>

Archív famózních zpráv

Liam Payne dostal kopačky od agentury, které vděčí za komerční úspěch David Beckham

13. 11. 2021

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Liam Payne odešel v roce 2016 na sólovou dráhu. Stejně jako většina kluků z One Direction věřil, že bude mít takto větší úspěch. A to především komerčně. Liam vsadil na management agentury KIN, která stojí za obchodním úspěchem Davida Beckhama. Právě tato společnost učinila z fotbalistova jména značku, která se prodává za miliony dolarů či liber. Jenže Liam od ní teď dostal kopačky.

Kvůli klimatické změně se zmenšují ptáci v Amazonii, prodlužují se jim křídla

13. 11. 2021

BLUE LAKE (Famous) – Ornitologové z Kalifornie a Louisiany srovnáním velikosti a hmotnosti těl amazonských ptáků za posledních sedmdesát let prokázali, že v posledních třiceti letech se začali opeřenci největší pralesní oblasti planety přizpůsobovat změnám klimatu. Ptáci žijící kolem Amazonky jsou menší a štíhlejší, než bývali ještě v osmdesátých letech minulého století, zato mají výrazně delší křídla. Menší tělo jim pomáhá lépe odolávat vysokým teplotám. Delší křídla jim pomáhají létat v sušších a teplejších podmínkách.

Britney Spearsová slaví. Soud ukončil její nucenou správu

13. 11. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka Britney Spearsová slaví, jak sama říká, nejlepší den svého života. V pátek 12. listopadu totiž soud v Los Angeles ukončil její nucenou správu, kterou na ni uvalil v roce 2008, když ji zbavil svéprávnosti. Třináct let područí, které americká hvězda prožila ve své většině pod vládou svého otce, skončilo. Britney bude odteď o svém životě opět rozhodovat zcela svobodně.

Thomas Markle: Princ Harry asi jako dítě upadl na hlavu, proto je tak hloupý

12. 11. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Nebývale hrubě se k inteligenci svého zetě prince Harryho vyjádřil Thomas Markle. Otec Meghan Markleové byl zpovídán britskou soukromou televizí GB News a vyjádřil svůj názor, že za nepříliš chytré výpovědi Harryho zřejmě může to, že jako dítě upadl na hlavičku.

Smithers ze seriálu Simpsonovi představí svého přítele, s nímž se bude líbat

12. 11. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Tvůrci seriálu Simpsonovi už v roce 2016 potvrdili, že je tajemník továrníka pana Burnse gay. Smithers se přiznal k homosexualitě v díle Burnsova klec. Ale trvalo pět let, než se tato divákům sympatická postava ukáže s partnerem. A Matt Groening mu nechal napsat scénář, podle něhož se bude se svou láskou v ději seriálu líbat.

Deset měsíců za simulovanou felaci před kostelem na Rudém náměstí v Moskvě

12. 11. 2021

MOSKVA (Famous) – Rusko nefandí srandičkám ze Západu. A tak mají teď mnozí blogeři a umělečtí provokatéři v této nedemokratické zemi zase o něco větší strach z Putinovy perzekuce. Moskevský soud totiž teď na deset měsíců za mříže poslal mladou dvojici – modelku Anastasii Chistovovou a blogera Ruslana Bobjeva (alias Ruslana Talabjona) – za to, že před katedrálou svatého Bazileje simulovali felaci.

Mladým americkým mužům záleží na sexu méně než před pandemií

12. 11. 2021

BLOOMINGTON (Famous) – Sexuologové z Kinseyho institutu v USA vyzpovídali pět tisíc mladých mužů ze seznamky Match. A z výsledku jsou poněkud v rozpacích. Protože z nich vyplývá, že mladé generaci mužů v USA dnes už na sexu nezáleží. Tedy ne tolik jako před začátkem pandemie. Pro jednaosmdesát procent dotázaných je sex méně důležitý než vztah.

Vědci z Cambridge vyvinuli třpytky z celulózy. Lze je kompostovat i jíst

12. 11. 2021

CAMBRIDGE (Famous) – Třpytky užívané v kosmetice i zdobení různých předmětů jsou z pohledu přírody pekelným vynálezem člověka. Jsou to totiž mikroplasty, které poškozují celý ekosystém planety v oceánech i na souši. Proto vědci posledních deset let usilují o zákaz jejich výroby a používání. Technologové z Cambridgeské univerzity si ale řekli, že bude jednodušší plastové třpytky zakázat, když bude existovat ekologická trvale odbouratelná alternativa. A tak vyvinuli blyštivé mikročástice z celulózy, tedy z dřevní hmoty, z níž se tvoří třeba také papír.

Ve státě Maine chytili nejvzácnější barevnou mutaci humra. Je světle pastelově modrý

12. 11. 2021

CASCO BAY (Famous) – Bill Coppersmith se živí lovem humrů už čtyři desetiletí. Korýše, kteří jsou oblíbenou pochoutkou, tahá z moře u amerického státu Maine. Za svůj život viděl několik vzácných barevných odchylek od tradiční hnědozelené. Tento měsíc se mu ale podařilo vytáhnout z oceánu humra, který je jasně pastelově modrý. Doslova jako šmoulová zmrzlina nebo cukrová vata. Jedinečný exemplář neskončil v kastrolu s vařící vodou. Dostal jméno a dožije v akváriu.

Kočky se zajímají o svého chovatele podobně jako psi

12. 11. 2021

KJÓTO (Famous) – Vědci z Kjótské univerzity poněkud zpochybnili tvrzení, že kočky nejeví zájem o svého chovatele. Ačkoli se kočky skutečně neprojevují tak jako psi a nedávají navenek takové nadšení z přítomnosti svého chovatele, přesto i tato zvířata dobře vnímají, kde v prostoru se jejich lidský partner vyskytuje. To samo o sobě znamená, že o něj projevují zájem. A když člověk náhle a nečekaně svou pozici v prostoru změní, kočky to velmi překvapí a mají tendenci to zkoumat.

Pavlína Pořízková: Děkuju Sarah Jessice Parkerové za fotky v šedinách

12. 11. 2021

NEW YORK (Famous) – Modelka Pavlína Pořízková si zase o něco víc váží herečky Sarah Jessiky Parkerové, kterou obdivuje řadu let. Obě žijí v New Yorku a hvězda seriálu Sex ve městě má odvahu chodit na veřejnost bez obarvených vlasů. Prostějovská rodačka jí je za to vděčná, bourá tím tabu, že porostu ženské hlavy šedivá nesluší. Pavlína šediny ukazuje hrdě v posledních letech.

Paris Hiltonová se na svatého Martina provdala za přihlížení rodiny a zástupu celebrit

12. 11. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Paris Hiltonová se ve čtvrtek 11. listopadu provdala. Dědička sítě hotelů Hilton si vzala snoubence Cartera Reuma před svými příbuznými, přáteli a zástupem celebrit. Velkolepou svatbu si vystrojila prý sama. Svatební oslava se odehrávala v sídle, které zbudoval její děda Barron Hilton, po němž jednou zdědí část impéria Hilton.