>

Archív famózních zpráv

Karel po setkání s Harrym odletěl do Sandringhamu, kde zemřel Jiří VI. na den přesně před 72 roky

6. 2. 2024

LONDÝN (Famous) – Princ Harry dnes přiletěl do Londýna a potkal se s otcem Karlem III. Jejich schůzka ale trvala jen několik desítek minut. Odpovídá to tomu, jak vlažné teď jsou vztahy mezi otcem a synem, který o otci poslední roky hovořil a psal velmi nelichotivě. Karel přitom po setkání s mladším synem odletěl helikoptérou do Sandringhamu, kde na den přesně před 72 roky – tedy 6. února 1952 – zemřel jeho děda Jiří VI. V ten den se Karlova matka Alžběta II. stala královnou, přičemž zrovna pobývala s manželem princem Philipem v Africe.

Henry Cavill nesnáší natáčení erotických scén

6. 2. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Henry Cavill patří k největším hezounům v Hollywoodu. A jeho hříšně přitažlivé tělo by měla v posteli ráda nejedna žena a také mnoho mužů. Jejich erotické fantazie o tomto slavném herci můžou být podpořeny sexuálními scénami ve filmech, které natočil. Jenže čtyřicetiletý rodák z Normandského ostrova Jersey ale zrovna tyto scény nemá rád ani trochu.

Počet smrtelných útoků žraloků na člověka se v roce 2023 celosvětově zdvojnásobil

6. 2. 2024

TAMPA (Famous) – Žraloci už zřejmě mají plné zuby plastů, jimiž člověk zamořuje oceány. A taky se zřejmě s rostoucí teplotou oceánů začíná vařit jejich krev. Tak bychom mohli s nadsázkou odůvodnit, proč se loni zdvojnásobil počet smrtelných a nevyprovokovaných útoků těchto paryb na člověka. Podle odborníků přitom nejvíce vzrostl počet útoků kolem pobřeží USA. A může za to nejspíš fakt, že do vod, v nichž se vyskytují žraloci, lozí stále více lidí.

Peníze nejsou ke štěstí potřeba, hlavně v nekonzumních společnostech

6. 2. 2024

MONTREAL (Famous) – Zabývat se vlivem peněz na vnímání osobního štěstí a spokojenosti s vlastním životem je silně ovlivněno tím, v jaké společnosti vědci zkoumají. Pokud se zaměří na lidi z velkoměsta na konzumním Západě, pak většinou přijdou na to, že lidé s nejnižšími příjmy uvádějí nejnižší kvalitu života. Ale kanadští sociologové se zaměřili na výzkum v domorodých a místních komunitách po celém světě, v nichž buď hotovost nepoužívají vůbec, nebo jí mají velmi málo, zjistili, že lidé tam byli velmi šťastní, i když byli materiálně velmi chudí.

Docházení do práce místo dojíždění snižuje riziko infarktu a mrtvice

6. 2. 2024

HELSINKY (Famous) – Chůze na čerstvém vzduchu je velmi zdravý pohyb, který snižuje riziko onemocnění srdce a cév. I když chůze po městech není většinou úplně chůzí na čerstvém vzduchu kvůli znečištění z dopravy a průmyslu, je podle vědců z Finska lepší než dojíždění. Pokud lidé do práce raději jdou pěšky a nevezou si zadek v MHD či dokonce autě, pak u sebe výrazně snižují riziko infarktu a mrtvice.

Britská vláda poprvé vážně řeší Operaci most Menai – pohřeb krále Karla III.

6. 2. 2024

LONDÝN (Famous) – Britský král Karel III. má rakovinu. Typ onkologického onemocnění nechce pětasedmdesátiletý vladař zveřejnit. Britský premiér Rishi Sunak však národu vzkázal, že prognózy jsou velmi dobré a je velká pravděpodobnost, že se král uzdraví. Vzhledem k závažnosti onemocnění a jeho vysokému věku však britská vláda musí začít vážně řešit takzvanou Operaci Menai Bridge (most Menai). Tedy pohřeb Karla a korunovaci Williama.

Heidi Klumová: Výrazně mladší partner mi stačí celou noc v klubu

6. 2. 2024

NEW YORK (Famous) – Heidi Klumová odhalila, proč je výhodné mít o šestnáct let mladšího partnera. Padesátiletá německá modelka se čtyřiatřicetiletým manželem Tomem Kaulitzem vyráží v noci do klubu. A konečně jí protějšek stačí a tančí s ní do rána. Její vrstevníci prý bývají většinou mrtví už po půlnoci.

Drew Barrymoreová: Nejsem připravená přijmout šedou barvu svých vlasů

6. 2. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Drew Barrymoreová nepatří k těm hollywoodským hvězdám, které jsou ochotny nosit hrdě šediny. Mezi ně patří Helen Mirrenová či Andie McDowellová. Hvězda Charlieho andílků se ale hodlá ještě nějaký ten pátek barvit. Osmačtyřicetiletá herečka uznává, že šediny jsou v současné době v hollywoodských kruzích trendy, ale ona by si připadala příliš stará. Navíc stále doufá, že letos potká partnera.

Princ Harry dnes dorazí za otcem Karlem do Londýna

6. 2. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Jakmile se princ Harry dozvěděl, že má jeho otec Karel III. rakovinu, běžel na letiště v Los Angeles a chytil první linku do Londýna. Mladší syn britského krále se rozhodl podpořit svého otce v těžké chvíli. Karel III. v pondělí 5. února nastoupil onkologickou léčbu. Nádorové onemocnění u něj lékaři zjistili po operaci zvětšené prostaty. Podle Buckinghamského paláce nejde o rakovinu předstojné žlázy, nicméně odmítl specifikovat typ královy rakoviny. Britské premiér Rishi Sunak však národu oznámil, že rakovina byla zjištěna včas a král má velkou šanci, že se uzdraví.

Karel III. má zhoubnou rakovinu

5. 2. 2024

LONDÝN (Famous) – Buckinghamský palác v pondělí 5. února večer londýnského času oznámil, že pětasedmdesátiletý král Karel III. má rakovinu. Podle paláce bylo zhoubné nádorové onemocnění zjištěno při operaci nezhoubného zvětšení prostaty. Mluvčí Karla III. také zdůraznil, že král nemá rakovinu prostaty, jde o jiný typ onkologického nemocnění.

Felicity Huffmanová po pěti letech promluvila: Někteří lidé byli milí, jiní ne

5. 2. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Felicity Huffmanová byla v roce 2019 odsouzena za uplácení vysoké školy ve snaze změnit výsledky přijímacího řízení svých dcer. Jinými slovy na Oscara nominovaná herečka chtěla svým dcerám přijetí na státní univerzitu koupit. Dostala za to jedenáct dní vězení, třicet tisíc dolarů pokuty a 250 hodin veřejně prospěšných prací. Hvězda seriálu Zoufalé manželky se snaží vrátit ke svému oboru. Moc se jí to zatím nedaří. A přiznala také, že mnozí lidé k ní byli milí, jiní jí to však dali vyžrat.

Kate je doma a v pohodě, princ William začne od středy zase makat

5. 2. 2024

LONDÝN (Famous) – Kensingtonský palác potvrdil, že se princ William ve středu vrátí k veřejným povinnostem. Následník britské koruny a trůnu si v lednu vzal dlouhodobou dovolenou kvůli operaci břicha, kterou musela podstoupit jeho manželka Kate. Ta se už ale z nemocnice vrátila domů a její stav se zlepšil natolik, že bude schopná pečovat o jejich tři děti. Tedy samozřejmě s celým sborem chův a asistentů.