedativum ketamin je při léčbě deprese účinnější než elektroléčba. Pomáhá i lidem, u nichž nezabírají medikamenty. U pětapadesáti procent těžkých případů deprese se po podání ketaminu zmírnily symptomy na dalších šest měsíců.

Politické přesvědčení ovlivňuje šíření hoaxů a falešných zpráv, nikoli algoritmy Googlu

26. 5. 2023

CHICAGO (Famous) – Komunikační a datoví vědci ze tří amerických univerzit analyzovali po dobu dvou volebních cyklů v letech 2018 a 2020 zvyky více než tisícovky konzumentů internetových zpráv z USA. Zajímalo je, jestli za šíření nespolehlivých či falešných zpráv a hoaxů můžou preference uživatelů, nebo spíš algoritmy Googlu. Z výsledků je jasné, že platí to první. A nepravdivé a zkreslující zprávy konzumují a šíří daleko častěji starší uživatelé internetu. Google sice zprostředkovává tyto zprávy, ale všem ve stejné míře. Za to, že na ně někdo klikne, čte je a šíří dál, může už pouze uživatelovo politické přesvědčení.

Kanye West se objevil na veřejnosti s bizarními vycpávkami ramen a lidé se mu opět vysmívají

26. 5. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Kanye West se ukázal po delší době na veřejnosti. A vypadal jak plastová hračka se směšně širokými rameny. Není to ale výsledek hodin strávených v posilovně. Rapper je sice svalnatý, ale extrémně široká ramena mu vymodelovaly vycpávky. Jeho nová image byla motivem pro řadu uživatelů sociálních sítí, aby se mu opět mohli vysmívat. West totiž s manželkou Biankou Censoriovou chodil po ulicích bosky.

Prince Andrewa z luxusního královského sídla ve Windsoru může vystěhovat ministr financí

26. 5. 2023

LONDÝN (Famous) – Král Karel III. nemůže svého mladšího bratra prince Andrewa, který se zkompromitoval přátelstvím s pedofilním miliardářem Jeffreym Epsteinem a který byl obviněn z nemanželského sexu s nezletilou dívkou, vystěhovat z luxusního královského domu ve Windsoru. Veřejnosti vadí, že vévoda z Yorku obývá velmi nákladný dům, který financují z rozpočtu, ačkoli on už není oficiálně představitelem státu. Jediný, kdo však může Andrewa z rozlehlé rezidence vystrnadit, je ministr financí.

Tom Hanks získal čestný doktorát na Harvardu. Nehnul jsem prstem, vtipkoval

26. 5. 2023

BOSTON (Famous) – Tom Hanks vyzval absolventy Harvardovy univerzity, aby pracovali na vytvoření dokonalejší Unie, když hovořil během děkovné řeči po převzetí čestného doktorátu na Harvardově univerzitě. Slavný herec také vtipkoval, že neumí latinu, nezajímají ho enzymy a politika je pro něj španělská vesnice, takže nebyl jedinkrát v knihovně, a přesto má titul.

Odpolední cvičení výrazněji snižuje hladinu krevního cukru. Pro osoby s diabetem typu 2 je lepší

25. 5. 2023

BOSTON (Famous) – Někdo cvičí raději hned po probuzení, jiní se zase nedokážou přinutit ke cvičení dříve než pozdě odpoledne či večer. Ale protože se tělesné pochody mění v průběhu dne na základě pravidelných čtyřiadvacetihodinových rytmů, má cvičení v každou část dne trochu jiné účinky na metabolismus. Vědci z Bostonu teď prokázali, že kupříkladu odpolední a večerní cvičení je výhodnější u osob s diabetem typu 2 a jedinců se zvýšenou hladinou krevní glukózy. V tuto část dne totiž intenzivní cvičení výrazněji a na delší dobu hladinu krevního cukru sníží.

Jednadvacetiletou Sashu Obamovou vyfotili s cigaretou v ruce

25. 5. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Jednadvacetiletá dcera bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy kouří. Ten přitom před třemi roky přiznal, že když úřadoval v Bílém domě, kouřil i devět cigaret denně. Prý kvůli stresu. Jednou ho nachytala starší dcera Malia, jíž je nyní čtyřiadvacet, a pěkně ho vyplísnila. Nicméně mladší Sasha, která před pár dny dokončila bakalářský stupeň studia na Jihokalifornské univerzitě, zřejmě cigaretám sama propadla.

Muži praskl penis na třech místech, když mu při sexu vyklouzl úd

25. 5. 2023

DODOMA (Famous) – Muži v Africe mají ve srovnání s Evropany větší penisy. V průměru až o tři centimetry. Mít ale dlouhý penis při divoké souloži může být nevýhoda. Jak upozorňuje případová studie urologů v odborném časopise. Nadprůměrně vybavený šestatřicetiletý muž z Tanzanie si totiž při divokém sexu způsobil velmi bolestivé zranění, kterému se říká lidově „zlomenina“ penisu. Pyj ale neobsahuje kost, takže o pravou frakturu nejde. Pouze praskne vazivový obal, který je k tvrdosti napumpovaný hydraulickou silou. Zmíněnému muži však praskl obal hned na třech místech, což činí případ neobvyklým.

Veganská a vegetariánská strava nahradí statiny na snížení cholesterolu v krvi

25. 5. 2023

KODAŇ (Famous) – Lidé na Západě žijí zhýrale. Přejídají se nadbytkem živočišných produktů, nedostatečně se hýbou, pijí slazené limonády, kouří a konzumují nadměrné množství alkoholu. Kvůli tomu všemu v západní populaci propukla epidemie zvýšené hladiny nezdravého cholesterolu krvi, kvůli níž jsou další epidemií choroby srdce a cév. Vědci z Dánska prokázali, že snížit obsah cholesterolu s nízkou hustotou v krvi lze nejen léky statiny, ale také rostlinnou stravou. Vegetariánství a veganství vyvolá podobný účinek jako statiny. Ale rostlinná strava má také mnoho dalších blahodárných účinků a žádné negativní.