>

Archív famózních zpráv

Katalánka uřízla penis zaměstnavateli, který se ji pokusil znásilnit

2. 6. 2021

BARCELONA (Famous) – Majitel jedné restaurace v katalánském městečku Sant Andreu de la Barca poblíž Barcelony teď hořce lituje svých primitivních pudů, které nedokázal ovládnout, když mu jejich ukojení bylo odmítnuto. Souložit s ním nechtěla servírka, kterou se tedy pokusil znásilnit. Žena popadla nůž a uřízla mu penis. Ona skončila ve vazbě s obviněním z ublížení na zdraví, on nejprve v nemocnici, kde mu úd přišili zpět. Ale policie mu už oznámila, že bude obviněn ze sexuálního útoku.

Sloni nasávají chobotem potravu rychlostí 150 metrů za sekundu

2. 6. 2021

ATLANTA (Famous) – Vědci z amerického státu Georgia změřili rychlost sání sloního chobotu. Hodnota, kterou naměřili, jim doslova vyrazila dech. Je totiž třicetkrát vyšší než rychlost lidského kýchnutí. Slon dokáže drobnou potravu nasávat nosem do tlamy rychlostí 150 metrů za sekundu. Tlustokožci jsou přitom schopni nasávat chobotem ohromné množství drobné potravy každý den.

Pláže a vodu nejvyšší kvality má Kypr, následují Rakousko a Řecko

2. 6. 2021

BRUSEL (Famous) – Čistota vody a pláží v letoviscích Evropské unie se za posledních osm let zlepšila. Špatnou kvalitu vody a čistotu pláží podle analýzy Evropské agentury pro životní prostředí měla v roce 2013 dvě procenta zkoumaných lokací, loni už jen 1,3 procenta. Sto procent pláží s hodnocením excelentní mají přitom pláže na Kypru. Země má nejvyšší kvalitu venkovního koupání, na druhém místě je Rakousko s 97,7 procenta a na třetím Řecko s 97,1 procenta.

Megan Foxová: S Colsonem jsme dvě poloviny jedné duše

2. 6. 2021

LOS ANGELES (Famous) – To, jak moc je Megan Foxová zamilovaná do Colsona Bakera, který jako hudebník vystupuje pod pseudonymem Machine Gun Kelly, je patrné z každého jejich veřejného vystoupení. Herečka se nezdráhá před fotografy ani lascivních projevů a svého nového partnera před nimi vášnivě líbá a osahává mu rozkrok. Ačkoli na počátku vztahu je běžné, že je nejsilnější sexualita a hormonální zamilovanost, Megan věří, že ji s Colsonem spojuje něco mnohem hlubšího. Dokonce má pocit, že jsou dvěma polovinami jedné duše.

Jennifer Anistonová pořídila Bradu Pittovi štěně

2. 6. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Brad Pitt má nového pejska. Adoptoval ho z útulku, k čemuž ho přiměla jeho bývalá manželka Jennifer Anistonová. S ní přitom vychází po rozvodu s Angelinou Jolie stále lépe. Fanoušci obou hvězd dokonce doufali, že se tito dva dají zase dohromady. Ale Brad i Jennifer tvrdí, že jsou „jen“ dobrými přáteli a že jim to naprosto vyhovuje.

Matthew Perry se rozešel se snoubenkou Molly Hurwitzovou

2. 6. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Matthew Perry před sedmi měsíci požádal o ruku přítelkyni Molly Hurwitzovou. A přáli mu to prý všichni přátelé i Přátelé, tedy kolegové ze slavného seriálu, s nimiž se před pár dny opět potkal před kamerou ve speciálním pořadu televize HBO. Nicméně navzdory tomu, že Matthewovi manželství všichni přáli, neožení se. A nebude už žít ani s Molly. Herec teď oznámil, že zasnoubení zrušili a rozešli se.

V nové televizní trilogii černá Anna Boleynová líbá Jane Seymourovou

2. 6. 2021

LONDÝN (Famous) – Kvůli rovnoprávnosti ras se tvůrci dramatické minisérie Anna Boleyonová rozhodli obsadit do role této významné anglické královny černošskou herečku Jodie Turnerovou-Smithovou. Ačkoli Anna se za svého života černochy u dvora nikdy neviděla, producenti věří, že obsazení černošky do role „královny anglické reformace“ pomůže bojovat s rasovými předsudky. A nezůstali jen u toho. Dějiny si vykládají moderně i ve vztahu Anny a její následovnice Jane Seymourové. Královny se v jedné scéně seriálu totiž políbí.

Vitamin D nechrání před nákazou virem SARS-CoV-2

2. 6. 2021

QUÉBEC (Famous) – Vitamin D je nezbytný pro zdraví nervové soustavy, kostí a také imunitního systému. Právě obranyschopnost výrazně podporuje v její účinnosti. Ovšem tvrzení, že užívání vitaminu D ochrání člověka před infekcí virem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19, pravda není. Kanadští vědci prokázali, že osoby mající vysokou hladinu vitaminu D v krvi se nakazí stejně často jako ti, kteří mají tohoto vitaminu v krvi málo. A neplatí ani to, že lidé s vyšší hladinou vitaminu D v krvi mají méně často vážný průběh onemocnění COVID-19. Vyplývá to ze sledování 1,2 milionu osob.

Ptáci zpívající dueta si vzájemně deaktivují určitá centra v mozku, aby se dokázali synchronizovat

1. 6. 2021

NEW JERSEY (Famous) – Někteří ptáci zpívají dueta, samci a samice se synchronizují a ozývají ve společných melodiích. Vědce zajímalo, jak na neurologické úrovni tato synchronizace funguje. A zjistili, že když jeden z páru začne zpívat a používá zvuky druhého z partnerů, tlumí to činnost určitých center v mozku toho partnera. Ten se pak lépe naladí na toho druhého a dojde k dokonalé synchronizaci. Fenomén funguje oběma směry a je možné, že je univerzální v mozcích i jiných obratlovců včetně člověka. Celý neurologický princip by mohl být základem schopnosti člověka hrát v orchestru či zpívat ve sboru.

Brzké uléhání do postele a časné ranní vstávání snižuje riziko deprese

1. 6. 2021

BOULDER (Famous) – Lidé, kteří brzy uléhají do postele a vstávají časně ráno, trpí depresemi méně často než ti, kteří ponocují a vyspávají dlouho do dopoledních hodin. V průměru vzato připadá na každou hodinu časnějšího vstávání ráno o třiadvacet procent nižší riziko deprese. Vyplývá to z rozsáhlého výzkumu, který sledoval 840 tisíc osob včetně jejich genetických dispozic.

Světová metra jsou líhništěm stovek druhů neznámých bakterií a virů

1. 6. 2021

BERLÍN (Famous) – Devět stovek mikrobiologů z celého světa provedlo analýzu povrchů podzemní dráhy v šedesáti velkých městech světa, mezi nimi v Berlíně, Vídni, Paříži, Londýně či Římě. Stěry z madel, zdí a sedadel metra odborníci kultivovali, aby určili, jaké druhy se v těchto místech vyskytují. Téměř polovinu bakterií a virů ale vůbec nepoznali. Objevili tak na sedm set druhů nových bakterií a jedenáct tisíc virů. Každé metro přitom mělo unikátní skladbu, která se lišila od ostatních asi jako otisk prstu. Autoři by podle složení vzorku přesně poznali, z jakého města pochází.

Kate Winsletová: Můj manžel je supersexy nadčlověk

1. 6. 2021

LONDÝN (Famous) – Herečka Kate Winsletová tvrdí, že její třetí manžel Edward Abel Smith je dokonalý partner. Je to podle ní přímo supersexy nadčlověk, přičemž Edward je pečujícím tátou v domácnosti, zatímco slavná máma od rodiny odbíhá točit filmy a přináší za to domů miliony. Britská filmová a divadelní hvězda se za Smithe provdala před devíti roky. Mají spolu sedmiletého chlapce Beara.