>

Archív famózních zpráv

Japonští vědci objevili sladkovodní řasu, která má tři pohlaví

14. 7. 2021

TOKIO (Famous) – Japonští vědci objevili sladkovodní druh řasy, která krom samčích a samičích jedinců tvoří také bisexuální. Třetí pohlaví je schopno tvořit jak samčí, tak samičí pohlavní buňky, ale celý proces se na genetické úrovni liší od hermafroditů. Bisexuální řasa totiž tvoří obě pohlavní buňky v jediném genotypu.

Emma Buntonová se provdala a je Emmou Jonesovou

14. 7. 2021

LONDÝN (Famous) – Zpěvačka Emma Buntonová, které v éře skupiny Spice Girls přezdívali Baby Spice, se provdala za dlouholetého přítele Jadeho Jonese, s nímž má dvě děti. Svatba přišla třiadvacet let od seznámení a po deseti letech od zásnub. Intimní události se účastnili Emmini přátelé Peter Andre, Ola Jordanová či Oritsé Williams.

Chodím v královniných botách, abych je roztáhla, přiznala garderobiérka Alžběty II.

14. 7. 2021

LONDÝN (Famous) – Britská královna Alžběta II. vystřídá během roku několik desítek bot. Má přitom tak nabitý harmonogram, že se mnozí ptají, jak to, že ji nikdy boty netlačí. Vždyť nový pár je třeba vždy nejprve roztáhnout a rozchodit. Odpověď zná její stylistka a garderobiérka Angela Kellyová. Ta se smí považovat za osobní přítelkyni hlavy Spojeného království. A důkazem budiž to, že Angela každý nový pár královniných bot nejprve nosí sama, až je roztáhne, Alžběta si je vezme na oficiální vystoupení hlavy státu.

Gillian Andersonová: Je mi fuk, jestli mi prsa spadnou na pupek, podprsenky už nosit nebudu

14. 7. 2021

LONDÝN (Famous) – Herečka Gillian Andersonová přiznala, že jestli něco z ženského šatníku nesnáší, pak jsou to podprsenky. Dvaapadesátiletá Američanka žijící v Londýně teď ve videopříspěvku pro fanoušky tvrdila, že už si asi nikdy žádnou podprsenku neoblékne. Nejlépe jí je prý v tričku, teplákách a mikině. V takovém oblečení trávila většinu uplynulého roku.

Zsa Zsa Gaborová byla čtyři a půl roku po smrti uložena do hrobu v Budapešti

14. 7. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Operní pěvkyně a hollywoodská hvězda Zsa Zsa Gaborová zemřela v prosinci 2016. Její poslední manžel Frederic, princ Anhaltský, teprve tento týden naplnil manželčino poslední přání. Bývalá Miss Maďarska byla uložena do hrobu v Budapešti. Frederic tam přicestoval přes Londýn a Německo a v hlavním městě Maďarska uložil tři čtvrtiny popela slavné subrety.

Americká reportérka Catt Sadlerová má po obou dávkách vakcíny silný projev COVID-19

14. 7. 2021

NEW YORK (Famous) – Americká reportérka Catt Sadlerová využila první příležitost očkovat se proti viru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19. Protože druhou dávku vakcíny dostala před mnoha týdny, věřila, že je chráněná před rozvojem těžké respirační choroby. A tak pečovala o příbuzného, který měl COVID-19. Sama však onemocněla těžkým průběhem, nedokáže vstát z postele, má horečky, třeští jí hlava a z očí teče hnis.

Kunsthistorikové objevili na Michelangelově sošce otisk prstu dokazující jeho autorství

13. 7. 2021

LONDÝN (Famous) – Kunsthistorikové z Muzea Viktorie a Alberta v Londýně museli přesunout voskovou sošku zhotovenou Michelangelem z dosavadní expozice, protože ji poškozovaly vysoké teploty. Ty ale zřejmě vedly také k chemické reakci na povrchu skulptury zvané Mladý otrok. A najednou se na hýždích této sochy objevil otisk prstu. Podle expertů je důkazem autorství renesančního génia.

Extrémní sportovní zátěž zvyšuje riziko smrtelného selhání srdce 3,6krát

13. 7. 2021

CANTERBURY (Famous) – Kouření, nadměrná konzumace alkoholu či vážná obezita a zvýšená hladina tuků v krvi či nedostatek pohybu můžou vyvolat selhání srdce. Na seznam faktorů způsobujících tento nebezpečný kolaps významného orgánu lidského těla patří nově i extrémní sportovní zátěž. Nadměrné posilování či vrcholové sporty zvyšují riziko smrtelného selhání srdce 3,6krát.

Izraelští archeologové objevili na tři tisíce let staré keramice jméno biblického Gedeona

13. 7. 2021

TEL AVIV (Famous) – Izraelští archeologové objevili na tři tisíce let starém střepu keramické nádoby nápis Jerubaal, který je v českých překladech Bible znám také jako Gedeon či Jerúbešet. Byl to jeden z nejproslulejších starozákonních soudců. Jeho příběh je popsán v šesté až osmé kapitole knihy Soudců.

Znečištění ovzduší, hluk a doprava zvyšují riziko obezity u dětí

13. 7. 2021

BARCELONA (Famous) – Nedostatek pohybu, určité typy genů, nevyvážená a energeticky příliš bohatá strava, to jsou některé z faktorů, které zvyšují riziko obezity u člověka včetně dětí. Španělští vědci ale dokázali, že i s vyloučením těchto vlivů vyvolává u dětí obezitu také znečištěný vzduch z velkých měst a průmyslu, život u frekventovaných dopravních tepen a také nadměrný hluk z měst, dopravy a průmyslu.

Vědci dokázali, že štěňata se rodí se schopností rozumět člověku, zatímco vlčata nikoli

13. 7. 2021

DURHAM (Famous) – Vědci z Arizony před časem prokázali, že štěňata mají schopnost rozumět lidským povelům krátce po narození, ačkoli nebyla k těmto povelům nijak trénována. Jejich kolegové ze Severní Karolíny ale chtěli ověřit, zda těmito schopnostmi neoplývají také vlčata, která jsou divokými předky psů. A neoplývají. Ze srovnávací stude vyplývá, že psi získali schopnost rozumět člověku díky čtrnáct tisíc let trvající domestikaci.

Megan Foxová si užila s partnerem trip na dimethyltryptaminu

13. 7. 2021

LOS ANGELES (Famous) – Psychedelická droga dimethyltryptamin (DMT) je v posledních letech stále populárnější. Je obsažena v řadě rostlin, mimochodem také v trávě chrastici vyskytující se hojně u nás, a jihoameričtí indiáni vyrábějí z tropických rostlin nápoj ayahuasca, který obsahuje velké množství DMT. Tato droga způsobí rozpuštění ega, odosobnění a transcendentální zážitky. Po nich zatoužila také herečka Megan Foxová, která si ayahuasku užila se současným partnerem Colsonem Bakerem.