>

Archív famózních zpráv

Mark Ronson se stal zetěm Meryl Streepové

4. 9. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Britský hudebník Mark Ronson se stal zetěm jedné z nejtalentovanějších filmových hereček současnosti. Dceru Meryl Streepové Grace Gummerovou si vzal v sobotu 4. září. Fotku z obřadu pak sdílel na Instagramu, aby se fanouškům pochlubil.

Angelina Jolie se v manželství s Bradem Pittem bála o bezpečnost celé rodiny

4. 9. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Angelina Jolie měla zase potřebu zdůvodňovat to, proč se rozhodla rozvést s Bradem Pittem. A třebaže se tvářila, že je ženou s otevřenou myslí toužící po dobrých vztazích s exmanželem, potřebovala z něj ve stejnou chvíli udělat černou ovci, vedle níž byl život nebezpečný. Hollywoodská kráska tvrdí, že se vedle Brada bála o bezpečnost své rodiny.

Misokinesie, odpor k vrtění se druhých lidí, je běžnější, než se soudilo

3. 9. 2021

VANCOUVER (Famous) – Berou vás všichni čerti, když pozorujete druhé lidi se vrtět nebo hnízdit na židli? Nejste sami. Vlastně lidí trpících tzv. misokinesií, neboli odporem k tomu, že se někdo jiný vrtí, je v populaci 37,1 procent. Tvrdí to kanadští psychologové s tím, že trpícím pak misokinsie výrazně snižuje kvalitu života, pokud jsou neustále v kolektivu.

Čtyřletá dívka objevila v Kalifornii včely, které měly být v USA už 70 let vymizelé

3. 9. 2021

SAN DIEGO (Famous) – Senzační entomologický objev učinila teprve čtyřletá dívenka z Kalifornie, která ve svém úkrytu na zahradě objevila vzácný druh nebodavých včel. Tento druh je přitom podle zoologů pro území USA už sedmdesát let druhem vymizelým. Annika Arnoutová přitom našla hned dvě kolonie těchto včelek, které se nedokážou bránit žihadlem.

Číňané vyráběli z rýže pivo už před devíti tisíci let

3. 9. 2021

HANOVER (Famous) – Analýzy staré keramiky, která byla vyzvednuta z devět tisíc let starých sedimentů, odhalují, že lidé žijící na území dnešní Číny už na počátku doby kamenné vyráběli pivo. Nefermentovali k tomu účelu ječmen nebo žito, jak bylo později zvykem v Evropě, ale použili obilovinu dostupnou své oblasti – rýži. Nádoby, v nichž byly zbytky rýžového piva nalezeny, jsou přitom nejstarší dochovanou keramikou s malovaným zdobením.

Za extrémní mrazy v mírném pásu může silné oteplování v Arktidě

3. 9. 2021

WASHINGTON DC (Famous) – Severní Ameriku v posledních pěti letech sužují každý rok v zimě extrémní mrazy a vysoké přívaly sněhu. Nebývale tvrdé zimy jako by odporovaly faktu, že globální teplota vzduchu se extrémně rychle zvyšuje. Jenže neodporují. Naopak globální oteplování jen potvrzují. Tuhé zimy v mírném pásu jsou důsledkem toho, že se prudce otepluje Arktida. Mění se proudění vzduchu a od ledna do března vystřeluje k rovníku ledový vzduch ze severního pólu.

Kazašský kulturista, který se „oženil“ s nafukovací pannou, ji teď vyměnil za popelník

3. 9. 2021

ALMATY (Famous) – Šestatřicetiletý kulturista Jurij Koločko z Kazachstánu se cítí být pansexuálem. Ve své zemi propaguje toleranci vůči sexuálním menšinám. Fetišista, který si říká špinavý mačo, se loni do povědomí světové veřejnosti dostal tím, že se oženil s nafukovací pannou, jíž dal jméno Margo. Teď ji prý vyměnil za popelník, který potkal v jednom klubu. Dokonce mu hodlá opatřit vagínu, aby s ním mohl souložit.

Ed Sheeran: V Los Angeles vás nikdo nemiluje pro to, kým skutečně jste

3. 9. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvák Ed Sheeran se dva roky poté, co prorazil mezi největší hvězdy současné pop music, vydal hledat štěstí do Los Angeles. Věřil kamarádům, že je tam život ještě senzačnější. Je. Ale pro ty, kdo dbají na povrchní pozlátko. Britského hudebníka město, jemuž se přezdívá Pozlátkov, zlomilo. Všichni se s ním kamarádili, protože byl slavný zpěvák. Nikdo ho ale neměl rád pro to, kým je osobnostně. Když mu to došlo, udělal Kalifornii pá pá a vrátil se domů do Anglie.

Brad Pitt: Čím jsem starší, tím jsem větší mrzout

3. 9. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Herec Brad Pitt poskytl rozsáhlé interview magazínu Esquire. A v něm se rozpovídal také o svém osobním stylu. Tedy o něčem, co podle této hollywoodské hvězdy vůbec neexistuje. „Pokud mám styl, tak to žádný styl není,“ tvrdí sedmapadesátiletý otec šesti dětí, který se o ně soudí s exmanželkou Angelinou Jolie.

ABBA se vrátila. A to velkolepě, hlásí hudební kritici

3. 9. 2021

LONDÝN (Famous) – Švédská skupina ABBA se objevila na světové hudební scéně před padesáti roky. Deset let plnila hitparády svými peckami, aby v roce 1982 odešla nadobro. Tedy tak to tehdy vnímaly hlavně Agnetha Faltskogová a Anni-Frid Lyngstadová. Jenže před deseti roky obě začaly připouštět, že by nebylo obnovení činnosti skupiny marné. A nebylo. Ve čtvrtek 2. září skupina vydala dva singly z nového alba Voyage a hudební kritici jsou nadšení. Pořád ti věřím a Neodmítej mě, jak zní český překlad názvu těchto songů, nejsou prázdné fráze. ABBA si drží styl a pořád dokáže oslovit.

Narcisové na kariérní šplh do vedoucí pozice potřebují o devětadvacet procent méně času

2. 9. 2021

MILÁN (Famous) – Tvrdí se, že dnešní svět už vůbec nepřeje starým. Ale tento svět nepřeje ani schopným a pracovitým lidem, kteří se odmítají falešně chvástat a vytahovat nad ostatní. Dokazují to jeden sociologický a sociálně psychologický výzkum za druhým. Ten nejnovější přichází z Milána a jeho autorky tvrdí, že mají důkazy o rychlejším postupu osob se silně narcistickými rysy v kariérním žebříčku. Narcisové, kteří se chvástají, jak jsou dobří a prezentují neustále svou výjimečnost, šplhají na vedoucí pozice rychleji než ti, kteří jsou možná schopnější, ale jsou pokorní a skromní.

Lachtani a tuleni strádají hladem, ryby jsou kvůli globální změně klimatu menší

2. 9. 2021

VANCOUVER (Famous) – Lachtani a tuleni pociťují ve svých žaludcích nepříjemné důsledky globální změny klimatu. Jak se ohřívají oceány a snižuje se jejich pH, ryby dosahují menších tělesných rozměrů. Což pro ploutvonožce, kteří se jimi živí, znamená usilovnější lov. Každý úspěšný odchyt, na který musejí vynaložit pořád stejné množství energie, teď připadá menší hmotnost kořisti. Tedy méně energie a živin.