>

Archív famózních zpráv

Scarlett Johanssonová je v šoku, že jako fanynka Jurského parku získala hlavní roli v remaku

29. 6. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Scarlett Johanssonová nemůže uvěřit faktu, že se stala hlavní hereckou hvězdou chystaného filmu o dinosaurech. Devětatřicetiletá hvězda potvrdila, že bude hrát v nadcházejícím filmu a dodala, že Jurský park byl jedním z jejích nejoblíbenějších snímků z dětství a je dodnes obrovskou fanynkou tohoto velkofilmu.

KLDR veřejně popravila dvaadvacetiletého muže, který poslouchal a sdílel K-pop

28. 6. 2024

SOUL (Famous) – Severokorejská prokuratura odsoudila dvaadvacetiletého mladíka za poslech jihokorejského K-popu k trestu smrti popravením. Ta byla vykonána veřejně, aby jeho případ sloužil jako zastrašování v rámci boje proti cizí kultuře. Muž žijící v provincii

Šíření dezinformací na sociálních sítích se dopouštějí nejčastěji lidé s narušenou osobností

28. 6. 2024

LONDÝN (Famous) – Šíření dezinformací, zavádějících a poplašných zpráv nejenže poškozuje důvěru v legitimní zpravodajské organizace, ale může vést i k sociálním nepokojům. Vědci se dlouhodobě zabývají tím, jaký typ osobnosti se šíření těchto zpráv dopouští. A zjistili, že ti, kteří tak činí, často vykazují pozitivní schizotypii, což je soubor osobnostních rysů zahrnující paranoiu, podezřívavost a narušené vzorce myšlení. Ukázalo se také, že tohle chování předpovídá vznik psychických poruch ze spektra schizofrenie.

Neandertálci byli schopni altruisticky pečovat o děti s Downovým syndromem

28. 6. 2024

MADRID (Famous) – Už před 145 tisíci let se rodili děti s Downovým syndromem. Dokazuje to analýza lebky šestiletého neandertálského dítěte. Kostěný hlemýžď vnitřního ucha vykazoval rysy, které anatomicky odpovídají vrozené genetické poruše. Jedinec, kterého vědci pojmenovali Tina, musel v pravěkých dobách trpět ztrátou sluchu a problémy s rovnováhou, která z něj činila invalidu s velmi nelichotivým osudem.

Lesbismus byl ve starém Egyptě kulturně přijatelný

28. 6. 2024

BLOOMINGTON (Famous) – Americká archeoložka Jennifer Cullisonová, která na TikToku vystupuje pod přezdívkou Jen The Archeologist, tvrdí, že lesbická láska byla ve starověkém Egyptě kulturně přijatelná. Jennifer se mimo jiné zabývá šířením pseudovědy na TikToku a vypracovala na to několik odborných prací. A protože ji zajímá z historického hlediska starověký Egypt, hovoří často o jeho specificích. Na základě textů a soch z doby 5. dynastie prý přišla na to, že lesbická láska byla kulturně v normě.

Nejmenšímu slonovi na světě hrozí vyhynutí, jeho počet dosahuje pouhých 1000 kusů

28. 6. 2024

CARDIFF (Famous) – Organizace na ochranu přírody IUCN, která sestavuje červený seznam ohrožených druhů, uvádí, že slon asijský bornejský přišel o velkou část svého životního prostředí kvůli odlesňování a jeho stav se snížil na pouhých tisíc kusů. Nejmenší slon planety je tedy přímo ohrožen vyhynutím. Je však možné ho zachránit, pokud budeme striktně chránit zbytky jeho biotopu.

Na Dipla byla podána druhá žaloba kvůli pornu z pomsty

28. 6. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Dýdžej Diplo čelí další žalobě kvůli revenge pornu neboli pornu z pomsty. Žalující žena tvrdí, že slavný dýdžej sdílel intimní nahrávky s ní bez jejího souhlasu. Jedná se o druhou žalobu tohoto druhu, která byla na hudebníka podána.

Ozzy Osbourne je v nemocnici s poraněním ruky a ruší své závazky

28. 6. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Ozzy Osbourne měl s celou svou rodinou vystoupit na hororovém a sci-fi festivalu Mad Monster Party v arizonském Phoenixu. Fanoušci měli možnost zaplatit 666 dolarů za to, že se osobně potkají s rodinou slavného metalisty a podají si s ním ruku. Jenže Ozzy na akci nedorazí. Leží v nemocnici a má dva prsty pravé ruky v obvazech.

Originál obrazu na obálku první knihy o Harrym Potterovi se prodal za rekordní částku

28. 6. 2024

LONDÝN (Famous) – Thomas Taylor v roce 1997 vytvořil pro tehdy zcela neznámou spisovatelku Joanne K. Rowlingovou obraz, který byl použit na první edici románu Harry Potter a Kámen mudrců. Kniha učinila z Rowlingové světový fenomén a z Harryho Pottera mánii, která vygenerovala v literatuře a filmu miliardy dolarů. Teď dílo padesátiletého Taylora vydražili za rekordních 1,5 milionu liber.

Michael Jackson měl v době své smrti dluhy přesahující 500 milionů dolarů

28. 6. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Možná že dědicové Michaela Jacksona jsou dnes pohádkově bohatí. Když však král popu před patnácti roky zemřel, měl dluhy přesahující 500 milionů dolarů. Vyplývá to ze soudních dokumentů, které byly tento týden zveřejněny. Jackson byl známý svými extravagantními výdaji, které zahrnovaly utrácení milionů dolarů během jediného dne za šperky a umělecká díla.

Denní užívání vitaminových doplňků nepomáhá k delšímu životu

27. 6. 2024

BOSTON (Famous) – Pokud denně polykáte hromádku vitaminových doplňků v tabletách v naději, že si tím zajistíte delší život a také delší život ve zdraví, mají pro vás vědci z amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny špatnou zprávu. Každodenní užívání multivitaminů nesníží riziko předčasného úmrtí vůbec, naopak ho o čtyři procenta zvýší. Vyplývá to z mnohaletého sledování čtyř set tisíc lidí.

Nejvýznamnějším rizikovým faktorem pro rozvoj demence je zdraví srdce a cév

27. 6. 2024

LONDÝN (Famous) – Zdraví srdce a cév je nejpodstatnějším rizikovým faktorem pro rozvoj demence. Podle rozsáhlé britské studie v porovnání s jinými faktory, jako je kouření a nižší vzdělání, zdraví srdce nejvýznamněji ovlivňuje riziko rozvoje Alzheimerovy choroby a jiných typů demence.