>

Archív famózních zpráv

Maria Callasová byla na jevišti panovačnou primadonou. V soukromí submisivní obětí

23. 4. 2021

NEW YORK (Famous) – Maria Callasová je příkladem osoby, která je v profesním životě autoritativní až despotickou postavou, ale v soukromí submisivní obětí zneužívání. Jedna z největších operních pěvkyň dvacátého století byla sexuální otrokyní miliardáře Onassise, který si s ní pohrával jako s věcí. Nezřídka ji před svými radovánkami zdrogoval. A když začala řeckému rejdaři nadbíhat bývalá první dáma USA Jackie Kennedyová, odkopl Callasovou jako prašivého psa. Tak to tedy líčí nová kniha o řecké operní královně.

Pavlína Pořízková vydělává instagramovou propagací vibrační židle posilující Kegelovy svaly

23. 4. 2021

NEW YORK (Famous) – Pavlína Pořízková nedávno přiznala, že po smrti exmanžela Rika Ocaska, který ji do své smrti živil, byla najednou zcela bez příjmů. Krizi už zažehnala a prý má nové zdroje příjmů. Jedním z nich je zřejmě reklama na Instagramu. Rodačka z Prostějova na této sociální síti totiž propaguje speciální židli BTL Emsella, která prý vibruje a posiluje Kegelovy svaly. Tedy svaly pánevního dna. Při jednom půlhodinovém „sezení“ vyvolá až dvacet tisíc kontrakcí těchto svalů, na jejichž síle a pružnosti stojí pohlavní život stárnoucí ženy.

Vitaminy v tabletách zrychlují stárnutí, dokazuje řada studií

23. 4. 2021

LONDÝN (Famous) – Příručku pomalu stárnoucího člověka sepsal britský biolog Andrew Steele. Ve své knize Ageless: The New Science of Getting Older Without Getting Old (Nestárnoucí: Nová věda o stárnutí nevedoucím ke stáří) vyjmenovává hlavní tipy životního stylu, které pomáhají pomaleji stárnout. Jedním z hlavních bodů je přestat kupovat a užívat vitaminy a vitaminové doplňky v tabletách, kapslích a prášku. Jejich užívání totiž stárnutí buněk urychluje, dokazuje mnoho výzkumů.

Za rychlejší stárnutí mužů zřejmě můžou vadné sekvence chromozómu Y

23. 4. 2021

BERKELEY (Famous) – Genetikové z Kalifornie zřejmě přišli na kloub tomu, proč muži stárnou rychleji než ženy. U lidí se stejně jako u mnoha jiných organismů určuje pohlaví podle genů na pohlavních chromozómech. Muži mají sestavu X a Y, ženy X a X. Právě chromozóm Y ale nese mnoho repetitivní (opakující se) DNA, která se během života uvolňuje z chromozómu a samovolně kopíruje. Její účinky pak vyvolávají rychlejší stárnutí buněk a tkání, a s tím související fyziologické změny a zhoršení paměti.

Nero Řím nepodpálil, je to mýtus vycházející z dezinformací, míní historikové

23. 4. 2021

LONDÝN (Famous) – Britské muzeum v Londýně připravilo výstavu o římském císaři Nerovi. Když se na tuto významnou postavu konce antiky zeptáte veřejnosti, většina z ní vám řekne, že Nero podpálil Řím a spal se svou matkou. Dva tisíce let po smrti císaře stále věříme mýtům, které jsou založeny na dezinformační válce proti němu. Nerovi političtí sokové totiž šířili tyto lži, aby ho posmrtně zcela znemožnili. Je vidět, že se jim to podařilo. Dezinformační války fungují skvěle i dvacet století po Nerově smrti.

Marihuana ovlivňuje negativně zrak

23. 4. 2021

GRANADA (Famous) – Kouření marihuany negativně ovlivňuje vidění tím, že mění klíčové funkce, kupříkladu trojrozměrné vidění, schopnost zaostřit a citlivost vůči oslnění. Studie je dalším důkazem o tom, že osoba pod vlivem THC by v žádném případě neměla sedat za volant. Je stejně nebezpečná jako osoba pod vlivem alkoholu.

Princ Louis zapózoval na kole. To za pár hodin po zveřejnění snímku bylo vyprodáno

23. 4. 2021

LONDÝN (Famous) – Britové jsou posedlí tím, co nosí a používají členové britské královské rodiny. Pakliže je to cenově jen trochu dostupné obyčejným smrtelníkům, většinou je to vyprodáno za pár hodin, co se v tom oblečení či s tím zbožím objeví někdo z rodiny v médiích. Zvlášť oblíbeným vzorem pro Brity je manželka prince Williama vévodkyně Catherine. Ta pomohla k vyprodání mnoha kusů oblečení, v nichž se objevila na veřejnosti. Teď publikovala fotku k oslavě třetích narozenin svého nejmladšího syna prince Louise. Zachytila ho na malém kole Frog, které vyjde na dvě stě liber (něco přes šest tisíc korun). Pár hodin po zveřejnění snímku bylo kolo vyprodáno ze všech obchodů ve Spojeném království.

Princ Harry médiím opět vyžvanil soukromé informace, královská rodina s ním odmítá komunikovat

23. 4. 2021

LONDÝN (Famous) – Pokusy o uzdravení vztahů mezi princem Harrym, jeho manželkou Meghan a britskou královskou rodinou ztroskotaly na samotném počátku. První kroky k obnovení vztahů mezi Harrym a jeho starším bratrem princem Williamem sledoval celý svět. Bratři po mnoha měsících spolu prohodili pár slov při odchodu z dědova pohřbu. A následující den se Harry potkal soukromě s Williamem a otcem princem Charlesem. Jenže. Média v USA opět zveřejňují informace, které měly být důvěrné. A říct jim je nemohl nikdo jiný než Harry a Meghan. Britská královská rodina tedy před nimi zabouchla dveře a už s nimi o ničem zásadním nehodlá hovořit. Harry je tak od rodiny odstřižen nejen formálně, ale také informačně.

Jeden žampion denně sníží riziko rakoviny o pětačtyřicet procent

22. 4. 2021

FILADELFIE (Famous) – Houby jsou velmi hodnotou potravinou, protože obsahují zdravé druhy sacharidů, velmi málo tuků a poměrně velké množství bílkovin a vlákniny. Řada druhů hub obsahuje také látky, které mají léčivé účinky. A jsou jimi i žampiony. Vědci z Pensylvánie prokázali, že existuje souvislost mezi pravidelnou konzumací těchto hub a sníženým rizikem rakoviny. Jedna plodnice denně sníží celkové riziko onemocnění zhoubným nádorem až o pětačtyřicet procent.

Rok 2020 byl v Evropě nejteplejším v dějinách měření

22. 4. 2021

BRUSEL (Famous) – Vědci ze Služby programu Copernicus v oblasti změny klimatu vydali shrnující analýzu teplot loňského roku. Z ní jasně vyplývá, že od počátku meteorologických měření v Evropě byl rok 2020 nejteplejším. Niky za posledních dvě stě let nebylo tak teplo. A průměrná teplota byla o 1,6 stupně Celsia vyšší než za třicet let od roku 1981. A byl také o 0,4 stupně Celsia teplejší než pět nejteplejších let uplynulých tří dekád.

Břišní tuk způsobuje choroby oběhové soustavy vždy, i když má člověk normální BMI

22. 4. 2021

BALTIMORE (Famous) – Vědci se dlouho při odhadování rizika poškození oběhové soustavy spoléhali na hodnotu BMI. Tedy index tělesné hmoty, který vyjadřuje poměr hmotnosti k výšce postavy. Jenže řada lidí velmi často spadá do hodnot indexu, které se označují jako normální, ačkoli mají nebezpečně mnoho tuku na břiše. Proč? Mají štíhlé ruce a nohy. Ale břišní tuk je mnohem nebezpečnější než tuk uložený jinde na těle. A osoby s celkem normální postavou, kteří mají „jen trochu větší“ břicho, jsou ohroženy infarktem, mrtvicí a selháním srdce stejně jako lidé s nadváhou či obézní.

Půl litru piva obsahuje tři miliony bublinek

22. 4. 2021

PAŘÍŽ (Famous) – Francouzští vědci vysvětlili, proč se člověk po několika půllitrech piva občas cítí jako vzducholoď. Evropské ležáky totiž obsahují až tři miliony bublinek oxidu uhličitého v jednom půllitru. A každá malá nedokonalost vnitřního povrchu sklenice pomáhá k tvorbě bublinek a jejich stoupání k hladině.