>

Archív famózních zpráv

Divočáci a užovky žijící kolem Fukušimy jsou bez poškození, lidé se můžou vrátit, míní experti

13. 10. 2021

TOKIO (Famous) – Experti zabývající se vlivem radioaktivity na živé organismy tvrdí, že vyklizená oblast kolem jaderné elektrárny Fukušima je už pro člověka zcela bezpečná. Oblast byla vysídlena před deseti roky po havárii elektrárny, kterou vyvolalo zemětřesení. Podle vědců z Japonska a USA jsou divoká prasata a užovky žijící v oblasti kolem elektrárny zcela zdravá. Analýzy DNA a radionuklidů v jejich tělech prý dokazují, že zmíněná oblast už je z hlediska míry škodlivého záření bezpečná i pro člověka.

Psi byli pobočníky lidí žijících ve Střední Americe nejpozději před dvanácti tisíci let

13. 10. 2021

SAN JOSÉ (Famous) – V devadesátých letech minulého století nalezli v Kostarice dvanáct tisíc let starou čelist psa. Moderní analýzy dokazují, že šlo o domestikovanou formu této šelmy. Dokazují tím tedy také to, že minimálně už v období deset tisíc let před naším letopočtem lidé žijící v této oblasti chovali psy. Což je o dva tisíce let dříve, než se zatím soudilo.

Kutil z Bosny postavil manželce dům, který rotuje kolem své středové osy

13. 10. 2021

SARAJEVO (Famous) – Dvaasedmdesátiletý Vojin Kusić tvrdí, že by pro svou manželku snesl modré z nebe. Ale ona měla poněkud přízemnější přání. Chtěla dům, který by dokázal měnit svou orientaci vůči světovým stranám. Tedy dokázal by se točit kolem středové osy. Ljubici Kusićové se přání splnilo. Vojin totiž nesnesl její věčné nářky na to, jak nedokonalý je jejich starý dům, a tak postavil nový. Použil elektromotory a kola starého vojenského transportéru, takže jejich dům se teď otáčí kolem středové osy. O 360° se umí otočit za dvaadvacet sekund. Na nejvyšší rychlost. Ale může se točit velmi plynule tak, že otočku udělá kolem své osy stejně rychle, jako to dělá Země kolem té své.

Náhradou jádrovin za mořské chaluhy lze snížit množství metanu produkovaného kravami o 20 procent

13. 10. 2021

DURHAM (Famous) – Mořské řasy jako krmivo pro krávy by mohly být novou metodou snižování emisí metanu, a tedy i zpomalování klimatické změny. Podle vědců z New Hampshire totiž podávání chaluh místo jádrovin sníží u krav tvorbu metanu v jejich trávicím traktu. Taková kráva pak vypouští o dvacet procent méně tohoto plynu.

Tom Daley chce pro země kriminalizující homosexualitu zákaz na olympiádách a šampionátech

13. 10. 2021

LONDÝN (Famous) – Skokan do vody Tom Daley chce využít svého statusu celebrity a bojovat za práva homosexuálů ve sportu. Vyhlásil teď boj se zeměmi, které kriminalizují homosexualitu. Jednou z nich je třeba Katar, který bude příští rok hostit Světový pohár ve fotbale. Tom si myslí, že by lidé měli World Cup 2022 bojkotovat. A hodlá se zasadit o to, aby takové země nesměly v budoucnosti třeba na olympiádu. Protože porušují základní lidská práva. A olympijské hry jsou podle něj krom jiného také oslavou humanismu.

Angelina Jolie opět vyrazila na večeři s exmanželem Jonnym Leem Millerem

13. 10. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Angelina Jolie pěkně motá hlavu fanouškům a bulváru. Poslední rok se totiž střídavě objevuje po boku rappera The Weeknda a svého bývalého manžela Jonnyho Leeho Millera. S ním vyrazila v pondělí v noci na večeři do luxusní restaurace v Beverly Hills. V červenci ho navštívila dvě noci po sobě v jeho hotelovém pokoji v New Yorku. No jo, jenže mezitím se tahala po barech zase s Weekndem.

Madonna: Jsem sova, chodím spát ve čtyři ráno

13. 10. 2021

NEW YORK (Famous) – Madonna tvrdí, že pro tvůrčí práci potřebuje klidnou noc, kdy většina společnosti spí. Vibrace jsou tehdy jiné a ona se dokáže napojit na vesmír a čerpat z něj inspiraci. Proto třiašedesátiletá hvězda pop music chodí spát až ve čtyři ráno. A klidně se v jednu ráno potkává s novináři a poskytuje jim rozhovory. Vznikají tak prý ty nejlepší.

Usher se stal otcem čtvrtého potomka

13. 10. 2021

NEW YORK (Famous) – Zpěvák Usher má čtyři děti. To čtvrté mu porodila současná partnerka Jennifer Goicoecheaová, s níž má jednoletou dceru Sovereign. Jennifer 29. září přivedla na svět chlapce Sireho Castrella. Americký rapper má z manželství s Tamekou Fosterovou třináctiletého Ushera V. a dvanáctiletého Naviyda.

Tom Cruise vyděsil fanoušky oteklým obličejem

13. 10. 2021

SAN FRANCISKO (Famous) – Herec Tom Cruise vyrazil v San Francisku na zápas baseballu. Doufal, že si nikdo nebude všímat jeho slavného obličeje. Ten prodělává v posledních letech značné proměny. A nikoli přirozenými procesy stárnutí. Devětapadesátiletý filmař nedokáže přijmout fakt, že tkáně degenerují a snaží se vrásky a povislé části tváří omlazovat chirurgicky. Bohužel teď připomíná sysla s naducanými tvářemi. S velmi oteklým obličejem přišel na zmíněný zápas a fanoušci se otáčeli nikoli proto, že by jim byla jeho tvář povědomá, ale protože v ní nepoznávali hvězdu Mission: Impossible.

Londýnští experti vytiskli Picassovu osamělou přikrčenou dívku pod Slepcovým jídlem

12. 10. 2021

LONDÝN (Famous) – Pablo Picasso namaloval portrét s názvem Slepcovo jídlo před 118 roky. Přemaloval jím svůj jiný obraz. Ten znázorňoval schoulenou nahou dívku, sedící na patě. Po více než století odhalili tuto skutečnost kunsthistorikové, kteří šetrným druhem rentgenu a využitím umělé inteligence podobu nahé dívky zrekonstruovali. A experti z Londýnské univerzity teď světu předložili podobu původního plátna, kterou zreprodukovali pomocí 3D tisku.

Na území Izraele odkryli 1 500 let staré vinařství, které produkovalo 2 milion litrů vína ročně

12. 10. 2021

TEL AVIV (Famous) – Izraelští archeologové na území svého státu odhalili obří vinařství, které v byzantském období produkovalo dva miliony litrů vína ročně. Tak obrovský závod starý patnáct století je největší na světě z této historické epochy. Základy vinařství s mnoha zachovalými výrobnami byly odhaleny v rámci průzkumu při urbanistickém rozšiřování města Yavne.

Sundat si kondom během soulože bude v Kalifornii soudně postižitelné

12. 10. 2021

SACRAMENTO (Famous) – Kalifornský guvernér Gavin Newson podepsal zákon, který umožňuje ženám žalovat v občanskoprávním sporu ty muže, kteří si během soulože tajně sundají kondom. V rámci občanského zákoníku bude sundání kondomu během soulože bez souhlasu obou partnerů považováno za pohlavní zneužití. Postižený bude moct protějšek, který to provede, zažalovat a získat odškodnění.